Astra J 1.4 Turbo Zavoli LPG Sistemi

werty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Dün 33.000 km'deki aracıma Zavoli marka LPG sistemi taktırdım. Çok geç bile kaldım aslında. Artık benzine para yetiştiremiyorum. LPG sistemini taktırır taktırmaz psikolojik olarak rahatladım. Gaz pedalına daha rahat basar oldum.

Şimdi sormak istediğim bir kaç konu var.

1-) 43 litre simit tank takıldı. Bu tankın üstüne stepneyi koyup deneyen oldu mu, bagaj içindeki kapak tam kapanıyor mu? (Deneme fırsatım olmadı)

2-) LPG'nin litresi 2 TL dersek, tam dolumda 86 TL tutması lazım. Aracı aldım ve OPET'e gittim. Fullemek istediğimde 54 TL'ye fullendi. (Tek ışık yanıp sönüyordu teslim aldığımda.) Servis 20 TL'lik gaz koyduk demişti test ve ayar işlemleri için ama ışık yanıp dönüyordu sonuçta. Acaba 43 litre değil mi?

3-) Gaz dolum ağzını, benzin dolum kapağının oraya koyabiliyorlar mı? Bu şekilde yapan var mı? (Serviste sormak aklıma gelmedi)

4-) Aracın çalışmasında, performansında herhangi bir sorun yok. Rölantide de normal çalışıyor ama normal seyirde giderken fren yapıp durunca hafif bir titreme oluyor sanki stop edecekmiş gibi ama hemen geçiyor. Ayar ile alakalı bir durum mudur? (1000km olunca tekrar ayar için gidicem, beklemeden şimdi mi gitmeliyim)

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler...

levyon1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J 1.4 Turbo Zavoli LPG Sistemi

Öncelikle hayırlı olsun lpg den memnun kalacaksınız bende brc taktırdım çok şükür memnunum. Lpg tanklarına güvenlik nedeniyle %80 e kadar dolum yapılabiliyor o yüzden tank 43 litre ise ve tamamen boşsa 35-36 litre civarında alır. Benim aracım hb 32 litrelik tank var en fazla 26 litre alıyor.

werty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra J 1.4 Turbo Zavoli LPG Sistemi

Cevabın için teşekkürler levyon,

Evet dediğin gibiymiş. %80 dolum yapılıyormuş. O soruyu çözdüm.

LPG dolum ağzının, benzin dolum kapağının yanına alınmasını da LPG'yi taktırdığım yere sordum. "İstersen 60 TL karşılığında yukarı alırız ama bazen muayene istasyonlarında sorun çıkarıyorlar diye araç altına yapıyoruz" dedi. Bayramdan sonra yukarı aldırmayı düşünüyorum. Otoparklara girerken bazen ayna ile bakıyorlar, LPG yüzünden otopark kapısından dönmeyelim.