Periyodik Bakım İçin ÖZEL SERVİS Tavsiyeleri ?

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracın bakım zamanı gelmişti. Arabayı yeni almıştım ama bu konuda yeterli bilgi sahibi değilim. Aracım 1.6 dizel 136 hp business. Şu iki üründen hangisi almamı tavsiye edersiniz ?

https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-6-dizel-b16dth-periyodik-bakim-seti-orjinal-gm 383 TL

https://www.onlineyedekparca.com/ur...iyodik-filtre-seti-karbonlu-polen-bosch-marka 230 TL

Ayrıca birde yağ konusu hakkında hiç bilgim yok ?Hangi yağı almamı tavsiye edersiniz ? Tek bildiğim partifüllü yağ almam gerektiği herhalde.
Ayrıca ben servislere zerre güvenmem. Eski çalıştığım yerin yan tarafı büyük bir servisti ve oradaki arkadaşların söyledikleri şeylerden sonra kimseye güvenim yok bu konuda.
Ben son 3 bakımdır Bosch'un setini alıp kullandım ve gayet memnunum. GM almyin diyemem sonuçta orjinal ürün ama arada 150tl fark var ki buda motor yağına denk gelir. Yani GM fiyatına hem filtreleri hemde motor yağını alabilirsiniz. Motor yağı da dexos2 onaylı bir yağ olması yeterlidir. Mobil ve Castrol değerleri birbirine çok yakın markalar, birde Motul var tercih edilebilecekler listesinde üst sırada. Tercih sizin :) Kolaylıklar dilerim...

• Beğen
Tepkiler: Murat ve ksk_raist

ksk_raist

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mobil diyince verirler mi ? Motul ve redline iyi diyorlar. Bunların bizim araçlar için uygun olanları ne kadardır ?

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motul ile fazla bilgim yok ama kullanan arkadaşlar memnunlar benim bildiğim kimya mühendisi değerli ali abi var bütün yağlar içinde sadece mobil gerçek tarih yazar demişti

• Beğen
Tepkiler: mskirca

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Murat

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et