Sonunda - 54 İlde Kış Lastiği Her Araca Zorunlu

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ülkemizde bir şey var. Oda yasa koyucu doğru düzgün bir yasa koymaz sonra da bazıları kafasına göre değerlendirir sonra başka keyfine kalır ondan sonra çık işin içinden çıka bilirsen...

Yedek lastikler için bir düzenleme söz konusu da bir çok araç üreticisi sıfır araçlara dahi yedek lastik koymazken böyle bir madde eklenmesi ve bu maddede açıklık olmaması kadar saçma bir şey olmaz.

Zaten dedim gibi önemli olan yasa çıkarmak değil ülkemizde yasalar sadece iki saniye içinde çıkıyor kabul edenler, kabul etmeyenler sonuç... kabul edilmiştir... olay bu kadar basit... işte al sana işe yaramaz ne olduğu belli olmaz bir yasa daha...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Nadir bu yasa değildir sanırsam, olsa olsa kararname dir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir bu yasa değildir sanırsam, olsa olsa kararname dir.

Emre şu bir gerçek ki ülkemizde araç sürücüleri sözüm meclis dışına sağlım bir inek gibi görülmektedir...

Çünkü ülkemizde araç sahibi isen bütçe açıklarını kapayacak kaynaksın demektir. Trafik cezaları, araç vergileri, KDV, sigorta, kasko, muayene, eksoz muayenesi, LPG, benzin, dizel zamları... saymak ile bitmez... sürekli bindikçe üzerine binerler...

Bu lastik uygulaması konusunda ise her zaman olduğu gibi rant dönüyor. Hem lastik satışları olsun hemde sök tak balans paraları olsun dünya kadar birileri yine terlemeden para kazanmaya devam edecek...

Daha geçenler de bir haber de vardı lastik zinciri 80 TL ama takma işi 100 TL işte burası Türkiye...

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben attım otoparka arabayı 2 haftadır 2 kere çalıştırdım öyle duruyor yaza kadar sprinle devam :)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
iyi olmuş hala kış lastiği kullanmayan ticari dolu ortalık

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aklıma takılan bir soru var.Ben İzmir de yaşıyorum ama yılda 2-3 kez Balıkesire memlekete gidiyoruz yaz kış ne denk gelirse.Şimdi bizden illaki kar lastiği isteyecekler mi ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aklıma takılan bir soru var.Ben İzmir de yaşıyorum ama yılda 2-3 kez Balıkesire memlekete gidiyoruz yaz kış ne denk gelirse.Şimdi bizden illaki kar lastiği isteyecekler mi ?

Şöyle düşün Bolu dağını kullanan sürücüler de dahi kar lastiği istenmekte ve yoksa cezayı basıyorlar. ;)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiden zincir kullanılıyordu 4 mevsim lastiğe yine zincir olmaz mı ?