radar cezası yedim 391 tl yardıma ihtiyacım var.

adidas19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keyifli forumlar.
Bugün evime gelen ceza tutanağı ile şaşkınladım.Bugün 28.04.2015,ceza ise 25.03.2015 tarihinde kesilmiş ve bugün gönderilmiş.nerdedeyse 1 ay 3 gün olmuş.
Eskişehir çevre yolu üzerinde xxxxx kavşağında 94 km/h ile radara girmiş aracımız.Yolu kullanıyoruz evet ama o güne dair hiç hatırlamıyorum oradamıydım değilmiydim.Ki Bir çok ilimizde çevre yolu 80 km/h iken Eskişehir 70 km/h sınırlı.
Hiç bir şekilde o yolda uyarı levhası yok ki çok dikkat ederim levhalara.Ceza tutanağına kırmızı kaşe basmışlar aynen şu yazıyor.

TRAFİK KURALI İHLALİ
VİDEO-KAMERALI RADAR
EKİBİ TARAFINDAN TESPİT
EDİLMİŞTİR.
itiraz halinde ilgili mercii Eskişehir Sulh Ceza Hakimliğidir.
Hız sınırını %30 aşmak.

Elime bir kanıt gelmedi kanıtı nasıl isteyebilirim.Sonuçta kaydettiğini belgelemekle yükümlüler.
Ceza 1 ay sonra geliyor

sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Eskişehir çevre yolunda ceza yiyen bir bayan cezasına itiraz edip kazandı.hatta Hakim bey aynı yolda kendi de deneme yapıp.Trafiğin hızlı aktığı,70 km/h ile giderken arkadan gelenleri ve kendini sıkıntıya soktuğunu ve ayrıca uyarıların yetersiz olduğu kanaatine varıp ceza iptalini yaptı.acaba emsal olabilir mi lütfen yardım.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Eskişehir'de ikamet eden birisi olarak söylediklerine katılıyorum. Çevre yolu 70 km hız sınırı tam bi saçmalık.ayrıca bilinmeliki Hız arttırımına komisyonda şiddetle karşı çıkan sadece belediyedir. Muhtemelen sabit uygulamaya belkide seyir halinde uygulamaya takıldınız çünkü sık şekilde yapılıyor. Dava açtığınızda kesinlikle görüntü mahkemeye sunulur çok Zayıf bi ihtimalde olsa emsal karar ile bozdurabiliriniz diyeceğim ama 90 üzeri olduğu için yine sıkıntılı.

creature33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keyifli forumlar.
Bugün evime gelen ceza tutanağı ile şaşkınladım.Bugün 28.04.2015,ceza ise 25.03.2015 tarihinde kesilmiş ve bugün gönderilmiş.nerdedeyse 1 ay 3 gün olmuş.
Eskişehir çevre yolu üzerinde xxxxx kavşağında 94 km/h ile radara girmiş aracımız.Yolu kullanıyoruz evet ama o güne dair hiç hatırlamıyorum oradamıydım değilmiydim.Ki Bir çok ilimizde çevre yolu 80 km/h iken Eskişehir 70 km/h sınırlı.
Hiç bir şekilde o yolda uyarı levhası yok ki çok dikkat ederim levhalara.Ceza tutanağına kırmızı kaşe basmışlar aynen şu yazıyor.

TRAFİK KURALI İHLALİ
VİDEO-KAMERALI RADAR
EKİBİ TARAFINDAN TESPİT
EDİLMİŞTİR.
Hız sınırını %30 aşmak.

Elime bir kanıt gelmedi kanıtı nasıl isteyebilirim.Sonuçta kaydettiğini belgelemekle yükümlüler.
Ceza 1 ay sonra geliyor

fotoğrafla belgelemedilerse bunu bir talep et bence eğerki fotoğrafta senin araban ve plakan doğruysa normal olarak senin aracına kesilmiştir ve bundan sonra diğer mahkeme sonucunu emsal gösterir bir şekilde ve yolda herhangi bir uyarı levhası olmadığına dair bir dilekçeyle mahkeme yolu gözüküyor gibi.
Bizede bir ceza gelmişti bolu yolunda kesilen falan fotoğraftaki araç bizim değil plakasıda farklıydı bambaşka olaylar bunlar. geçmiş olsun en yakın zamanda düzeltmen dileğiyle.

hkoc4006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keyifli forumlar.

TRAFİK KURALI İHLALİ

VİDEO-KAMERALI RADAR

EKİBİ TARAFINDAN TESPİT

EDİLMİŞTİR.

Hız sınırını %30 aşmak.

Ceza 1 ay sonra geliyor

Eskişehir çevre yolunda ceza yiyen bir bayan cezasına itiraz edip kazandı.hatta Hakim bey aynı yolda kendi de deneme yapıp.Trafiğin hızlı aktığı,70 km/h ile giderken arkadan gelenleri ve kendini sıkıntıya soktuğunu ve ayrıca uyarıların yetersiz olduğu kanaatine varıp ceza iptalini yaptı.acaba emsal olabilir mi lütfen yardım.

Geçmiş olsun sizin ceza araç üzerinde bulunan kameralı radarla tespit edilmiş bu görüntüler 3 ay yasal zorunluluk saklanır (bazen daha uUn muhafaza edilebilir) yazan birimde izleme şansınız var hız limitleri ise yolun yapım ve sorumluluğu kimde ise güvenlik komisyonları vardır onlar düşürür yada yükseltir diğer yerlerle karşılaştırmak doğru değil ankara içi istanbul yolu konya yolu samsun yolu eskişehir yolu gibi birçok ana arter 82 km oldu

Sent from my iPhone using Tapatalk

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik mahkemelerine gidip itiraz edebilirsiniz.yada trafik şube müdürlüğüne gidip böyle bir ceza gelmiş ben geçtiğimi hatırlamıyorum radar kaydını görebilirmiyim rica edersiniz.ilk seçenekte mahkeme zaten kaydı isteyecektir.

Sent from my iPad using Tapatalk

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence boşa uğraşırsınız cezaya girmeden ödemek en doğru karar olur.

70-80 km hızlar zaten tam bir saçmalık ama memlekette ney doğru ki hız sınırı doğru olsun.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten hiziniz 94. 82 sinir olsa bile siz o cezayi yiyeceksiniz.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı cezayı 3 şeritli bulvarda 66 km hız ile yedim. Şehir içi hız sınırı 50 olunca 65 km hız %30 oluyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bende bursada yedimhız sınırı 70 bende 75 civarı gidiyorum diye biliyorum radarda 78 çıkmış direk yazdılar 1 km farkla malum seçimler yaklaştı şu sıralar trafik cezalarının artması normal