Radar cezası ama hız belirsiz

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar çürüğü savunmak değil amacım çürük şe eğer temizlemek gerekir.ancak elinizdeki ceza tutanağı ve tebligat yada bildirim amacı taşır.illaki bozuk örnekler vardır olacaktır.burda arkadaşın sorunundaki sonuçun tebligattan dolayı mahkeme edersiniz ama sonuç alamazsınız.ha şikayetinizi ben bu hızı yapmadım ama yaptı diye ceza kestiler diye yaparsanız değerlendirme görür.her meslekte bozuk insan var illaki.sizlere her daim katılırım.anlayışınız içinse teşekkür ederim

Sent from my iPad using Tapatalk

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar çürüğü savunmak değil amacım çürük şe eğer temizlemek gerekir.ancak elinizdeki ceza tutanağı ve tebligat yada bildirim amacı taşır.illaki bozuk örnekler vardır olacaktır.burda arkadaşın sorunundaki sonuçun tebligattan dolayı mahkeme edersiniz ama sonuç alamazsınız.ha şikayetinizi ben bu hızı yapmadım ama yaptı diye ceza kestiler diye yaparsanız değerlendirme görür.her meslekte bozuk insan var illaki.sizlere her daim katılırım.anlayışınız içinse teşekkür ederim

Bence bu hızın radar kaydı vardır , ama 2 ihtimal sözkonusu :

1- dediğim gibi yanımda araç olduğu için hızın bana ait olup olmadığı muallak olduğu için yazılmamış olabilir.Şikayet olup işin büyüyebileceğini ihtimal vermeden yazmış olabilirler.
2- hızım net olarak tespitlidir ama memurun özensizliği ile tutanağa yazılmamıştır.

Ben bölge trafiğe açıkça özetle : bu ceza yazılıyor ise tespit edilen hızı bildirmek zorunluluğunuz ve eksik evrak ile şüphe unsurunuz vardır.Bilgi Edinme kanunu kapsamında kayıt deliline dayanarak tespit edilen hızın tarafıma bildirilmesini talep ettim.

bakalım nasıl bir tavır gelecek.

Araç sahibi firmanın avukatı zaten itiraz edecek ceza için.(trafik mahkemesine)
Ancak benim takibim direk memurun görevi yapma şekline ilişkin olacak.Bu durumda hukuki takip konusu sadece memurun görevine azami özen göstermemesi ve neticesinde oluşan maddi- manevi kayıplar ve mesleki ceza alması yönünden olacak.
Amacım cezadan kurtulmak değil.Bilakis üstüne 300-500 dava masrafını peşin bile versem hakkaniyetin yerine gelmesi.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vayyy arkadaşşş
Vatan haini oldu memur
Görevini düzgün yerine getirmedi, Tazminat davası acılıyor hakkında.
Ahhh ahhh keske unutmayaydın be memur arkadas noktasına virgülüne kadar yazaydın da işte vakit burda ki konu başlığı ne olurdu acaba...
Ama bilmezlerki radarda aynı anda araclar bildirilip ayrıyetten tek tek ceza maddeleri ve hızların yazıldığını...
Ve bilmezler ki o radarı oraya keyfi olarak kendisinin koymadığını, komisyon kararlarının oldugunu, işin içinde belediye, kaymakamlık, valilik oldugunu...
Ama suclusun be arkadaş
Sen hangi hakla görevini adam gibi yerine getirmezsin ve hızın kac oldugunu yazmazsın,
Haram olsun sana aldıgın maaş, burnundan fitil fitil gelsin(!)

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun .bende şahsım adına nasıl bir cevap vereceklerini merak ediyorum.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vayyy arkadaşşş
Vatan haini oldu memur
Görevini düzgün yerine getirmedi, Tazminat davası acılıyor hakkında.
Ahhh ahhh keske unutmayaydın be memur arkadas noktasına virgülüne kadar yazaydın da işte vakit burda ki konu başlığı ne olurdu acaba...
Ama bilmezlerki radarda aynı anda araclar bildirilip ayrıyetten tek tek ceza maddeleri ve hızların yazıldığını...
Ve bilmezler ki o radarı oraya keyfi olarak kendisinin koymadığını, komisyon kararlarının oldugunu, işin içinde belediye, kaymakamlık, valilik oldugunu...
Ama suclusun be arkadaş
Sen hangi hakla görevini adam gibi yerine getirmezsin ve hızın kac oldugunu yazmazsın,
Haram olsun sana aldıgın maaş, burnundan fitil fitil gelsin(!)

Söylediğin ithamların hiçbirini yazmadım ben.Yazdığım tek şey memurun işini hakkıyla yapmadığı.Ve delili olmayan bir şey üzerine konuşmadığım gibi şişirme bir yorumda yok.Ben diyorumki açayım davayı ve hakim karar versin doğrusuna biz değil ? yanlışmıyım ?

Amaç sadece ilginçliği paylaşmak ve böyle bir savunumda tecrübesi olanlardan fikir almak. Abartma boşver basamaklarını geçtik çoktan.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elbette açın davanızı buna denilecek bişey yok...
Ama öncesinde etik olan şey ( şahsi düşüncemdir) radara girip girmediğinizin tespitinden sonra memurun görevini yapma sekli ile ilgili dava acmanız tazminat vs ne acacaksanız artık...
Direk bana yanlış ceza yazdı elsik yaZmış diyip memurun şahsına yönelmek yanlış bir düşünce.
Kanunda yeri vardır ki bunu bu işlere çerez gözüyle bakan avukatınız elbette bilir, şayet ceza delilsizse yani radar kaydı sunulamaz ise, yada makbuzda usül hatası var ise, yada ceZa da şahsi çıkarlar söz konusu ise, bu cezalar zaten iptal edilir...

Sonucu ciddi olarak merak ediyorum.
Burdan bizleri bilgilendirirseniz çok sevinirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şu kota olayını anlamış değilim. Yani bir memur sırf kotayı dolduracağım diye önüne gelene sorgusuz suailsiz ceza mı yazıyor? Ya arkadaşlar bu duruma nasıl bu kadar kolay inanıyorsunuz? Polis yasalarda belirtilmeyen bir kusur için ceza yazamaz. Radar cezası desen görüntü var, park yasağı desen fotoğraf var, kırmızı ışık ihlali desen kamera var, ayrıca vatandaş artık eskisi gibi saf değil, şüpheli bir durumda soluğu doğru trafik mahkemelerinde alıyor. Araçlarda cam filmi kullanmak yasal olarak suçsa ceza yazılır, suç değilse ceza yazılmaz, aracındaki cam filmi nedeniyle kendilerine keyfi ceza yazıldığına inanlar varsa haklarını mahkemelerde arayabilir. Yasalar sabittir o nedenle kimsenin aklını bulandırmaya hakkımız yok diye düşünüyorum. Ha polis araçlarında veya lüks araçlarda bulunan cam filmlerine ceza yazılmıyor derseniz konu başka yere doğru gider, bu durumda yasanın içeriği değil polisin keyfi tutumu tartışılır.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi amir memura şu kadar ceza yazacaksın, şu kadar makbuz bitireceksin diyebilir?
Al eline makbuzu git kendin yaz derler, cocuk oyuncağı değil ki bunlar.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aralar gerçekten bıktırdılar.özellikle denizlideki durumu bir görseniz..nasıl bir tutum sergiliyorlar nasıl konuşuyorlar bi şahit olsanız....ayrıca geçen ay radar cezam gelmişti ödemeye gittiğimde vergi dairesinde 2013ten iki adet cezam çıktı..lakin bu cezalar bize tebliğ edilmedi yani haberimiz bile yok! 350 lira faiziyle birlikte hala duruyor ve ödemicemde..

işin garibi bir tanesi 177 tl idi sanırım kırmızı işik cezası var bursa orhaneli kavsagı diyor ve o tarihte bursada olmamın mümkünatı yok...denizlide sınav haftam vardı çünkü..ve trafik şubeye gittimde görüntülerin sadece bi ay saklandıgını yapacakları birşey olmadıgını söylediler.. ikinci cezam ise yine imkansız bi şekilde denizlide otobüs durağına parketmişim..benim gibi aracını gözünün önünden ayırmayan 5 dkda olsa paralı yere parkeden biri böyle bir ceza yemişim aklım almıyor.! tebliğ edilmemiş olmalarıda hiç tesadüfi gelmiyor.!

işin arkasını bırakmayın derim.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can kardeşim tebliği postacı yapar, ve postaya cıkan liste barkodludur, tebliğ edilir sonra geriye döner evrakın bir nüshası ve dosya tamamlanmış olur.
Bu kadar kuşkucu yaklaşmak niye?
Sistemin ayrıntılarını bilmediğiniz için aklınız bunlara takılıyor ama,
şu yok yani, ceza yazayım sisteme işleyeyim ama adrese göndermeyeyim...