punto 1.2 duologic mi? corsa 1.2 eastronic mi?

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu iki aracında ikinci el fiyatları 15000 tl civarı.bayan için hangisini tavsiye edersiniz yardımcı olursanız sevinirim.punto 60 hp 8 v motor fakat düşük devirlerde corsadan güçlü .corsa 73 hp 16v ve puntodan 130 kg ağır yakıt tüketimleri birbirine yakın ortalama 6 lt dir.
sizce hanginini tercih etmeliyim...

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu iki aracında ikinci el fiyatları 15000 tl civarı.bayan için hangisini tavsiye edersiniz yardımcı olursanız sevinirim.punto 60 hp 8 v motor fakat düşük devirlerde corsadan güçlü .corsa 73 hp 16v ve puntodan 130 kg ağır yakıt tüketimleri birbirine yakın ortalama 6 lt dir.
sizce hanginini tercih etmeliyim...

bayan için düşünülüyorsa; punto 1.2 dualogic'ten ziyade fiat panda daha şık ve modern. donanım olarak da iyi bir seçenek olur. aynı şanzıman panda'da mevcut bu arada.

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 73 değil tam 75 hp gerçi 2 hp tartışılmaz ama 15 hplik fazlalık gerçekten tartışılır ayrıca opelin kalitesi kesinlikle tartışılmaz yani puntoyla kıyas söz konusu olmaz bence her konuda

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayan için düşünülüyorsa; punto 1.2 dualogic'ten ziyade fiat panda daha şık ve modern. donanım olarak da iyi bir seçenek olur. aynı şanzıman panda'da mevcut bu arada.
fiyat olarak panda ikincielde araç azlığından dolayı fazla ondan üzerinde durmuyorum

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 73 değil tam 75 hp gerçi 2 hp tartışılmaz ama 15 hplik fazlalık gerçekten tartışılır ayrıca opelin kalitesi kesinlikle tartışılmaz yani puntoyla kıyas söz konusu olmaz bence her konuda
15 hp fark var ama bunu yüksek devirde elde ediyor.yani bir bayanın kullandığı şehir içi araç 2500-4000 arasıdır ki oda iki araçta 60 hp civarı ağırlık faktörü de kattığında punto güç açısından daha dinamik araç olur gibi geliyo bana bide testlerde gördüğüm puntonun daha sessiz bir araç olması.corsa açısındannda tr tutulan bir araç olması nedeniyl ikinci elde daha az değer kaybediyor.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç malzeme kalitesi, sağlamlık ve motor performansı açısında corsa diyorum, punto da tek fark yaratabilecek olan (eger donanımında varsa) hill holder sistemidir, (yokuş destek sistemi, yokuşlarda geri kaymayı önlüyor, corsa easy ler yokuşta kayıyorlar biliyorsunuz).Onun dışında küçük motorda az beygir gücü tercih edilirse tüketim kesinlikle artacaktır.1.2 - 60 hp arac emin olun 1.2 - 75 hp aractan daha fazla yakıt tüketecektir.Punto nun ikinci bir avantajı ise servis den yana olabilir.Tofas -Fiat ın yaygın servis ve yedek parca agi, fiyat avantajı olarak yansıyabilir.

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle corsa tartışmam bile herşey bir tarafa kesinlikle daha sağlam

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 hp fark var ama bunu yüksek devirde elde ediyor.yani bir bayanın kullandığı şehir içi araç 2500-4000 arasıdır ki oda iki araçta 60 hp civarı ağırlık faktörü de kattığında punto güç açısından daha dinamik araç olur gibi geliyo bana bide testlerde gördüğüm puntonun daha sessiz bir araç olması.corsa açısındannda tr tutulan bir araç olması nedeniyl ikinci elde daha az değer kaybediyor.
ya punto kaç dd de gücü elde ediyorda siz burda düşük devirde daha iyi diyorsunuz yapmayın allah aşkına , punto daha sessiz diyorsunuz siz hiç corsa kullandınız mı ???

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede punto yerine panda dualogic daha iyi bir tercih olur hatta belkide idea.

corsa bence ikisiden çok çok daha iyi.. sadece fiatın parçası ucuz..

fakat dualogic ile easytronic'i kıyaslayamam dualogic kullanmadım.

easytronic bence vasattı..

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya punto kaç dd de gücü elde ediyorda siz burda düşük devirde daha iyi diyorsunuz yapmayın allah aşkına , punto daha sessiz diyorsunuz siz hiç corsa kullandınız mı ???
ben sadece test verilerinden baktım güç ve sessizlik konusunda .benim bildiğim haliyle bu 8 valf motorlar eski teknoloji ama düşük devirlerde iyi güç veriyorlar hatta vw 1.6 8v 102hp motoru çok yıllar bir çok modelinde kullandı halen bazı modellerde var.sonuçta arabam.com adresinden test verilerinden bakıyorum ama hiçbir şey idda etmiyorum o yüzden başlık atıp sizin fikirlerinizi almak istiyorum cevap yazdığınız için teşekkürler.