silkeleme lütfen yardım..

yavuzali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar ustaya gittim arkadaşlar araştırmalarım sonucun motor kulaklarından olma ihtimali hissettim. Zaten sorunu daha da netleşyirdim. Sorun motor ile tekerlekler arasında ki enerji aktarımına ilk başladığı anda beşiklenme şeklinde. Her iki yöndede var gaza basma anında ve gazı bırakma anında. Baktı şanzıman tarafındaki sünmüş dedi akünün alt kısmında olan ama tam emin olamadı az daha dursun dedi ne yapsam acaba fikirlerinizi bekliyprum arkadaşlar.

crzma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar ustaya gittim arkadaşlar araştırmalarım sonucun motor kulaklarından olma ihtimali hissettim. Zaten sorunu daha da netleşyirdim. Sorun motor ile tekerlekler arasında ki enerji aktarımına ilk başladığı anda beşiklenme şeklinde. Her iki yöndede var gaza basma anında ve gazı bırakma anında. Baktı şanzıman tarafındaki sünmüş dedi akünün alt kısmında olan ama tam emin olamadı az daha dursun dedi ne yapsam acaba fikirlerinizi bekliyprum arkadaşlar.
o sıkıntı bende de var ya ateşleme bujileri değişmeli dedi Brc servisi gaz ayarını yaptırırken ama ben çalıştıgım yer mardindeki ustalara guvenmedm yazın nasip olursa aydın da baktırıcam. Senin gelişmelerini takip ediyorum. tecrübelerini paylaşmaya devam edersen sevinirim.

RDM1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sıkıntı vardı, ustama sorduğumda anti patinaj özelliğinden dolayı gazı kısıyor araç dedi, sanki motor benzin yemiyormuş gibi tam devrini alamıyordu.

yavuzali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde uzun yol yaptım ve bayada devirli gittim ertesi gün sorun kalmadığını farkettim. On gün kadar sorunsuz kullandım sonra benzin miktarı çeyreğin yarısına düşünce tekrarladı ve sorunun deponun dibindeki birikebilecek pislikten olabileceğini düşündüm ki uzun yol ve devirli kullanımdan sonra düzelmişti üzerine 200 tl lik benzin ve würth koydum biraz sıkıştırdım tekrar düzeldi ki içinde çeyrek depo varken yol bilgisayarında 180 km felan yazıyordu yine başladı ki içindeki würthlü benzindi ve tekrar depoyu fulledim ki sorun devam ediyor. İlk etapta kötü benzin veya depo dibi pislik diye düşünmüştüm ancak daha çeyrek depoda yapması beni düşündürdü kafam karıştı doğrusu. Son 3000 km de iki depo benzini würth ile kullandım.
Sorun ne olabilir arkadaşlar. Ateşleme motor kulağı ve egr ihtimallerini eliyorum çünkü herzaman yapmıyor ve egr iptalide yaptık fark olmadı. Araçta geç çalışma çekiş düşüklüğü veya fazla yakma kesinlikle yok.

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözüm buldun mu hocam?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bahsedilen sorun yüzünden bende nerdeyse arabayı satma arifesine gelmiş bulunmaktayım artık. egr, bujiler değişti. ateşleme bobini yenisiyle denendi, boğaz kelebeği sökülüp temizlendi kombinansyonu tekrar yapıldı, olmadı çıkma temiz bitane denendi. benzin enjektörleri 4ü birden sökülüp başka enjektör takılıp denendi, rolanti ayarlayıcı ısı müşürü değişti. manifold kontrol edildi. debriyaj kontrol edildi ondada sorun çıkmadı. arabanın çekişinde hiçbir problem yok ki 3.viteste lpg de ayağımı gazdan çekiyorum rolantide araba yine banamısın demiyor klimada açık. motor bloklarınada bakıldı. ama bu araba ayağımı sabit gazda tuttuğumda özellikle 2000 devirde silkeliyor. rampa aşağı inerken veya düz yolda kompresöre bindiğinde 3500 devir ve 1500 devir arasında silkeliyor. ama gaza yüklen mübarek roket. ustalarda şaşırdı biz anlamadık bundan bişey sen nasıl gördün bu hatayı diyolar bana kafayı çizecem artık. arabada daha 110 binde. eğer günün birinde buna bir arkadaşımız çözüm bulursa teknik servis bölümünün entepesine büyük, koyu puntolarla bi konu sabitlesin.

Volkan0624

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsedilen sıkıntı gibi bir sıkıntı vardı arka motor kulağı kopmuştu bi kontrol ettir istersen hocam