Radyo hakkında 5 soru

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben aşağıda bir kaç başlıkta sorunlarımı sıralamak istiyorum bilgilerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

1.En kaliteli radyo istasyonlarını dinlerken bile trafikte cızırtılar oluyor (Şirkete ait dobloda en dandik radyo istasyonunda bile ses kalitesi süper)

2.Bir radyo istasyonunu seçtikten sonra örneğin 104.0 tekrar 103.9 ardından 104.0 yaptığımda ses kalitesinde bariz fark oluyor sanki 2.defa ayarladığımda stereo yayına geçmiş gibi.

3.Direksiyondan ( sağ taraftaki tuştan ) radyo değiştirmek istediğimde çoğunlukta hep aynı kanalları buluyor 3-5 radyoyu geçmiyor ve AS TP tuşlarına bastığımda bu kez başka 3-5 frekans üzerinde dönüp dolaşıyor.sağdaki tuşa bastığımızda manuel olarak gitmiyormu acaba 89.0 - 89.2 - 89.4 çeken frekansı bulduğunda duracak şekilde arama yapamıyormuyuz.

4.Settings teki ekolayzır ayarlarından Rock u seçiyorum akşam yaptığım seçim sabah pasif hale geliyor her marşa bastıktna sonra tekrar tekrar ayarlanmasını gerekiyor ?

5.CD 30 MP3 bunun anlamı tam olarak nedir acaba arkadaşlar ? 30 tane cd almadığına göre :) 30 radyo istasyonumu kaydediyor anlamadım öyleyse bile 6 taneden fazla kaydedemedim durum böyle ise Opel çok ayıp etmiş.:)

Benim düşüncem şuki kaliteli müzik sürüş keyfinin olmazsa olmazı olsa gerek bazen en kaliteli radyo kanallarında çamur gibi bir ses en güzel şarkıda bile cart yada boğuk bir ses gerçekten zaman zaman sinirlerimi oynatmıştır bazende komple kapatmışımdır radyoyu.Cd dede durum çok farklı değil 1 cd deki ses diğerinde çok farkediyor tabiki her cd aynı standartta yapılmıyor ama yine dinlenilmiyecek kadar fark olmasa gerek diye düşünüyorum.birinde ses çok iyi diğerinde ön konsoldan gelen cırt ses kulakları tırmalıyor.Bu arada mümkünse aşağıdaki ayarları hangi değerlerde kullandığınızı yazarsanız memnun kalırım.Çünki ben bazen onlarıda karıştırıyorum doğru ses düzenini bulabilmek için çoğu zaman nafile.

TA Volume
Ext.In Vol.
On Volume
SDVC
PTY

Zaman ayırıp tecrübe ve fikirlerini paylaşan opel dostlarına şimdiden teşekkürler.

Kazasız cezasız sürüşler..

Son düzenleme:

melih9003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım çok haklısın müzik ana ünitesi çok fonksiyonel değil.Radyo hafıza sayısı çok çok sınırlı fakat ses kalitesi sizin anlattığınız gibi dinlenmeyecek kadar kötü değil.Sizin cihazınızda bir problem olmalı.30 rakamı cihazın watt cinsinden gücü olabilir.Aracınız ikinci el ise cihazınız tamir görmüş olabilir.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler öncelikle cevabınız için sanırım biraz ayar tutturamamaktan kaynaklanıyor şimdi ekolayzır ayarlarından sound rockta sabit bıraktım ses şimdilik iyi :)

hakia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@seyyahfrm;

3 ve 4. sorularin cavabini bulabildiniz mi?

3.Direksiyondan ( sağ taraftaki tuştan ) radyo değiştirmek istediğimde çoğunlukta hep aynı kanalları buluyor 3-5 radyoyu geçmiyor ve AS TP tuşlarına bastığımda bu kez başka 3-5 frekans üzerinde dönüp dolaşıyor.sağdaki tuşa bastığımızda manuel olarak gitmiyormu acaba 89.0 - 89.2 - 89.4 çeken frekansı bulduğunda duracak şekilde arama yapamıyormuyuz.

4.Settings teki ekolayzır ayarlarından Rock u seçiyorum akşam yaptığım seçim sabah pasif hale geliyor her marşa bastıktna sonra tekrar tekrar ayarlanmasını gerekiyor ?

Dreamcream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel'in radyolarında iş yok malesef. Opel satıcısı bir tanıdık abiye demiştim bu radyo sorununu, benimkide öyle, opellerin hepsi böyle çekiyor demişti.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malesef arkadaşım opeller ses konusunda yetersiz geldi bana özellikle radyo konusunda. takip ettiğim konu linkte mevcut. radyo konusunda bir çözüm arayışındayım. bulursam sana da haber veririm.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=69496

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ses kalitesinden gayet memnunum. hatta ses sistemi yapmaktan vazgeçtim onun yüzünden. ha ses sistemi olsa daha ii tabi ama yinede tok ses var.

ama çeken kanallar arası aramayı bilmiyorum bende. hem elle hem kumandadan. nasıl oluyo?

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@seyyahfrm;

sağdaki tuşa bastığımızda manuel olarak gitmiyormu acaba 89.0 - 89.2 - 89.4 çeken frekansı bulduğunda duracak şekilde arama yapamıyormuyuz.

Tuşa 3 saniye kadar basılı tutarsanız parmağınızı çektiğinizde bahsettiğiniz aramayı yapıyor. Ancak diyelim ki 89.0 'dan 89.2'ye geldi ve durdu, kanalı beğenmediniz, bir daha arama yapmak için yine 3 saniye bas bırak, sonraki kanal için bir daha bi daha ... En azından ben böyle bir çözüm keşfettim.

Öte yandan "Direksiyondan ( sağ taraftaki tuştan ) radyo değiştirmek istediğimde çoğunlukta hep aynı kanalları buluyor 3-5 radyoyu geçmiyor ve AS TP tuşlarına bastığımda bu kez başka 3-5 frekans üzerinde dönüp dolaşıyor." sorununa halen bir çözüm bulamadım, o dönüp dolandığı 3-5 kanalı nerden bulduğunu çözemedim, hafızaya benim kaydettiğim kanallar değiller, kendi kaydettiğim kanalları mecburen radyo üzerindeki tuş takımından geziyorum. Çözen varsa bu başlıkta paylaşsın, takipteyim.