punto 1.2 duologic mi? corsa 1.2 eastronic mi?

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
puntonun belirli aktarma problemleri var ani hızlanmalarda çekişte aksaklıklar var ve çatır çutur sesler geliyor hemde kullandığım tüm puntolarda mevcut yanlız normal puntodan bahsediyorum yani grandeden değil motor kısmına gelirsem 1.2 60hp kesinlikle yetersiz gerçekten 75 hplik corsaya geçince 1.2 corsadan 1.6 astraya geçmiş gibi oluyorsunuz corsa alt takım ve aerodinami bakımından çok daha üstün bunu size anlatsamda kullanmadan anlayacağınız sanmıyorum beni yanlış anlamayın lütfen böyle söylememin sebebi kimsenin inanmaması kullananlar bilir 170 180le gidersiniz ama sanki 80 90 la gidiyormuşsunuz gibi kusursuz aerodinamisi sayesinde yola inanılmaz şekilde oturuyor yani 170 180 de ani manevra yapmak için asla düşünmezsiniz ki çok kez yapmak zorunda kaldım hiçte tedirginlik hissettirmiyor yani dizginler hep elinizde kesinlikle korkucak bişi yok şehiriçinde oldukça kıvrak daha öncede yazdım corsa 1.2 kullanan araçtan zevk alması için tek başına kullanmalı 4 5kişi olduğu zaman performansı düşüyor easytronicli corsalarda ise çok kişi varken şanzıman bazen kararsız kalabiliyor motora yüksek devir çevirttirebiliyor ama hızlı kullanımlar ve sakin şehiriçi trafiğinde kesinlikle gerekli easytronic , ses konusunda punto kullanın sonra corsaya geçin nedemek istediğimi çok iyi anlarsınız corsa inanılmaz sessiz puntoda ise tabiricaizse heryerden ses geliyor motor sesi fazlaca şanzıman diferansiyel allah ne verdiyse tüm sesler içeride corsa kesinlikle çok kaliteli bu konuda lütfen beni kesinlikle yanlış anlamayım corsa aracım var diye yazmıyorum bunları

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 73 değil tam 75 hp gerçi 2 hp tartışılmaz ama 15 hplik fazlalık gerçekten tartışılır ayrıca opelin kalitesi kesinlikle tartışılmaz yani puntoyla kıyas söz konusu olmaz bence her konuda

+1, Yüksel'e katılıyorum tamamen.. Corsa'nın kalitesinin yanında Punto'nun adını bile anmam...

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
puntonun belirli aktarma problemleri var ani hızlanmalarda çekişte aksaklıklar var ve çatır çutur sesler geliyor hemde kullandığım tüm puntolarda mevcut yanlız normal puntodan bahsediyorum yani grandeden değil motor kısmına gelirsem 1.2 60hp kesinlikle yetersiz gerçekten 75 hplik corsaya geçince 1.2 corsadan 1.6 astraya geçmiş gibi oluyorsunuz corsa alt takım ve aerodinami bakımından çok daha üstün bunu size anlatsamda kullanmadan anlayacağınız sanmıyorum beni yanlış anlamayın lütfen böyle söylememin sebebi kimsenin inanmaması kullananlar bilir 170 180le gidersiniz ama sanki 80 90 la gidiyormuşsunuz gibi kusursuz aerodinamisi sayesinde yola inanılmaz şekilde oturuyor yani 170 180 de ani manevra yapmak için asla düşünmezsiniz ki çok kez yapmak zorunda kaldım hiçte tedirginlik hissettirmiyor yani dizginler hep elinizde kesinlikle korkucak bişi yok şehiriçinde oldukça kıvrak daha öncede yazdım corsa 1.2 kullanan araçtan zevk alması için tek başına kullanmalı 4 5kişi olduğu zaman performansı düşüyor easytronicli corsalarda ise çok kişi varken şanzıman bazen kararsız kalabiliyor motora yüksek devir çevirttirebiliyor ama hızlı kullanımlar ve sakin şehiriçi trafiğinde kesinlikle gerekli easytronic , ses konusunda punto kullanın sonra corsaya geçin nedemek istediğimi çok iyi anlarsınız corsa inanılmaz sessiz puntoda ise tabiricaizse heryerden ses geliyor motor sesi fazlaca şanzıman diferansiyel allah ne verdiyse tüm sesler içeride corsa kesinlikle çok kaliteli bu konuda lütfen beni kesinlikle yanlış anlamayım corsa aracım var diye yazmıyorum bunları
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim tercihim corsadan yana oldu birde kullanan olarak yakıt tüketimi hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt olarak ortalamalarda yani 1.2 diye azda yakmıyor ama çokta yakmıyor lpg taktırmadan önce son ölçümüm 13 lt benzin ile 230 kmydi ama tamamen şehir içinde kullanım uzun yolda çok daha ekonomik fazla sıkıştırmadan yani sakin kullanım + 90km sabit hızla 4.8lt olarak yakalamanız zor değil , ben hergün okula gidip geliyorum günde 200km yol ve sadece 20liraya mal oluyor ama lpg ile , ben teşekkür ederim

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam karar verdim şimdi temiz bir corsa 1.2 eastronic bulmak lazım

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi hayırlısı o zaman yanlız kullanım amacı çok önemli tekrar belirtmek isterim 1.2 tek kişiye keyifli sürüşler sağlar easytronic ayrı bir keyif ama kullanmasını bilene aracı alırsanız mutlaka kullanma klavuzuda alın ve easytronic kullanımı ile ilgili ipuçlarını öğrenin inanın bana dışarıdan görüldüğü gibi bir şanzıman değil

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksel abi valla helal olsun abi sen opelde falanmı calsıyorsun bu kadar bılgıyı gıtsem servıse sorsam yüzüme aptal aptal bakar heralde :D

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşkler fatih :eek:

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yulsel corsa alırsam kullanım kılavuzu olmazsa senden eastrnic vites kullanımı hakkında bilgi isterim......