renault euro ncap

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kazayı yaptığımda sene 96 ydı. yani çok oldu. Yanımda amca oğlu arkada bi otostopçu. Komediydi :D 70 km hızla mucura kaptırdım (o zamanlar çok yaygındı bilenler bilir ;) ) ama iyi ders oldu bana. Üzerinden 12 sene geçti hala kazam yok. Şeytan kulağına kurşu, cozzszssszssss. :D :D :D

önemli olan nokta üçümüzde de ne sıyrık ne kanama. Doktorlar gördü onlar bile ağzı açık kalmıştı. O bölgede kaza yapıp araç içinde sıkışarak ölen çok adam olmuştu o dönemde.
otostopçu bi daha cesaret edememiştir araba durdurmaya yazık yaa :D bu arada geçmiş olsun abi...

27 J 4811

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güldüm sabah sabah yaa renault la mercedes karşılaştırmaları,anadollar bilmem ne :D arkadaşlar opelciyiz hepimiz sonuna kadar ama başka markalarında düşmanı değiliz! ben bu siteyi üye olmak için incelerken forumda hoşgörü var paylaşım var diye seçtim daha evel başka sitelerde de üyeliklerim vardı oralarda kendi markalarından başka sanırsın hepsi düldül bunların bi kanadı eksik o da olsa airlines hesabı uçacaklar sanıyorlardı!bizim sitemizin diğerlerinden farkı var arkadaşlar bizim kimseyle işimiz yok derdimiz yok başka markalarla başarılı güzel modeller çıkarırlar tebrik ederiz kötü bir haberlerini duyarız eksikliklerini görürürz saygı çerçevesinde eleştirilerimizi kendi aramızda yaparız.burda bu kadar tarışma oldu bilmem ne oldu ne gerek var ne renault dan duydular ne opel den ne başkasından!birbirimizi kırmaya gerek yok diye düşünüyorum.... saygılar

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi renault düşmanlığı almış başını gitmiş.. ben orta noktadan son kez şunu söyleyeceğim.. Bu günkü kriterlere göre Renault'u 10 modeliyle almış olduğu 5 yıldızlı güvenlik testi başarısını tekrar kutluyorumm.. NCAP kriterleri değişirse çoğu araba sınıfta kalır.. Renault da belki fire verir ancak o kriterleri de yerine getirerek yine NCAP üzerine çalışmalarını sürdürecektir.
burada anlatamadığım bir şey var.. ben Renault'u savunmuyorum, sadece diyorum ki adamlar NCAP'tan 5 yıldız kapmak için tasarım ve güvenlik önlemleri üzerine çalışıyorlar ancak kriterler dışında kalan 80 km/h ile çarpma, arkadan çarpma vs gibi şeyler de eminim ki zaafları vardır,
yüksek güvenlik ekipmanları, aktif kafalıklar, EDS vs vs gibi unsurlar konusunda ise Opel i ayrı tuttuğumu da belirtmiştim zaten daha önceden...

bu arada bi arkadaş demiş ki 100 km/h ile çarpsa nolur diye.. arkadaşlar 100 km/h ile çarpınca çoğu araba pert olur ve çoğu da ölümlü kaza olur, tabi çarpışma yeri ve şekli de önemli ayrıca neye çarptığı da... yalnız bildiğim bişeyi söyleyeyim.. Saab kendi çarpışma testlerini 130 km/h ile yapıyordu, 9-5 reklamları da vardı hatta yanlışım yoksa...
adam 3 sayfadır yazıyor yazıyorda bir türlü noktalanamıyor konu.tebrik ederim umut

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
teşekkürler Burak..