Periyodik Bakım İçin ÖZEL SERVİS Tavsiyeleri ?

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

İstanbul dahilindeki veya yurt geneli hizmet veren özel servis tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

Bosch Car Servis: 1.3 Dizel Astra 10Bin periyodik bakım için, Hava/Yağ/Polen/Mazot Filtresi ve Yağ değişimi için 450TL fiyat verdi (Tüm Malzeme Bosch)
Speedy Servis: Aynı araç için 300TL fiyat verdi (Malzemeler OEM)
EuroMaster: Aynı araç için 400TL fiyat verdi (Mlazeme bilgisi yok)

N11.com'da Bosch bakım parçaları (Polen aktif karbonlu) 135TL (Aşağıda kargo paketinin fotosu var)

Tercihleriniz ve tavsiyeleriniz nedir?

Ekli dosyalar

• 22549906983358515656.jpg
    22549906983358515656.jpg
    50.7 KB · Görüntüleme: 631

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben bir kaç kere Speedy servisinde yaptırdım..Gözünün önünde herşeyi değiştirdikleri için tercih ediyordum..Hiç bir sorun veya problem yaşamadım..Benim gittiğim serviste Oem parça görmedim açıkçası..Kutulu ve orjinal parçalardı..Zaten dışardan siz parça getirirseniz kabul etmiyorlar..En azından benim gittiğim Speedyde böyleydi...Bayrampaşa Carrefour yanındaydı carrefour kapanınca oda kapandı..Tabi sizde oemse ben olsam Bosch servisi tercih ederdim..

• Beğen
Tepkiler: mskirca

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sefer tüm ürünleri internetten kendim aldım, geriye sadece işçilik kaldı :)

Filtre takımını Bosch set satan bir n11.com mağazasından, motor yağını Castrol Magnatec 5w30 ayrı bi satıcıdan aldım yanında 2 adet Würth4 cam yıkama sabunu ve 1 adet balata spreyi hediye geldi :) iki ürüne 235TL para ödedim, kargolari ücretsiz ve aynı gün kargolandı ertesi gün elimdeydi. Şimdi gidip bakımı yaptırmak kaldı :)

Setin fotosunu paylaşıyorum örnek olsun diye.. Herkese keyifli sürüşler.

20180210_184514.png

• Beğen
Tepkiler: Burgaz39 ve Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fiyatı çok uygunmuş..Ben opel yedek parçacıdan aşağıdaki fiyatları aldım..
Motor yağı: 140 (4 litre Esp formula Tam sentetik.Mobil 5w-30)
Yağ filtresi: 25 (Bosch)
Mazot Filt: 60 (Bosch)
Polen Filt: 40 (Bosch)

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ya bana kızmazsanız birşey söyliycem, malzemelere yaklaşık 250tl veriyorsunuz, işçilikte 70-80tl den aşağı tutmaz, toplamda 310tl'den aşağı bu işin yaptırılabileceğini sanmıyorum. Yetkili serviste 5 yaş üzeri 349tl'ye (gm parçalarıyla) bakım kampanyası varken neden özel servis araştırıyorsunuz? Keşke yaşı tutsa da ben de yaptırabilsem:), yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım, opeli bu konuda da takdir ediyorum, vw 5 yaş üzerine sadece %16 indirim yaparken, opel neredeyse %50 indirim yapıyor. 3 yaş sonrası da 500tl civarında yapıyorlarmış (yaptırır mıyım bilmiyorum 500 de az değil). yine de kişisel seçiminizdir, saygım sonsuz...
Not: Yetkili servisin sahibi olsam yine sempati duymam için bir sebep yoktur. Yaklaşımları malum. Sadece biraz daha profesyoneller özellerden bence...

Son düzenleme:

MehmetU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sefer tüm ürünleri internetten kendim aldım, geriye sadece işçilik kaldı :)

Filtre takımını Bosch set satan bir n11.com mağazasından, motor yağını Castrol Magnatec 5w30 ayrı bi satıcıdan aldım yanında 2 adet Würth4 cam yıkama sabunu ve 1 adet balata spreyi hediye geldi :) iki ürüne 235TL para ödedim, kargolari ücretsiz ve aynı gün kargolandı ertesi gün elimdeydi. Şimdi gidip bakımı yaptırmak kaldı :)

Setin fotosunu paylaşıyorum örnek olsun diye.. Herkese keyifli sürüşler.

Ekli dosyayı görüntüle 420

Ankara şaşmazda özel servisimiz var, malzemeler sizden olursa gözünüz önünde değiştirmeyi yaparız. Sadece işçilik 80 TL olur. Bilginize.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ya bana kızmazsanız birşey söyliycem, malzemelere yaklaşık 250tl veriyorsunuz, işçilikte 70-80tl den aşağı tutmaz, toplamda 310tl'den aşağı bu işin yaptırılabileceğini sanmıyorum. Yetkili serviste 5 yaş üzeri 349tl'ye bakım kampanyası varken neden özel servis araştırıyorsunuz? Keşke yaşı tutsa da ben de yaptırabilsem:) yine de kişisel seçiminizdir, saygım sonsuz...
Not: Yetkili servisin sahibi olsam yine sempati duymam için bir sebep yoktur. Yaklaşımları malum. Sadece biraz daha profesyoneller özellerden bence...

Dediginiz şey son derece mantıklı fakat benim yetkili servislere kişisel bir gıcığım var :) biz ailecek opelciyiz değişik opel bayilerinden toplamda 4 tane sıfır araç aldık ve malum sonrasında garantinin devam etmesi için periyodik bakimlarda onlara mecbur kaldık. Bakım faturalarini dikkatli incelerseniz değiştirdikleri motor yağının atık bedelini bile size fatura ediyorlar, degistirmedikleri karter yağ tapasını değiştirmiş gibi size fatura ediyorlar. Ki yetkili servisler orjinal GM yağ bile kullanmiyor cogu zaman toptan ucuza ne aldılarsa onu koyarlar size mobil1 diye veya GM diye fatura ederler! Dediğim gibi benim yetkili servislere ayrı bir gıcığım var. 235 tl parçalar tuttu 50tl de işçilik verip ki hadi 100tl olsun diyelim ve toplam 335 tl ye gelir her türlü kafam rahat olur. Dediğiniz doğru fakat ben esnaf kafasında bir adamım ve bu beni daha çok mutlu ediyor :) Her fikire saygımız sonsuz..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Dediginiz şey son derece mantıklı fakat benim yetkili servislere kişisel bir gıcığım var :) biz ailecek opelciyiz değişik opel bayilerinden toplamda 4 tane sıfır araç aldık ve malum sonrasında garantinin devam etmesi için periyodik bakimlarda onlara mecbur kaldık. Bakım faturalarini dikkatli incelerseniz değiştirdikleri motor yağının atık bedelini bile size fatura ediyorlar, degistirmedikleri karter yağ tapasını değiştirmiş gibi size fatura ediyorlar. Ki yetkili servisler orjinal GM yağ bile kullanmiyor cogu zaman toptan ucuza ne aldılarsa onu koyarlar size mobil1 diye veya GM diye fatura ederler! Dediğim gibi benim yetkili servislere ayrı bir gıcığım var. 235 tl parçalar tuttu 50tl de işçilik verip ki hadi 100tl olsun diyelim ve toplam 335 tl ye gelir her türlü kafam rahat olur. Dediğiniz doğru fakat ben esnaf kafasında bir adamım ve bu beni daha çok mutlu ediyor :) Her fikire saygımız sonsuz..
Güven konusu ayrı bir mesele tabi. Aslında ben de ikilemdeyim açıkçası garanti bittikten sonrası servis seçimi konusunda... güvenim %100 desem yalan olur... Yetkili servis bana da bir üç kağıt yapmıştı çünkü. Akümün plakası kırılmıştı (benim bundan haberim yok tabi), yetkili servise götürdüm, şarj edip geri gönderdiler. Sonra yine akü sıkıntı çıkarınca 2 farklı yerde ölçüm yaptırıp teyit aldım, servise gittim, baktım kaçak kontrolü şarj vb. geveliyolar, bastım kalayı... tamam tamam kızmayın şarj dinamosunu bile değiştiririz dediler, akü değişti... Sonra Başustaları itiraf etti "bize yukarıdan gelen emir bu" Tutturabilirsen Sömür politikası...
Asıl mesele güvenilir bir yer bulmak.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Güven konusu ayrı bir mesele tabi. Aslında ben de ikilemdeyim açıkçası garanti bittikten sonrası servis seçimi konusunda... güvenim %100 desem yalan olur... Yetkili servis bana da bir üç kağıt yapmıştı çünkü. Akümün plakası kırılmıştı (benim bundan haberim yok tabi), yetkili servise götürdüm, şarj edip geri gönderdiler. Sonra yine akü sıkıntı çıkarınca 2 farklı yerde ölçüm yaptırıp teyit aldım, servise gittim, baktım kaçak kontrolü şarj vb. geveliyolar, bastım kalayı... tamam tamam kızmayın şarj dinamosunu bile değiştiririz dediler, akü değişti... Sonra Başustaları itiraf etti "bize yukarıdan gelen emir bu" Tutturabilirsen Sömür politikası...
Asıl mesele güvenilir bir yer bulmak.

@omeroz hocam tam da bundan bahsediyorum. Aynı şekilde bizimde güvenimizi kaç kere suistimal edip bize yalan söylediler. İşten biraz anlayan sorgulayan biriyseniz hemen geri vites yapıp Özür dileriz hata olmuş diyerek meseleyi örtpas etmeye çalışıyorlar. Benim ailemden gelen az çok mekanik bilgim var yani hem mekanik hem elektrik aksamı sorgularim ne sorun var nasil çözülecek diye ama yetkili servis buna imkan vermiyor onlar ne söylerse inanmak zorunda kalıyorsunuz.. Temiz dürüst esnaf olmak lazım, doğruyu söylemek kimseyi kandırmamak lazım :)

• Beğen
Tepkiler: omeroz

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Speedy 'nin sloganı güzeldi: en yetkili özel servis. Hep aradığım şeydir.

Yetkili servisin sunumu, parça dahil işçilik garantileri, herşeyi kayıt altına almaları tercihe sebep. hem periyodik bakım cetveli sayesinde daha bozulmadan pek çok parçayı değiştirmeleri uzun vadede sorunsuz araç kullanmanızı sağlıyor lakin;

Araca yapılan müdahaleyi görmüyorsunuz, bazılarını tenzih ederim ama soru sormanıza dahi toleranslari yok, ne dedilerse kabuk etmek zorundasınız, arka planda işlerin pek çoğunu kalifiye olmayan elemanlara yaptırıyorlar, her şeyi de fazla fazla fatura ediyorlar.

Ama şöyle bir özel servis olsa :

TSE 12047 belgesine sahip,
Her işini faturayla yapıp, sisteminde kayıt altına alan,
İş ortamı ve sunumu güzel.
Müşteriyi bilgilendirmek ve elbette rızasını almak kaydıyla bakım cetveline uygun müdahale eden..

Tadından yenmez.

Bu özelliklere yakın servisler var, ben de onları tercih ediyorum.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi