Otomatik Vites Spor Modu

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

98 Vectra CD kullanıyorum, otomatik şanzıman. Son zamanlarda dikkatimi çeken bir husus var, eskiden topuzun üzerindeki spor mod düğmesine ne zaman bassam araç hemen spor moda geçerdi. Ancak son zamanlarda, düğmeye bastığım halde (yolun eğimi, aracın hızı vb. den bağımsız olarak) spor moda geçmez oldu. Ama mesela, motor ısısı artınca, ya da kontağı açıp kapayınca, ya da bir kaç kez basıp ısrar etsem spor moda geçiyor.

Bunun ötesinde kontağı ilk açtığımda ise sorunsuz kontrolden geçiyor araç. Yani spor mod ya da şanzıman ile ilgili herhangi bir hata da alıyor değilim.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi soruda ben sorayım farklı başlık açmayayım
devamlı spor mod da kullanırsak yakıt fark edermi

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spor modda yüksek devirde vites geçtiği için yakıt tüketimi arttırır

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor Mod Sadece Sollarken Yada Gerektiği Anda Sikiştiğinizda Kullanmaniz Gereken Bir Yoldur Diye Biliyorum... Mesela Rampada Araç Sollarken

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor Mod Sadece Sollarken Yada Gerektiği Anda Sikiştiğinizda Kullanmaniz Gereken Bir Yoldur Diye Biliyorum... Mesela Rampada Araç Sollarken
Yanlış biliyorsunuz adı üzerinde spor mod arabayı daha dinamik kullanmak istediğinizde bu mod a geçersiniz.Sizin bahsettiğiniz olay tam gaz yapmak yani kick down

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar spor mod ile ilgili açıklamalar için teşekkür ederim, velakin sorunun cevabını bilen birisi gözükmüyor :)