Sabit devirde silkeleme

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar benzer bir konu aradım ama ne nette ne de forum da bulamadım , 2000 model x16xel kodlu astram var araç 1000 ile 2500 devir arasında silkeliyor ama sabit gazda silkeliyor şöyleki örneğin 1 viteste yoğun trafikte 1500 devirde sabit devirde giderken bir anda araç irkilmeye başlıyor , eğer hızlanmaz yada yavaşlamazsam bağırsak düğümlenmesi olacak seviyeye geliyorum.

Benzin yada lpg farketmiyor ama ayağımı sabit gazda tutmaz isem yani normal şekilde hızlanırsam 2500 devir üstü olursa silkeleme olmuyor bu silkeleme başladığında ayağımı sabit tutmaya devam edersem devir aşağı yukarı oynuyor , sanırım al ver diyorlar tamirci bir arkadaşım ateşleme sistemi ile ilgili değil dedi bende egr nin fişini çektim ve araçtaki bütün sorun kayboldu , egr yi söktüm egr temiz ve dilini tornavida ile hareket ettirdim takılma vs yok ve araç arıza ışığı yakmıyor egr bozuk olma ihtimali nedir yada egr ile ilgili bağlantısı olan başka bir nokta olabilirmi.

Egrnin fişini çekince o kısımı etkileyip sorunun ortadan kalkmasına sebep oluyor olabilirmi çok uzattım biliyorum kusuruma bakmayın ama net cevap ve teşhis için tüm detayları yazmak istedim.

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yokmu kimsenin bu konuda fikri yada deneyimi

sakaryalii

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Bendede fazla oluyordu rolanti dede oluyordu boğaz kelebeği temizlettim sorun düzeldi fakat şuan bujilerin değişmesi gerektiği için ufak ufak ara ara nadiren yapıyor

maximusti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
olası nedenler: buji,bobin,egr, subaplar.
yazdığına göre senin sorun egr de, tanıdığın birisi var ise bir kaç gün değiştirip deneme şansınız olursa nokta atışı problemi anlayabilirsin.

Teknisyen06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
olası nedenler: buji,bobin,egr, subaplar.
yazdığına göre senin sorun egr de, tanıdığın birisi var ise bir kaç gün değiştirip deneme şansınız olursa nokta atışı problemi anlayabilirsin.
Teşekkürler sorunu hallettik egr bozulmuş değiştirdik çözüldü , ama arıza ışığı yanmıyordu bunuda belirteyimde başına gelen olursa görsün.

• Beğen
Tepkiler: maximusti