Otomatik vites sevenler derneği

KLAS34

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim tam otomatik araçlarda park ettiğimizde yani park konumuna aldık el frenini çektik ,
adamın biri gelip park halinde bizim aracımıza vursa ,şanzımanın dişlilerinin kırılması veya zarar görmesi gibi bir tehike olabiirmi?
biraz garip bir soru oldu ama sadece meraktan soruyorum:D

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araban hayırlı olsun güle güle kullan p de darbe alırsan bence kırılır içerde biseler ama ne kırılır ne kadar kırılır bise diyemem

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bizim tam otomatik araçlarda park ettiğimizde yani park konumuna aldık el frenini çektik ,
adamın biri gelip park halinde bizim aracımıza vursa ,şanzımanın dişlilerinin kırılması veya zarar görmesi gibi bir tehike olabiirmi?
biraz garip bir soru oldu ama sadece meraktan soruyorum:D

önce el frenini çek, sonra parka al. o zaman hiçbir şey olmaz diye düşünüyorum. çünkü araba fren üzeerinde sabitleniyor. arabayı viteste sabitlemek zaten yeterince kötü.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum usta hakkat iyi usta. Geçiş sıcaklığını bırak 40 ı araba 90 yaklkaşıyotr hala bir silkeleme taki 3-5 km sonrasına kadar. Daha sonrasında sıkıntı yok tıkır tıkır çalışıyor. Bir ara regülatör ile manifolt arasındaki hortum uzunsa ondan yapar diye duydum onuda söledim ustaya "onu da diğer ihtimalleride yarın sabah bakcaz beraber" dedi. Umarım hallollur polat. İnsan arabasından soğuyor.

barış aynısı bende vardı biliyon, ben enjektörlere ve hortumlarına hava tuttum, filtre kutusunu temizledim (aygaz sağolsun) birde benim regülatörün üstünde gazın basıncını ölcen MAP sensörü denilen bişi var. bir yanında delikli gaz giriyor ve basınç ölçüyor, diğer yanı ısıyı ölçüp geçiş sıcaklığını kolluyor. o basıncı ölçen delikli yerede hava tuttum. sonra düzeldi. seninki brc galiba. sende bu map sensörü nerde bilmiyorum.

tüm bunlar bize aygazın hediyesi.