Sağa çekme sorunu

hkoca00

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İkinci el yeni aldığım 2020 corsa elegance aracımın daha önce serviste 2 kere rot ayarının yapıldığını görmem üzerine şüphelendim. Hatta bir de yazılım güncellemesi yapılmış. Daha sonra şerit takibi kapatıp kendim de denediğimde aracın sağa çektiğini hızlandıkça arttığını fark ettim. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim servislerde tekrar tekrar rot ayarı ile çözülebilecek bir şey değil. Garantisi de devam ediyor. Hatta eski modellerde de bu kronik sorun olarak muzdarip baya kişi var gibi

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İkinci el yeni aldığım 2020 corsa elegance aracımın daha önce serviste 2 kere rot ayarının yapıldığını görmem üzerine şüphelendim. Hatta bir de yazılım güncellemesi yapılmış. Daha sonra şerit takibi kapatıp kendim de denediğimde aracın sağa çektiğini hızlandıkça arttığını fark ettim. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim servislerde tekrar tekrar rot ayarı ile çözülebilecek bir şey değil. Garantisi de devam ediyor. Hatta eski modellerde de bu kronik sorun olarak muzdarip baya kişi var gibi
Öncelikle aracınız hayırlı olsun...Daha önce bir arkadaşımızın buna benzer bir sorunu vardı..Herşeyi denemişti ama malesef sorunu çözememişti..İnşallah sizinde böyle bir şey değildir...Alt takım sağlıklı birşekilde kontrol edilmeli...Usta ile deneme sürüşlerine çıkıp tespit edilmeye çalşılmalı...Malesef rot balansta düzelmezse tüm alt takımın sırası ile kontrol edilmesi gerekiyor...Bu arada aldığınız kişi veya bayiye sormanızıda tavsiye ederim...

hkoca00

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Bir çok rot ayarları ve lastik değişimi sonrası devam etmesi üzerine serviste sorun çözüldü. Eskişehir alpata otonun ilgisi alakası sonrası servis garantisi ile direksiyon kutusu değişti ve sorun çözüldü…

• Beğen
Tepkiler: Cemil

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler. Bir çok rot ayarları ve lastik değişimi sonrası devam etmesi üzerine serviste sorun çözüldü. Eskişehir alpata otonun ilgisi alakası sonrası servis garantisi ile direksiyon kutusu değişti ve sorun çözüldü…
geçmiş olsun aracınız 2020 ise erken gitmiş parça... değişen parça komple olarak mı bu resimdeki gibi mi değişti?

lcR81CSArHF9_lcR81CSArHF9f8e4a237efbe0277.jpeg

İyi ki garantiden değişmiş yoksa çok pahalıya mal olurdu