renault euro ncap

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi de yüksel şimdi opel renault kıyaslaması yapmıyoruz ki :) opel in kullandığı güvenlik ekipmanları aktif ve pasif tüm sistemler tartışmaya değmez.. gerçekten çok iyi, zaten motor ve yürüyen aksama laf söylenemez :)
ama burada bir gerçek var ki Euro NCAP gibi bağımsız ve alanında en iyi olan bir kuruldan tüm modelleri ile 5 yıldız alabilmeyi başaran Renault'u ve bu başarıyı getiren tüm çalışanları tebrik etmek gerek.. emeğe saygı :) değil mi ama?

tabi bu demek değil ki Renault ile yaptığımız kazadan mümkün olan en iyi şekilde kurtulabiliriz.. :)

aynen. başka firmaya bu test farklı km de yapılmıyorki! test aynı test. adam bangır bangır reklam yapıyor şimdi. kolay iş değil. hem de hiç değil. farklı bir konuya da yazmıştım. geçen 15 gün avrupadaydım. renault ile ilgili önyargılarım olmasına rağmen bayağı şaşırdım. yollar renault dolu. hele hele almanya da! çamurluklarda plastik kullanmaya başladıklarında bi tarafımızla güldük heriflere ama adamların nerdeyse tüm modelleri 5 yıldız alıyor şimdi. tebrik etmek lazım.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pazarlama taktiği bunlar. Ölmese Lady Diana ölmezdi. S klasse Mercedes'ten canlı çıkamadı. şimdi baksak S-klasse ye kesin 10 yıldız falan alır :D doğrumuyum???

O yıldızları verenleri araştırmak lazım bence önce. O testleri de insanoğlu yapıyor, kurumlar yapıyor. Ben şahsen güvenmiyorum o sonuçlara. Birde her kaza kendi içinde özeldir. Aynı araçla yapılan 3 farklı testte 3 farklı sonuç alınıyor. Ama firmanın reklam potansiyeline göre en mantıklı olanı basına duyuruluyor.
ADAC sayfasındaki testlere bakın, çok fazla sayıda test var ama sadece bazıları halka açık. Çoğu test orada görünmüyor bile

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
renaultun çamurluklarının plastık olması bazen ıse yarıyor gecen megane carptık motorla arabada hıc bır sey yoktu

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şimdi Euro NCAP ya da onun gibi bağımsız test kurumlarını kötülemeyelim arkadaşlar, yiğidi öldür hakkını yeme, kriter 5 üzerinden zaten, 10 yıldız yok :) tabi ki 5 yıldız alan araçlarla yaptığınız her kazadan kurtulacaksınız diye bir şey yok bunu iddia eden de yok.. test kriterleri belli, yapılan testler belli... lütfen saygı duyalım...

her markanın müşteri kitlesi vardır, her alıcının da alım kriterleri, kimisi sadece bu 5 yıldıza bakarak araba satın alır kimisi ise sadece rengine bakarak, genel anlamda detaylı bir karşılaştırma yaparak alan da vardır benim gibi :) hehee :) kendimi de öveyim arada :)
şaka bi yana zaten herkesin zevkleri aynı olsaydı bu derecede her sektör için geçerli olarak bu kadar çeşit ürün pazara sunulmazdı, sunulamazdı...
burada ki gerçek şu ki, dünyanın en tarafsız ve en iyi çarpışma testi kurumu olan Euro NCAP testlerinden tüm aile ile 5 yıldız almış bir firmayı küçümsememek ve saygı ile takdir etmek gerektiğidir.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukarıdaki yazımda bi yalnış yapmışım safetec sistemi renaultta mevcut değildir yalnış anlaşılmasın zaten yalnış olan kısmıda yukarıda düzelttim , bu konu tartışmaya açık ama şuda bi gerçek hiçbir allahın kulu bana renault aldıramaz başkalarının ne yapacağı beni alakadar etmez zaten

Son düzenleme:

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi dönem kullandığım bi araç olduğu için Zafira yı araştırmıştım bu euroncap te. Benim hanımla beraber arabayı ilk aldığımız sıralar geçtik bilgisayarın karşısına, aradık bulduk Zafira A 2001 model. testi görünce hanım yerinden zıpladı, çünkü bizim arabada ölümcül riskler varmış sürücü kısmında. göğüste ölümcül darbe, kafada hafif yaralanma, bacak sıkışması v.b. liste uzun. Sonra aracın donanımına baktım. bizim araçtaki yan hava yastıkları bu araçta yokmuş meğer. Zafira 1.8 in en alt standart donanımlı versiyonunu test etmişler. Sonra Zafira B nin testine baktık. Onda donanım daha yüksek ve yan hava yastıkları falan var. Sonuçta Zafira B 5 yıldız almış, Zafira A 3yıldız. Zafira A nında elegance modelini koysalar bence 5 yıldız alırdı.

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın kaplamaları plastik çarpınca çok hasar görüyo demek ki araba güvensiz gibi bi mantık yok. Çarpışmada aracın doğru şekilde fazlaca hasar alması içindeki yolcuları kurtaran en önemli unsurdur. Çarpışma anında büyük bir çarpışma enerjisi ortaya çıkar ve bu enerji de doğru hesaplanmış kırılma noktalarında soğurulmazsa aynen aracın içindeki yolculara iletilir. Yolcuları da öldüren budur. Çarpışma anında araç gerektiği gibi deforme olup çarpışma enerjisini soğurursa içindekilerin kurtulma şansı da bir o kadar artar.

Fransız araçlarını sevmem. Almam da. Ama kendi arabamız opel diye bilimsel verilerle kanıtlanmış şeylere dil uzatmanın da alemi yok. Megane'ın güvenliğinden örnek vermek gerekirse bir tandığım izmirde 140 la direğe girdi. Şu an birkaç bacak ameliyatıyla yaşıyor.

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
renault alacağıma 15 yaşında vectra A ya binerim daha iyi. Hayatımdaki ilk ve tek kazayı 92 model Corsa A ile yaptım, hemde ne kaza. 15 metre uçurumdan yuvarlandım arabayla 70 km hızla. araçta 3 kişiydik, ne havayastığı vardı ne başkaşey; sadece emniyet kemeri. takladan sonra Corsa nın tavanı ezildi harita gibi ama çökmedi.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
şimdi arkadaşlar bir hışım ile direkt opel savunmasına geçme ihtiyacı duyuyorlar haklı olarak.. ben de aynı sınıftaki iki araç arasında karşılaştırma yapar ve büyük ihtimalle ilk tercihime Renault'u koymam ancak burada konuşulan ya da tartışılan konu tamamen farklı..
kimse Opel yerinre Renault tercih edin demiyor zaten :) yanlış anlaşılmasın...
ya da kimse Renault 5 yıldız güvenlik testi belgesine sahip ama Opel sahip değil demiyor..
burada bir gerçek var, Renault zoru başarmış ve tüm aile ile 5 yıldıza sahip olarak markalar arasında bir ilki gerçekleştirmiş... bunu da saygı ile karşılamak gerekir...
olay sadece bundan ibaret :)
bu arada gökhan kazanın üstünden ne kadar geçti bilemiyorum ama geçmiş olsun abi. tekrar yaşamamanız dileğiyle.. hepimiz için..

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kazayı yaptığımda sene 96 ydı. yani çok oldu. Yanımda amca oğlu arkada bi otostopçu. Komediydi :D 70 km hızla mucura kaptırdım (o zamanlar çok yaygındı bilenler bilir ;) ) ama iyi ders oldu bana. Üzerinden 12 sene geçti hala kazam yok. Şeytan kulağına kurşu, cozzszssszssss. :D :D :D

önemli olan nokta üçümüzde de ne sıyrık ne kanama. Doktorlar gördü onlar bile ağzı açık kalmıştı. O bölgede kaza yapıp araç içinde sıkışarak ölen çok adam olmuştu o dönemde.