rektefiye mi lpg mi

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 99 bin km de
yağ yakma sorunu pistonlarda kurumlanma var mmış
1200 km 2litreye yakın yağ yaktı ve eksiltti.
en az 2 bin lira rektefiye dediler.
araç km de 40 krş falan yakıyor.
lpg taktırsam 25 krş falan yakar tahminim.
motor ölene kadar lpg li binsem,yağ ekleye ekleye.
5 yıl eder ayda 300-400 km binerim.
yağ yakmanın lpg ye etkisi nedir acaba.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım da 1000km de 1L yağ yakar olmuştu. ekleye ekleye giderim diyordum, bir sene daha idare etsin yeter diyordum, ama öyle olmuyor. aracın yağ yakması, sadece yağ eksiltmesi, eksozdan yağlı duman atması gibi sorunlar doğurmuyor. yanma sonucu çıkan baca gazları, yağlı bir şekilde çıktığı için, geçtiği bütün her yeri kurum bağlıyor. sağlam yerleri de bozuyor. kısacası rektefiye kaçınılmaz.

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence rektefıye daha mantıklı yaktıgın fazla yakıt lpg montaj ıle ılave edecegın yag parasını hesab et bence rektefıye parasını 1 yılda cıkartırsın

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar erken müdehale ederseniz aracın şuanki sağlam motor parçaları için o kadar yararlı olur.1200km de 2 litre yağ eksiltmesi gerçekten ciddi bir durum

bios1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 99 bin km de
yağ yakma sorunu pistonlarda kurumlanma var mmış
1200 km 2litreye yakın yağ yaktı ve eksiltti.
en az 2 bin lira rektefiye dediler.
araç km de 40 krş falan yakıyor.
lpg taktırsam 25 krş falan yakar tahminim.
motor ölene kadar lpg li binsem,yağ ekleye ekleye.
5 yıl eder ayda 300-400 km binerim.
yağ yakmanın lpg ye etkisi nedir acaba.

merhaba;

hocam aynı sorun bendede vardı. çok yolda kaldım nedeni ise.

1. kış günü aracın lpg ile çok zor çalışır. çünkü bujiler devamlı kirlenir motoru ısıtana kadar araba tekler. bu tekleme durumundan dolayı eğer klasik sistem lpg taktırırsan hava filtresini patlatırsın.

2. devamlı yağ eksittiğinden devamlı kontrol etmek zorundasın uzun yolda bagajda yağ ile gezersin.

3. araç büyük ihtimal devamlı suda eksiltir.

4. devamlı diken üzerinde gezersin araç her an yatak sarıp yolda bırakabilir.

5. motorda performans arama.

6. araç devamlı motor tamiri olacak düşüncesi ile (psikolojik olarak) arıza durumunda tamirciye götürmek istemessin:D gittiği yere kadar gitsin dersin birden yaptırırım mantığıyla çok yolda kalırsın. Tamircide bu şekilde düşündüğünden araçla uğraşmak istemez.

not : ben bu şekilde 2 yıl bindim ordan biliyorum. bunların hepsini yaşadım. ama benzinle binecek olursan fazla sorun çıkmaz.

Eğer bu aracı satmayı düşünmüyorsan bir an önce yaptırmaya bak ben yaptırdım. sonuçta aynı parayı 2 yıl öncede harcayabilirdim. Benim araç motor tamirinden baskı balata hariç 1300tl ye çıktı.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1200km de 2 lt eksilten aracı lpg de devirli kullandıınız zaman benzin gibi yağ yakıcaktır.motorunuzu yaptırın ve isterseniz daha sonra lpg taktırın bence maliyet açısından aynı kapıya çıkacaktır emin olun

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba;

hocam aynı sorun bendede vardı. çok yolda kaldım nedeni ise.

1. kış günü aracın lpg ile çok zor çalışır. çünkü bujiler devamlı kirlenir motoru ısıtana kadar araba tekler. bu tekleme durumundan dolayı eğer klasik sistem lpg taktırırsan hava filtresini patlatırsın.

2. devamlı yağ eksittiğinden devamlı kontrol etmek zorundasın uzun yolda bagajda yağ ile gezersin.

3. araç büyük ihtimal devamlı suda eksiltir.

4. devamlı diken üzerinde gezersin araç her an yatak sarıp yolda bırakabilir.

5. motorda performans arama.

6. araç devamlı motor tamiri olacak düşüncesi ile (psikolojik olarak) arıza durumunda tamirciye götürmek istemessin:D gittiği yere kadar gitsin dersin birden yaptırırım mantığıyla çok yolda kalırsın. Tamircide bu şekilde düşündüğünden araçla uğraşmak istemez.

not : ben bu şekilde 2 yıl bindim ordan biliyorum. bunların hepsini yaşadım. ama benzinle binecek olursan fazla sorun çıkmaz.

Eğer bu aracı satmayı düşünmüyorsan bir an önce yaptırmaya bak ben yaptırdım. sonuçta aynı parayı 2 yıl öncede harcayabilirdim. Benim araç motor tamirinden baskı balata hariç 1300tl ye çıktı.

gayet güzel anlatmışsınız:)

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1500 tl civarı tutması lazım ama ustadan ustaya farkeder