renault euro ncap

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
renault euro ncap ta araçlarının çok hafif olmasına rağmen nasıl hepsinde 5 yıldız alıyor anlamış değilim.aynı şeyi opel niye yapamıyor?ondan sonra millet gelip renault yu öve öve bitiremiyor.ben bu işi çözemedim.işte renault nun euro ncap sonuçları:

Laguna II 5 yıldız (2001 et 2003), bu güvenlik düzeyine sahip tarihteki ilk otomobil

Vel Satis 5 yıldız (2002 ve 2005)

Mégane II 5 yıldız (2002), M1 segmentinin 5 yıldızlı ilk modeli

Espace IV 5 yıldız (2003)

Scénic II 5 yıldız (2003), kompakt tek hacimliler segmentinin 5 yıldızlı ilk modeli

Modus 5 yıldız (2004), sınıfının 5 yıldızlı ilk modeli

Mégane II Coupé Cabriolet 5 yıldız (2004), sınıfının 5 yıldızlı ilk modeli

Clio III 5 yıldız (2005)

Yeni Laguna 5 yıldız (2007)

Koleos 5 yıldız (2008)

10 modeli en yüksek notu alan tek üretici renault

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın sağlam olması için illa ağır olması gerekmezki adamlar sac yerine plastik kullanıyorlar ilk çıktığı zamanlarda megane için plastik o arabadan hayır gelmez dediler ama sağlamlığını kanıtladı vurduğun zaman araba perte çıkıyo ama içindekini koruyo demekki.

onur_arslan_59

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
renaultun guvendiiğim 3 modeli var laguna espace Scenic bu aracların gercekten guvenli olduğuna inanıyorum ama modus megan ve clio 5 yıldızı hakketmiolar beni gözümde

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
neden haketmiyorlar Onur?
Renault'un bu başarısının ardındaki end.tasarımcı, mek.tasarımcı ve mühendis arkadaşlarım başta olmak üzere tüm emeği geçenlerin önünde saygı ile eğiliyorum...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük başarı alkış mı diyelim renaultun almanlara yetişebilmesi için çok uğraşması gerek herşey o 5 yıldız değil reklamlarında da bu kadar böbürlenmesi yersiz

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu 5 yıldız olayına pek güvenim kalmadı bnm
bu testler 64 km /h hızla yapılıyor ve laguna 5 yıldız almıştı kaporta çarpışma sonrası gayet sağlam duruyodu

ANCAK

aynı lagunanın 80 km /h hızla çarpışma testi var adac ın sitesinde bi göz atmanızı tavsiye ederim resmen dağılmış( çin arabaları gibi )

belli bi hızdan sonra hiçbir araç güvenli olmuyor :(

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
renault arabalar şahsi kanaatimce özellikle plastik ve işe yaramaz malzemelerden yapılıyor ve millete görünmez elbise masalındaki gibi beş yıldızlı güvenlik felan filan diye yutturluyor. Ama kıral çıplak!

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
renault arabalar şahsi kanaatimce özellikle plastik ve işe yaramaz malzemelerden yapılıyor ve millete görünmez elbise masalındaki gibi beş yıldızlı güvenlik felan filan diye yutturluyor. Ama kıral çıplak!
anlatmak istediklerimi tam yazmışsınız ne diyebilirim hem birçok kişi sanıyorki 5 yıldız olunca içindekileri %100 güvenli koruyor yok öle bişey çarpışma testlerini bi inceleyin derim astra g bile meganelardan daha az dağılıyor ve kaza anında daha stabil neler diyebilirim daha bu konuda ama kaile alan pek olmadığından yazsamda boş OPEL çok başka opelde safetec aktif ve pasif güvenlik sistemlerini bir çatı altında toplayan çok gelişmiş bi sistem mevcut hani tüm modelleriyle 5 yıldız almış renault safetecten haberdarmı acaba safetec sistemini incelemek isterseniz mercedese bakabilirsiniz opel safetec i yıllardır standart olarak sunar işte en büyük fark bu vw bile haberdar değil opeller mercedes benzlerle yarışamaz yetişemez diyorsunuz ancak opel mercedese zaten çok yakın

Son düzenleme:

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
iyi de yüksel şimdi opel renault kıyaslaması yapmıyoruz ki :) opel in kullandığı güvenlik ekipmanları aktif ve pasif tüm sistemler tartışmaya değmez.. gerçekten çok iyi, zaten motor ve yürüyen aksama laf söylenemez :)
ama burada bir gerçek var ki Euro NCAP gibi bağımsız ve alanında en iyi olan bir kuruldan tüm modelleri ile 5 yıldız alabilmeyi başaran Renault'u ve bu başarıyı getiren tüm çalışanları tebrik etmek gerek.. emeğe saygı :) değil mi ama?

tabi bu demek değil ki Renault ile yaptığımız kazadan mümkün olan en iyi şekilde kurtulabiliriz.. :)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi de yüksel şimdi opel renault kıyaslaması yapmıyoruz ki :) opel in kullandığı güvenlik ekipmanları aktif ve pasif tüm sistemler tartışmaya değmez.. gerçekten çok iyi, zaten motor ve yürüyen aksama laf söylenemez :)
ama burada bir gerçek var ki Euro NCAP gibi bağımsız ve alanında en iyi olan bir kuruldan tüm modelleri ile 5 yıldız alabilmeyi başaran Renault'u ve bu başarıyı getiren tüm çalışanları tebrik etmek gerek.. emeğe saygı :) değil mi ama?

tabi bu demek değil ki Renault ile yaptığımız kazadan mümkün olan en iyi şekilde kurtulabiliriz.. :)
bence olay budur.renault zaten kendini güvenlikte tüm dünyaya kanıtlamış bir firma.artık fransız arabalarının birçoğunun alman arabalarından bir farkıda yok.ülkemizde kabullenilemiyor bu durum belliki.bence fazla söze gerek yok.bilimsel veriler ortada.bu iş "benim gözümle clio o 5 yıldızı haketmiyor" gibisinden olmuyor.ayrıca yeni laguna 64 km/h hızda 5 yıldızı kusursuz aldı.80 km/h hızla çarptığında elbette daha çok hasar alacak.astrada 64 km/h hızla çarptırıldığında 5 yıldız aldı.astrayıda 80 ile çarptırsan daha çok hasar almayacakmıdır?tekrar söylüyorum fazla söze gerek yok bilimsel veriler ortada,satış rakamları ortada,otomobillerin başarısı ortada.ama benim gönlüme artık opel ismi kazındı:)kolay kolayda çıkmaz ama bence bilimsel başarıları kanıtları ile ortada olan bir otomobil firmasını gereksiz yere eleştirmek mantıksız