Opel vectra c - aracin gaz yememe problemİ

erdalckc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsini deneyeceğim. öncelikle kutupları cıkartacagım. sonra bujileri değiştirecegim. zaten lpg regulatorunu değiştirdim. en son benzin pompasını değiştireceğim. düzelmezse o benzini dokup yakacagım aracı. cok moralimi bozuyor. :(

yardımlarınız için teşekkğrler şimdiden.

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SAT kurtul:)Vectra c den anlayan usta çok az deneme yanilma yöntemi uyguluyor ustalar.

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG filtresini de degisttir uygun fiyati

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg de duzgun calisiyor arac o zaman benzin pompasi benzin enjektoru benzin yollarindan olabilir.bundan baska bir tek nokta kaliyor benzinde calisirken motora lpg de siziyor olabilir ustte bir arkadas da yazmis zaten.inanin bujileri degistirmenize hic gerek yok derim hassas atesleme lpg de oluyor yani hata olsa lpg dede bujiler sorunlu olurdu degistirmeyin.benzin yollarinda sorun yoksa lpg nin lpg enjektorune giden hortumu cikarin ve deneyin.2 deda ust uste hatali parca degisimi bile olabiliyor bazen regulator icin konusuyorum.gecmis olsun sonuclari yazin lutfen.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki motor sıcakken 90 derece civarindayken yani. Benzine alinca bu sorun devam ediyormu ??

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen bir yazı okumuştum. LPg li araçlarda, yakıt ayarını hem LPG de hem de benzinde LPG sisteminin beyni yapıyormuş. Yani siz aracı benzine de alsanız yakıt ayarını LPG beyni yapıyor. (ne kadar doğru bilemiyorum) Bu yüzden benzinde kalibrasyon için LPG nin sigortasının çıkarılmasının gerektiği yazıyordu.
Bence bir deneyin... LPg nin sigortasını çıkartıp biraz binmeyi deneyin.
bende de sizin dediğiniz sorunlar vardı. Regülatörü değiştirince hepsi düzeldi. Diyafram zamanla eskidiğinden gaz kaçırıyormuş...

Sait84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar benzinde gec calisma gaz yememe yigilma problemini cozebilen varmi?Erdal beyin bahsettigi sorunlarin tumu bendede var opel vectra c 2008 sabahlari gec calisma ve benzinde gaz yememe.erdal beyin videoda bahsettiginiz sorunun aynisi 6 aydir devam ediyor.benzin filtresi degisti benzin pompasi degisti.benzin deposu hortulari degisti.depo temizligi yapildi.iki enjektorde sorun var dendi degisti.wurth enjektor temizleyici atildi.aracin lft ve sft degerlerine bakildi.degerler normal cikti.gaz ecusu degisti (atiker) sorun yoktu eskisi tekrar takildi.tum sensorler kontrol edildi test yapildi sorun hala gecmedi.
Sirali sistem gazda on numara giden arac benzinde niye zorlaniyor.3000 devirin altinda gaza basinca bayiliyor arac gaz yemiyor.ama devir 3000 devri gecince normale donuyor aniden tepki veriyor nitro takmis gibi oluyor benzinde arac.bu sorun icin bilgi sahibi olan bir ustamiz arkadasimiz varmi?yardimci olursa sevinirim.

murathoca42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı dert bende de var. 2008 vectra C. Bobin,bujiler,benzin enjektörü,benzin filtresi,benzin pompası değişti, LPG tesisatı yenilendi. İlk zamanlar sürekli yapıyordu, şimdi ise arada bir yapıyor ancak düşük devirlerde benzinde performans düşük.LPG'ye geçince roketliyor sanki. Arıza kodu P1113 veriyor.Göstergede araç üzerinde anahtar olan ikaz sürekli yanık. En son Konyada iyi diye bilinen ustalardan biri diğerlerine nazaran daha sağlıklı bir muayeneyle ve de parçaları deneyerek bujileri ve ateşleme bobinini değiştirdi.Kendisine bujiler yeni dedim, baktı ve güldü bu bujiler bosh marka ve bu araçlara uygun değil dedi acentadan motor no vererek getirttiği bujileri bana gösterdi bujiler arasında boy farkı bariz.O zamana kadar hem lpg hem de benzinde düşük performans ve tekleme vardı şimdi ise ara ara ilk çalışmada benzinde var. Usta o gün teklemenin büyük oranda hallolduğunu sübaplarda erime başladığını kaşan kısmının ise ondan kaynaklandığını söyledi.İnsan düşünüyor. Yıllarını bu ile vermiş binlerce insanın bu kadar karadüzen iş yapması hak mı?