Periyodik Bakım İçin ÖZEL SERVİS Tavsiyeleri ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dün bakımını yaptırdım speedy de.. 350 lira ödedim.. Yapılanları ustanın yanında izledim..Ben aracı içeri alıp ne yaptıklarını kime yaptırdıklarını görmeden rahat edemiyorum...Yetkili servislerde çok stajyer var..Belkide stajlarını bizim araçlarda tamamlıyorlar..
Parçalar ve markaları:Ufi Yağ filtresi+Purflux Mazot filtresi+Sardes karbonlu Polen filtresi+Castrol Magnatec 5w-30 Tam sentetik 4L yağ..

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar n11 sipariş elime ulaştı filtreler hava filtresini yükleyemedim oda bosch şimdi yağ araştırıyorum özel Ersu opelde usta değiştirecem inşaallah Bayrampaşa

Ekli dosyalar

• 288E1673-6427-4E25-9CC8-044D4E3E2FC3.jpeg
    288E1673-6427-4E25-9CC8-044D4E3E2FC3.jpeg
    399.2 KB · Görüntüleme: 331
  • 42A49A41-919B-445F-9F1B-9AD18D46E822.jpeg
    42A49A41-919B-445F-9F1B-9AD18D46E822.jpeg
    380.6 KB · Görüntüleme: 373
  • Beğen
Tepkiler: Cemil

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Dün bakımını yaptırdım speedy de.. 350 lira ödedim.. Yapılanları ustanın yanında izledim..Ben aracı içeri alıp ne yaptıklarını kime yaptırdıklarını görmeden rahat edemiyorum...Yetkili servislerde çok stajyer var..Belkide stajlarını bizim araçlarda tamamlıyorlar..
Parçalar ve markaları:Ufi Yağ filtresi+Purflux Mazot filtresi+Sardes karbonlu Polen filtresi+Castrol Magnatec 5w-30 Tam sentetik 4L yağ..

Keyifli sürüşler :)

• Beğen
Tepkiler: rbilgin ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Keyifli sürüşler :)
Teşekkür ederim..Dün yaklaşık 2-3 saat ''keyifle'' dolaştım :)..Bu arada Motor da yeni parçaları ve yağı sindirsin dedim :)Aracın çalışması bariz bir şekilde değişti..Resmen ciğerleri açılmış gibiydi :)

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi benim arabaya 4 litremi yoksa 5 litremi yağ alayım bilgin varmı 1.6 dizel

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
4+1 diye biliyorum kardeşim..

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Abi benim arabaya 4 litremi yoksa 5 litremi yağ alayım bilgin varmı 1.6 dizel
Arabayı ustaya teslim edin, malzeme dahil bakım yaptırın derim, ersu faturasını kesecek, malzeme dahil işçilik garantisiyle işinin arkasında olacaktır

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Speedy 'nin sloganı güzeldi: en yetkili özel servis. Hep aradığım şeydir.

Yetkili servisin sunumu, parça dahil işçilik garantileri, herşeyi kayıt altına almaları tercihe sebep. hem periyodik bakım cetveli sayesinde daha bozulmadan pek çok parçayı değiştirmeleri uzun vadede sorunsuz araç kullanmanızı sağlıyor lakin;

Araca yapılan müdahaleyi görmüyorsunuz, bazılarını tenzih ederim ama soru sormanıza dahi toleranslari yok, ne dedilerse kabuk etmek zorundasınız, arka planda işlerin pek çoğunu kalifiye olmayan elemanlara yaptırıyorlar, her şeyi de fazla fazla fatura ediyorlar.

Ama şöyle bir özel servis olsa :

TSE 12047 belgesine sahip,
Her işini faturayla yapıp, sisteminde kayıt altına alan,
İş ortamı ve sunumu güzel.
Müşteriyi bilgilendirmek ve elbette rızasını almak kaydıyla bakım cetveline uygun müdahale eden..

Tadından yenmez.

Bu özelliklere yakın servisler var, ben de onları tercih ediyorum.

Belge almanın çok zor bir olay olmadığını hatırlatmak isterim. Yetkili servislerin de belgesi var ve güvenilirlikleri ortada. TSE belgesi olmasın demiyorum ama herşey belge üzerinde kaldığından, yani uygulanmaya pek yansımadığından TSE belgesine sahip olması işletmeye çok ta birşey katmıyor... TSE belgesi haricinde tüm söylediklerinize katılıyorum.
Mesela benim 10 yıldır gittiğim bir özel servis var, bu servise 3 yıldır götürdüğüm aracın her yıl mazot filtresi şişip patlıyor(ki 2 yılda bir değişir) 10-15lt mazotumuz heba oluyor:) İlk iki yıl idare ettik, üçüncü yıl ücretsiz değiştirdiler. (Bu sene de 1-2 ay içinde bir mazot fışkırması bekliyoruz :) artık alışkanlık yaptı) Araştırdım ki yerli filtre kullanıyorlar. Orjinal filtre kullanmalarını istediğimde tüm vw grubuna bu markayı taktıklarını söylediler, kullandıkları motor yağı champion diye abuk bir marka... şimdi ben de sizler gibi malzemeleri almayı düşünüyorum fakat bu satın alacağım ürünlerin orjinal olup olmadığını nasıl anlarım? Bir de sürekli gittiğim yere elimde malzemelerle gidersem bana bozulurlar ve bunu ödeme esnasında faturada yansıtırlar:) yeni biryer bulacaz o zaman...

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Speedy 'nin sloganı güzeldi: en yetkili özel servis. Hep aradığım şeydir.

Yetkili servisin sunumu, parça dahil işçilik garantileri, herşeyi kayıt altına almaları tercihe sebep. hem periyodik bakım cetveli sayesinde daha bozulmadan pek çok parçayı değiştirmeleri uzun vadede sorunsuz araç kullanmanızı sağlıyor lakin;

Araca yapılan müdahaleyi görmüyorsunuz, bazılarını tenzih ederim ama soru sormanıza dahi toleranslari yok, ne dedilerse kabuk etmek zorundasınız, arka planda işlerin pek çoğunu kalifiye olmayan elemanlara yaptırıyorlar, her şeyi de fazla fazla fatura ediyorlar.

Ama şöyle bir özel servis olsa :

TSE 12047 belgesine sahip,
Her işini faturayla yapıp, sisteminde kayıt altına alan,
İş ortamı ve sunumu güzel.
Müşteriyi bilgilendirmek ve elbette rızasını almak kaydıyla bakım cetveline uygun müdahale eden..

Tadından yenmez.

Bu özelliklere yakın servisler var, ben de onları tercih ediyorum.

Belge almanın çok zor bir olay olmadığını hatırlatmak isterim. Yetkili servislerin de belgesi var ve güvenilirlikleri ortada. TSE belgesi olmasın demiyorum ama herşey belge üzerinde kaldığından, yani uygulanmaya pek yansımadığından TSE belgesine sahip olması işletmeye çok ta birşey katmıyor... TSE belgesi haricinde tüm söylediklerinize katılıyorum.
Mesela benim 10 yıldır gittiğim bir özel servis var, bu servise 3 yıldır götürdüğüm aracın her yıl mazot filtresi şişip patlıyor 10-15lt mazotumuz heba oluyor:) İlk yıl idare ettik, ikinci yıl ücretsiz değiştirdiler. (Bu sene de 1-2 ay içinde bir mazot fışkırması bekliyoruz :) artık alışkanlık yaptı) Araştırdım ki yerli filtre kullanıyorlar. Orjinal filtre kullanmalarını istediğimde tüm vw grubuna bu markayı taktıklarını söylediler, kullandıkları motor yağı champion diye abuk bir marka... şimdi ben de sizler gibi malzemeleri almayı düşünüyorum fakat bu satın alacağım ürünlerin orjinal olup olmadığını nasıl anlarım?
Vw için bizim daha önce parça aldığımiz bir yer vardı, vwyedekleri.com, murat bey var orda, ilgili bi insan, siirtten sipariş vermiştik, sağolsun ilgilendi, ayarladı, gönderdi hemen, fiyatı da nispeten uygun söyledi, yanına bir iki ufak hediye de eklemiş sağolsun: Karter tapasi, silecek takımı.

Yalnız aracı sökmeden önce parçalar doğru mu kontrol edin, ettirin. Bizim Triger yanlış gelmiş, sağolsun murat bey ilgilendi, hemen yenisini göndermeyi teklif etti ama araba sökülmüştu artık, sanayiden bulduk, bizim parçayı da ustaya bıraktık.

Ürün siparişi de şöyle oldu: ben şase numarasını verdim, istediğim parçaları da söyledim, vwyedekleri.com üzerinde bana özel bir paket ürün oluşturdu, ordan satın aldım.

Vw parçaları konusunda tavsiye ederim: vwyedekleri.com
0535 795 1773
0212 551 3550

Hatırlar belki, siirtten Yunus Emre selamı da var dersiniz ararsanız [emoji4] siirtten kaç tane müşterisi olabilir ki [emoji6]

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim..Dün yaklaşık 2-3 saat ''keyifle'' dolaştım :)..Bu arada Motor da yeni parçaları ve yağı sindirsin dedim :)Aracın çalışması bariz bir şekilde değişti..Resmen ciğerleri açılmış gibiydi :)
Güle güle kullanın...

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Vw için bizim daha önce parça aldığımiz bir yer vardı, vwyedekleri.com, murat bey var orda, ilgili bi insan, siirtten sipariş vermiştik, sağolsun ilgilendi, ayarladı, gönderdi hemen, fiyatı da nispeten uygun söyledi, yanına bir iki ufak hediye de eklemiş sağolsun: Karter tapasi, silecek takımı.

Yalnız aracı sökmeden önce parçalar doğru mu kontrol edin, ettirin. Bizim Triger yanlış gelmiş, sağolsun murat bey ilgilendi, hemen yenisini göndermeyi teklif etti ama araba sökülmüştu artık, sanayiden bulduk, bizim parçayı da ustaya bıraktık.

Ürün siparişi de şöyle oldu: ben şase numarasını verdim, istediğim parçaları da söyledim, vwyedekleri.com üzerinde bana özel bir paket ürün oluşturdu, ordan satın aldım.

Vw parçaları konusunda tavsiye ederim: vwyedekleri.com
0535 795 1773
0212 551 3550

Hatırlar belki, siirtten Yunus Emre selamı da var dersiniz ararsanız [emoji4] siirtten kaç tane müşterisi olabilir ki [emoji6]

Teşekkür ediyorum, sağolun...

Son düzenleme: