Otomatik vites sevenler derneği

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem yok yalnız ilk çalısınca yapıyor
bi soru daha sorayım direksiyonum diğer markalara göre ağır bunun bi çözümü var mı aslında yüksek hızda karda buzda isime geliyor ama hafif direksiyonlulara da heves ediyorum bazen

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllardır araç kullanan birisi olarak otomatiğe sıcak bakmamıştım. Üç sene kadar önce eşime otomatik araç almak zorunda kaldım. Şu an iyiki almışım diyorum. Süper rahat bir şey. Önceleri çaktırmadan babamdan arabayı alırdım, şimdi eşimden. Ne güzel deh diyorsun gidiyor, çüş diyorsun duruyor. Allaha şükür şimdilik bir sorun çıkarmadı. Bizimki oldukca yaşlı (1991 model), ileride yenileme fırsatımız olursa gene Opelin otomatik versiyonu olur.
:):) aynen bende öyle abi bazen hanımdan kaçırıyorum onunkini yada karşıya misafirliğe giderken ( trafik yoğun olan yerlede )ne rahat mış yaw :):) hep onun o beğenmediğim otomatikle gidip geliyoruz ama ne varsa manuelde gene be

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem yok yalnız ilk çalısınca yapıyor
bi soru daha sorayım direksiyonum diğer markalara göre ağır bunun bi çözümü var mı aslında yüksek hızda karda buzda isime geliyor ama hafif direksiyonlulara da heves ediyorum bazen

yumuşatabilirsin ama durduğu yerde direksiyon çevirme yumuşasın diyorsan biraz masraflı, giderken yumuşasın diyorsan masrafsız ama tehlikeli.

yinede direksiyon kutusundan anlayan birine durumu izah edersen hallederler.
dururkenki dönüşü yumuşatmak için pompadan direksiyon kutusuna giden basıncı yardımcı malzemeler ile arttırabilirsin. ama bazı yerleri desteklemessen patlatır.

giderkenki sertliğini yumuşatman için arabanın kendi özelliği olan hıza göre sertleşme özelliğini kapattırmalısın.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:):) aynen bende öyle abi bazen hanımdan kaçırıyorum onunkini yada karşıya misafirliğe giderken ( trafik yoğun olan yerlede )ne rahat mış yaw :):) hep onun o beğenmediğim otomatikle gidip geliyoruz ama ne varsa manuelde gene be

inşallah yenge bida vermezde karşıya manuel gidip gelirsin. 3 kereden sonra zaten sende otomatik alır derneğe gelirsin.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. hatta selmın aleykum. LPG ECU geldi. taktık. ÇEkiş gayet iyi gazı ölçemedim ama soğukalrda ghaza geçerken silkeleme sorunu hala çözülemedi. :( akşamdan arabayı bıraktım LPG ciye sabah beraber çalıştırıp bakıp bulmaya çalılşacak. Adamı yol ettik bir kerede güleryüzünü eksik etmedi. Buradan Mavidenizler Ferhat ustaya teşekkürlerimi iletiyorum.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız marş basıyor ama çalışmıyor. yapılacaklar;
araçda yakıt olduğundan eminseniz ilk yapmanız gereken ateşlemeye bakmaktır. bunun için bir adet buji kablosunu buji tarafından sökün, bir tane tornavidayı ucuna takıp aracın şasesine yaklaştırın. şaseye değdirmeyin ama atlama yapabilicek kadar (en fazla 0,5 cm) mesafeli tutup marşa basın. aralıklı ateş atlıyorsa sağlamdır.
yinede tek kablonun sağlam olması sistemin verimli olduğunu göstermez. gerekirse aynı işlemi diğer kablolarada yapın. 3 silindirle araç çalışır ancak bindebirde olsa 2 kablo hatası aracı çalıştırmaz.

tehlikesi sadece çarpılabilirsiniz ama öldürücü yada yaralayıcı değildir. çakmak manyetosundan biraz fazla etkisi vardır. peşpeşe çarpılmak sinir ve asabiyet yapar. yani kılıbık bir arkadaşı 20 defa çarptırsak sanırım recep ivedik olur.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. hatta selmın aleykum. LPG ECU geldi. taktık. ÇEkiş gayet iyi gazı ölçemedim ama soğukalrda ghaza geçerken silkeleme sorunu hala çözülemedi. :( akşamdan arabayı bıraktım LPG ciye sabah beraber çalıştırıp bakıp bulmaya çalılşacak. Adamı yol ettik bir kerede güleryüzünü eksik etmedi. Buradan Mavidenizler Ferhat ustaya teşekkürlerimi iletiyorum.

gözün aydın, mavidenizleri daha öncede duymuştum iyi ustalarmış. (çıraklardan bahsetmiyorum)
geçiş sıcaklığını yükseltmeyi dene silkeleme için. ama zaten ustalarda bakar o duruma.
olurda hallolmassa denemelik regülatör iste öle dene.

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözün aydın, mavidenizleri daha öncede duymuştum iyi ustalarmış. (çıraklardan bahsetmiyorum)
geçiş sıcaklığını yükseltmeyi dene silkeleme için. ama zaten ustalarda bakar o duruma.
olurda hallolmassa denemelik regülatör iste öle dene.

Dostum usta hakkat iyi usta. Geçiş sıcaklığını bırak 40 ı araba 90 yaklkaşıyotr hala bir silkeleme taki 3-5 km sonrasına kadar. Daha sonrasında sıkıntı yok tıkır tıkır çalışıyor. Bir ara regülatör ile manifolt arasındaki hortum uzunsa ondan yapar diye duydum onuda söledim ustaya "onu da diğer ihtimalleride yarın sabah bakcaz beraber" dedi. Umarım hallollur polat. İnsan arabasından soğuyor.

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar selamlar...
geçen hafta toyotamı aldım..
artıık tam olarak derneğe kaydımı yapabilirsiniz..:D