Opel Astra H Twinport aracım rölanti bozukluğu ve yakıt tüketimi artışı

bybl3nd

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracım 2005 model Astra H Twinport benzin/lpg. Aracı ilk aldığımdan beri 1-2-3. viteslerde gaz pedalına sabit hafif dokunduğumda ve ayağımı gazdan çektiğimde 1500 devirlerde anormal silkelemeler yapıyordu ve bunu özellikle LPG de bariz belli ediyordu. Ne kadar usta gezdiysem yapamadılar oldu deyip gönderdiler. En son bir ustaya gittiğimde sırayla her sensörün fişini çekip deneyeceğini söyledi ve en son ne kadar sorduysamda ne olduğunu söylemediği fakat havayla alakalı olduğunu söylediği bir sensörün fişini çekti. Bir nebze düzelmişti fakat aradan bir hafta geçti yolda giderken aracın performansı düştü, yol bilgisayarında yakıt tüketimi 3 katına çıktı ve rölantideyken rölanti anormal dalgalanıp motor çok düzensin çalışmaya başladı. Gittiğim ustalar tabi buji ve bobin değişimi yaptılar düzelmedi. Egr yi kendim söküp temizledim fakat çokta pislik yoktu yine düzelmedi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Benzinli kolay kolay olmaz ama yinede twinportu sök egr kanallari var temizle dene olmadı gaz pedalına bak

bybl3nd

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Benzinli kolay kolay olmaz ama yinede twinportu sök egr kanallari var temizle dene olmadı gaz pedalına bak
Hocam Twinport dediğiniz ne oluyor tam olarak nerede oluyor ben bu parçayı duyuyorum ama ne olduğunu bilemedim tam olarak

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam Twinport dediğiniz ne oluyor tam olarak nerede oluyor ben bu parçayı duyuyorum ama ne olduğunu bilemedim tam olarak
Emme manifoldudur o parça bak altında ufak unce kanal var