p0683 nedir

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın motorunu mazotla yıkadıktan son ra sabahları ilk calışmada arıza lambası yakmaya başladı araç ilk calıktıktan 5 dakika içinde yanıyor daha sonra yanmıyor sabah 8 çalıştırıyorum arabayı işe gidiyorum yanıyor yandığında motoru stop ediyorum sönuyor daha yanmıyor fakat ertesi güm tekrar sabah ilk çalışmada tekrar yakıyor op com ile baktım p 0683 hatası verdi sizce ne olmuş olabilir

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0683
-0 Glow Device General Error
-2 Glow Plug Circuit Low Voltage
-4 Glow Plug Circuit Open

ısıtma bujileri ve ona baglı sistem arızası diye bahsediliyor.
ne yapmalıyım nasıl bir islem yapmalıyım kızdırma bujılerini sokup yakayım mı ???? ne dersin fikrini alabilirmiyim mzaotla yıkamadan dolayı olmuş olabilirmi bu olay yoksa kızdırma bujısı den biri veya bkaçımı arzalı bir fıkrın varmıdır

AlnAlpr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu ile ilgili pek bilgim yok ,hiç dizel aracım bile olmadı.Ama okudugun ve anladıgım kadarı ile fikrimi belirteyim ,corsa c lerde olan bir durum olduğunu ve genellikle de glow(kızdırma bujileri) ile ECU arasındaki iletişim kopuklugundan kaynaklanıyormuş.Sinyal alamıyor sanırım.Bence çıkarıp temizleyin.Dediginiz gibi mazot belki soketlerin arasına girdiyse devrenin tamamlanmasına mani oluyor olabilir..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim kizdirma bujin ariza gösteriyor isinmiyor, elektrik gelmiyor, elektrik az geliyor..
Kizdirma bujilerini kontrol ettir...

OPEL_2004

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkurler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kodu hangi test cihazı verdi .opel arıza kodu listesindede yok.
cevabı sana diğer sorunda verdim 1.3cdti ve easytronic olsun otomatik fites olsun bunların codu ayrı liste opel hata kodu listesi opel tüm motorları içerir bunun haricinde diesel veya easytronic automatik kodları ayrı dır