plaka lambasını sarıdan beyaza çevirme

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar plaka lambasını(bagaj kapağının hemen altında,plakanın hemen üstünde) sarıdan beyaza çevirmek istiyorum.hepsiburada.com'da satılıyor.Kaç voltluk almam lazım,bilen arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsada park ampulu uyuyor arka plakalık aydınlatmasına aldım ve kullandım...Ama astra h da durum aynı mıdır bilemiyorum...Hepsiburadadan mtec marka dışı mavi boyalı beyaz ışık veren ampullerden kullandım...
picture.php

picture.php

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sofıt ampullerın hepsını kullanabılırsın ama mtec alırsanız yukarıda dendıgı gıbı dısı boyalı hem uzun ömürlü olur hemde arıza ışıgı yakmaz. arıza ışgı yakma sebebı ledlı olan ampüllerdendır oda az elektrık cektıgı ıcın.. yanı demem o ki mtec ın sofıt ampüllerinden kullanabilirsiniz...

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim park lambaları, plaka lambası ve iç aydınlatma lambası beyaz led. önceki sahibi yaptırtmış. arıza lambası filan yakmıyor bende.

recep76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
recep76.blogspot.com
Astra h T10 dipsiz ampul plakalık için kullanılabilir. Plakalık led olması arıza ışığı yakmaz. Tech2 cihazı ile incelendiğinde kuyruk lambası arızasını görünür.

Avantajı; Güzel görüntü

Dezavantajı; Kapıları kilitlendiğinizde plakalıktaki ledler sönemeye yakın göz kırpar.
Eğer ledlerin 1tanesi arıza yaparsa diğeri çalışmaz yanmaz.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ledler daha beyaz ışık veriyor ama bence sürekli sorun çıkarıyor patlıyor falan...Mtec dipsiz park ampulunu öneririm size madem ki T10 uyuyor ;)

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar konu hortlamış olacak ama ben de bunu merak ediyorum.
SMD led filan nasıldır? Ben bugün plaka aydınlatmasına mavi boyalı ampul taktım bence kötü oldu. Ben tamamen beyaz ışık istiyorum hangi ampulü kullanmalıyım?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
led li sofit ampullerden kullanin... yada serit ledler var onlardan da kullanabilirsiniz..

laruno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Ben de plaka aydınlatmasını beyaz yapmak istiyorum. Bunun için önce orjinal plaka ampullerini söktüğümde şaşırdım baya, çünkü tüp şeklinde,
208uwht.jpg

iki taraftan akımlı ampul beklerken park lambası ampulu gibi çıktığında gerçekten şaşırdım.

Beyaz Led'li ampuller de var bu tipte (park ampulu gibi, dipsiz deniyor sanırım) fakat ampul yatay duyduğu için ışığın yönü plakaya doğru olmayacak kanısındayım.

e7b2g5.jpg

Ne marka, ne tip ve ne kuvvette ampul kullanmalıyım, yardım ederseniz sevinirim..

Saygılarımla.