opelle basım dertde:))

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
mustafa, şimdi tesisatta sorun varsa o başka.işten anlayan bir usta tabiki tespit eder bu durumu.
ama şu lpg montajcılarını klasik yorumu bana çok mantıklı gelmiyor:araçta sorun zaten vardır,lpg takınca iyice ortaya çıkar. bu bana çok ucuz bir açıklama gibi geliyor.
benim aracın durumu biraz daha farklıydı.daha 20 binde bile değildi araç.lpg taktırmaya götürmeden önce de bakımı yaptırıp yağ,buji ve filitrelerini değiştirtmiştim.hani araç hazır bir şekilde kalibrasyonu yapılsın diye.
6 saat başında bekledim.montajın her aşamasını inceledim.zaten öyle extra birşey de yok açıkcası.en önemli kısım manifolda yapılan montaj ve sonrasındaki kalibrasyon.
daha sonra lpg beyni ve enjektör kütüğü komple değişmesine rağmen sorun çözülememişti:(

adnan___sayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel de sorun olsaydı lpg taktırmadan önce bahsettiğiniz arıza olurdu yazık bu araçlara lpg takarken kaportayı deliyor kesiyorlar daha önce fabrikada tasarlanmıyan uydurmasyon ek parçalar takılıyor nerede kaldı bunun orjinalliği sonrada sorun çıkıyor. sorumlusu marka oluyor kendim şahsen lpg takılmış avrupa araba almam. ama lpg takılmış yerli araba alınır. yerli arabanın zaten parçasıda ucuz kendiside .

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazın aracıma lpg taktırmayı düşünüyordum. Artık kararımı verdim kesinlikle taktırmam. Az biner öz binerim aracıma lpg taktırmam.

Aracın 2007 sonrası yani 115 Hp liklerden ise sorun yok taktır(takan usta becerikli olursa çok daha iyi).
Sorun LPG takılmasından olmuyor diğer Opel'lerde.
Bahsi geçen motorlar benzinde kullanılınca da epey baş ağrıtıyorlar, hem de aynı sorunlardan.
LPG'den kaynaklı sorunların büyük bir kısmı Ustaların beceriksizliğinden kaynaklanıyor.
Tüm araçlarda bu şekilde, sadece Opel'de değil bu durum.
Benzinde sorunsuz motor: LPG'de de sorunsuz motor.
Benzinde sorunlu motor: LPG'de de sorunlu motor. Üzerine bir de LPG'yi takan ustanın beceriksizliği eklenince; oluyor sorun yumağı.

Son düzenleme:

ilker Gülmez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsun maalesef opellere lpg yaramıyorr..eger aracınız 1,6 veya daha düşük motorsa kesinlikle lpg taktırmanızı tavsiye etmem...taktırırsan bile çok iyi araştırman lazım lpg de altarnatif cokk keşke özelikle opelle uyumlu lpg markalarınızı araştırsaydınn

izmirli_kaptan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zavoli kullaniyorum,32 bin km dir lpg li ve cok memnunum,arac sport moddayken bile max 20 kurus/km yakiyor.bujilerle ve easytronic se kalibrasyon tam ayari icin 3 hafta gitmistim surekli:)bende lpg kendini amorti etti su an her kmde extra kardayim,atikerden memnun olanini duymadim cevremde opelle ilgili bir sorun oldugunu dusunmuyorum,sorun atikerdedir kesinlikle