Sabah sİlkeleme

gokaysılıvrı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar formda yeniyim 2005 astra h easytronic brc marka lpg aracım var 70.000 km'de yaklaşık 2 ay oldu sabahları aracı çalıştırdığımda motorda sallama oluyor rolantide flan oynama yok araç ısınınca problem kalmıyor böyle bir sıkıntısı olan varmı acaba

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar formda yeniyim 2005 astra h easytronic brc marka lpg aracım var 70.000 km'de yaklaşık 2 ay oldu sabahları aracı çalıştırdığımda motorda sallama oluyor rolantide flan oynama yok araç ısınınca problem kalmıyor böyle bir sıkıntısı olan varmı acaba

Ayni sorun benim aractada var ustam subap sorunu oldugunu soyledi bizim motorlarin kronik bir sorunuymus bu subaplar degiscek mafdi olara kendimi ayarlayip yaptiricam.benim arac 160000 de hatta bazen bogularak zor calisiyor

gokaysılıvrı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
70.000km 'de yapması normalmi acaba sallanma gün geçtikçe artıyor sanki ve benim arabada boğulma gaz yememe ve çekişten düşme yok

Son düzenleme:

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun lpg ye geçiş süresindende kaynaklanıyor olabilir süre çok kısa ise silkeleme yapması normal gazı kapatıp benzinle denediğinizde aynı sorun devam ediyorsa başka yerlere bakılabilir basit bir öneri benimki.

gokaysılıvrı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun lpg ye geçiş süresindende kaynaklanıyor olabilir süre çok kısa ise silkeleme yapması normal gazı kapatıp benzinle denediğinizde aynı sorun devam ediyorsa başka yerlere bakılabilir basit bir öneri benimki.

denedim aynı sorun devam ediyor motor ısınana kadar

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
regülatöre baktırın.
bobine baktırın.
bujilere bakın.
en önemlisi afr ayarı...

gokaysılıvrı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 günde 4 ustaya sordum 2'si bobin 1'i kelebek 1 tanesi ise silindir kapak contası diye söyledi en sağlıklısı servis yolu sanırım:):)

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de supaplar değişecek. Benim araçta da olmuştu bu sallama olayı sonradan silindirlerde teklemeye kadar gidiyor. Daha sonra supapların değişmesi gerekiyor.

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir özel serviste tespit edildi. Tabi deneme yanılma metodu ile :)
Sesinden arızayı anlayacak usta bulamıyoruz maalesef.