herşey tamam ama içime sinmeyen konu

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
daha öncede aracımın durumuyla ilgii bir konu açmıştım..

1 ay evel lastik jant değişmiş 17" jant 40 yanak lastikten, 16" jant 45 yanaklastiğe geçmiştim..

lastikler değiştikten 1hafta sonra aracta 5 kişi varken sola bariz sola çektiğini farkettim kısa bir sürüşten sonra müsait bir yerde baktığımda sol ön lastik baya inmişti geçici olarak köpükle benzinciye kadar gidip şişireyim dedim baktım ki sibob kaçırıyor ,..

neyse lastikçide sibob değişti 32ps hava basıldı ama o günden sonra aracımın dreksiyonunu ortaladığımda aracım sola doğru gittiğini gördüm

dediğim gibi muayeneden önce rot ayarı yaptırayım dedim, rot ayarına gittiğimde adamlar araca bakmış ve ön amotisör takozları ve askı z rotlarının değişmesi gerektiğini söylediler..

muayeneden geçtikten 1 hafta sonra geçen hafta sonu maslak atatürk oto sanayiden opel parçacı.com dan parçalarımı alıp ön takımda gerekli alan parçaları değiştirdiler.

sonra rot ayarıiçin yan dükkana geçtim

rot ayarıyapılırken

img114er.jpg

rot dan çıktıktan sonra değişenbirşey olmadığını farkettim araç sağa sola çekmiyor fakat dreksinonu tam ortaladığım zaman araç sola doğru yön alıyordu (çok hassas olarak) otobanda bir deneme sürüşünden sonra geri döndüm ve rot ayarı yapan arkadaş yine bağladı ve bana gösterdi olabileceğinin en iyisi dedi %0.1mm bile sapma yok dedi gerçekten de öylediydi.. ne yapabiliriz dedim!

ozaman dreksiyon ayarınıçok az sağa alayım dedi ve aldı(1 dakikada)

tekrar bindim biraz fark etti sanki sürüşüm rahatlamışgibi oldu

ama yinede çok az da olsa araç sola doğru gidiyordu sürüş sırasında sürekli dreksiyonu sağa toplama ihtiyacı duyuyorum

dün dikkat ettim araçta 4-5 kişi olduğu zaman bu dahada artıyor bazen düzelir gibioluyor bazen de sanki sol ön lastik patlamış gibi sola doğru gidiyor

arkadaşlar tekrar yazıyorum elllerimi bıraktığım sağa sola çekme yok! sadece tam ortalı halde solameyilleniyor..

eski 17 jantlarımda 17x40-205 lastiklerimde böyle bir durum yoktu..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
en sağ şeritte gittiğinde de araç sağa çekiyor mu? Bir de aracını en sağ şeritteyken denemende fayda var.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir de bazı rot balanscılar ustalarından öğrendikleri nedenlerle inatla kafalarına göre ayar yaparlar, rot ayarı yaptırmak bahanesi ile başka biryerde aracı kontrol ettirmekte fayda var.

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
Bir de bazı rot balanscılar ustalarından öğrendikleri nedenlerle inatla kafalarına göre ayar yaparlar, rot ayarı yaptırmak bahanesi ile başka biryerde aracı kontrol ettirmekte fayda var.

aslında haklısınız fakat makina lazer le ölçüm yapıyor ve ekranda 4 tekeri simülasyon ile gösteriyor bişeyde biyemiyorsun belkide ben kurunu yapıyorum bilmiyorum ilerleyen zamanlarda bir rot balanscıya baktırcağım