Opelimi paylaşmaktansa bende binmem.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun yaşınızla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir tarafta arabanız diğer tarafta kardeşiniz. Arabanın canı cehenneme....

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir süre nete giremedim cevaplar yığılmış :)

çok çok haklısınız, o gün öfkeye kapılarak bunları yazmıştım. öyle oldu çünkü o gün sırf bu konuda ablamla araba kullanırken bir tartışma yaşadım ve tartışma sırasında dikkatim dağıldı tabi sonra ani fren yapmak zorunda kaldım ki bu konu ayrı olarak teknik serviste açık. arabaya masraf açıldı. daha o günün sabahı egzoz patlağını tamir ettirmiş ve iki aylık bakımın ardından keyifle arabaya binmiştim.

düşünce yapımın ne kadar yanlış olduğunu görüyorum. yine de yeni araba almak isteyen kişiler bu konuyu okuyorlarsa yaşları ne olursa olsun benim onlara bir tavsiyem var.

ilk arabanızı alacaksanız ve maddi imkanlarınız ucu ucunaysa bu kesinlikle stresli geçecek bir süreç. sevdiklerinize karşı kırıcı olmamaya özen gösterin. ne aradığınızı bilin ve arayışınızı ona göre yapın, etrafa kulak asmayın. son olarak herşeyi en başından gözden geçirin. çünkü ufak tefek şeyler daha sonra büyük strese yol açabiliyor.

bizim evimizde arabadan anlayan kimse olmadığı ve 2. el araba aldığımız için arabanın en ufak sorunu bize çok büyük geldi. sanayide abs hava valfi değiştirip parçayı bana aldırtıp valfi takmak için benden 100 lira isteyen adamlarla muhattap oldum. arayıp sormayan insanlar araba alırken kendilerine danışmadıklarım için bana çattılar ve arabayı sonuna kadar kötülediler. arkadaşlar; opeli ilk aldığımda opelden nefret etmiştim. parçaları pahalı sorunu bitmiyor diye düşündüm, sonuçta bu arabayı seçen bendim ve bu bir evin arabasıydı, bütün sorumluluk üzerimde olduğunda bu baskıyı üzerimde hissettim. insanların arabayı durmadan kötülemesi sinirlerimi çok bozdu. tabi gecelerce internetten arabanın sorunlarını araya araya çözdüm, çözümsüz sorun yok. yani benim verdiğim bu tepki böyle bir süreçten sonra bu olayın yaşanmasınaydı. bunca sıkıntıyı çektikten sonra ablamdan bana destek olmasını bekleyecekken böyle tepkiler vermesi beni çileden çıkardı, ama erkek adamım, böyle etkilenmem çok yanlış.

o yüzden haklısınız, bu araba sadece bir araç ve ona evin herhangi bir eşyası gözüyle bakmak gerekiyor. çözülmeyecek sorun yok, en kötü durumdaki arabayı zararına satarsınız. ama ben o günden sonra ablamla tartışma yaşadım ve şimdi buna pişmanım. şimdi her ikimiz de ne kadar zaman geçerse geçsin böyle bir sebepten tartıştığımızı hatırlayacağız.

benim gibi bir durumda olan varsa yapılacak en iyi şey karşındakine yol vermektir.

cevaplarınız için teşekkür ediyorum, saygılarımla.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) ablani sevdiğine eminim,mesele başka ....sana sonsuz hak veriyorum,ben benim olmayan şirket arabasını paylasamiyorum kimseyle sen düşün ...kimse binmesin diye neler yapıyorum :)

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) ablani sevdiğine eminim,mesele başka ....sana sonsuz hak veriyorum,ben benim olmayan şirket arabasını paylasamiyorum kimseyle sen düşün ...kimse binmesin diye neler yapıyorum :)

aynen öyle ama şartlar isteklerimizi gölgeleyince mesela benim durumum gibi geriye yapacak pek birşey kalmıyor. yaşadığım strese bakıyorum da değmez.

yine de paramı sessizce biriktirip para bölüp kendi arabamı alma işini yapacağım. bir araba için kardeşimle aramı açmayacağım ama kendi arabama binme isteğimden de vazgeçmeyeceğim :)

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle ama şartlar isteklerimizi gölgeleyince mesela benim durumum gibi geriye yapacak pek birşey kalmıyor. yaşadığım strese bakıyorum da değmez.

yine de paramı sessizce biriktirip para bölüp kendi arabamı alma işini yapacağım. bir araba için kardeşimle aramı açmayacağım ama kendi arabama binme isteğimden de vazgeçmeyeceğim :)

ikinizde bi doktora görünün,hatta size bi doktor yetmez biçok doktora görünün.:maden:

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamı ailemden çok seviyorum demedim ki :) öyle anlaşılmış. sadece gerginlik çıktığını söyledim ve ayırmaktan bahsettim :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baksanıza biriniz şirket arabasını kıskanır olmuş,biriniz arabasını ailesinden çok seviyor.nedeni bunlar olabilirmi?
yav benimki düzen meselesi bıraktığım kalemi eldiveni anahtarı yerinde bulamam,içini temiz bırakır pis bulurum,o umursamaz çatlatır bende kırılır ondan istemiyorum...ben korur kollarım diğeri umursamaz sattım anasını der :)problem o :)

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Kusura bakma da saçmalamışsın resmen. Araba bu,teneke parçası. Hepimiz değer veriyor eyvallah fakat hiç bir maddi şey aileden abladan Abi'den değerli olamaz olmamalı bu tarz düşünmek yanlış.