Opel vectra c - aracin gaz yememe problemİ

erdalckc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE HERKESE MERHABA.

BENİM SON ZAMANLARDA KAFAMI ACAYİP BOZAN BİR BİR PROBLEMİM VAR. BU DA ARACIN BENZİNDE TEKLEMESİ VE İLK ÇALIŞTIRIKEN GEÇ ÇALIŞMASI.

ONCELİKLE BANA DENİLEN ENJEKTORLER TIKAMITIRTIR ENJEKTOR TEMŞZLEYICI KOY DEPOYA VE BİR DEPO BUNLA DOLAS DEDILER. BENDE KOYDUM VE O DEPO İLE DEVAM ETTİM. SORUN YOK GIBIYDI AMA NE ZAMAN GAZI DEVREYE ALSAM SORUN TEKRAR BAS GOSTERIYORDU.

GAZ BEYNİNDE PROBLEM VAR GAZ KACIRIYOR DEDILER ONU DA DEĞİŞTİRDİM. BIU SEFER BENZİNDE DAHA KOTU TEKLEMEYE BASLADI HATTA İLK CALISTIRDIGIMDA ARAC STOP EDİYOR. ZAR ZOR CALISIYOR. BENDE GAZ DUGMESNE BASARAK GAZDA CALISTIRIYORUM.
SİMDİDE USTALAR BENZİN POMPASI DIYORLAR. YEMİN EDİYORUM ALCAM HAYDARI KAFASINA VURCAM BU USTALARIN. 500 LİRA BOSUNA HARCADIM SONUC YOK. BENZİN POMPASI SON OLCAGINI BİLSEM HEMEN DEĞİŞTİRCEM AMA OLMAZSA NAPCAM.

BİR VİDEO EKLİYORUM UMARIM BU VİDEOYA BAKARAK BANA BİR COZUM BULURSUNUZ. SİMDİDEN TESEKKUR EDERİM.

https://youtu.be/ZONI8aVbLYc

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
bujilere baktırdın mı? pompa falan son iştir, bobin, buji, bobin kabloları onlardan biridir.
araçta gitmeme problemide varsa katalizatör

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir serviste bilgisayara bağlatıp arıza olup olmadığına bakın,bazen basit bir sensörden kaynaklı sıkıntı bu kadar büyüyebiliyor.
Aracınız eğer benzinde çalışmıyorsa sebebi benzin pompasının (otomatiğinin) bozulmasıdır.LPG li araçlarda az benzinle binmenin sonucu olarak pompa yanabiliyor.Aynı sorun eski aracımda başıma gelmişti.
Bunlarla birlikte bujilereiateşleme bobinine baktırın;boğaz kelebeğini temizletin.Ayrıca egr ye de baktırmanızı tavsiye ederim.
Eğer katalitik konvertör arızası varsa bu çekişten kendini belli eder,araç çekmez,egzoz iyice sessizleşir,çözümü ya kat iptali,ya da konvertörü orijinali ile değiştirmektir.
Naçizane tavsiyem LPG kitiniz ne marka ise o markanın sağlam ustasını bulun,tüm sistem kontrol edilsin.Tüm sorunlarınız tahminimce LPG sisteminden kaynaklanıyor.
Yanlış montaj arabayı mahvediyor,başka başka sıkıntılar da bu şekilde ortaya çıkıyor.
Tekrar geçmiş olsun.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg de sorunlar ortadan kalkiyormu.ilk calismayi lpg de sorunsuz yapiyorsa benzin pompasidir.video da arac lpg de ise o zaman lpg enjektoru olabilir diye dusunuyorum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdalckc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk calıstırma lpg de sorunsuz oluyor. benzinde boğuluyor ve stop ediyor.

erdalckc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video da arac benzinde lpg ye geçince hemen motor duzeliyor zaten

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun var. bilgisayara bağlattığınızda hangi hata kodlarını verdi

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
video da arac benzinde lpg ye geçince hemen motor duzeliyor zaten

hiçbirşeyi değiştirmeyin parça olarak. kutup başını sökün bi 10 dakka sonra takın ve sadece benzinle binin araca en az bir gün 30 km yeterli... sorun kalkıcak ortadan muhtemelen. sorun kalkarsa aracınızda hata yok lpg ayarınız bozuk ve lpgciye sıfırdan kalibrasyon yapmasını söyleyin.
bu haliyle lpg değerleriniz ile benzin değerleriniz farklı olduğundan arabanız benzinde muhtemelen boğuluyor...
benzinde bu problem devam ederse yani sorun ortadan kalkmassa benzin basıncını ölçtürün. pompanızı ona göre değiştirirsiniz.
sorun dediğim gibi %99 lpg ayarınızın benzin ayarınızı etkilemesi ve aracınızı boğması...
anlayan birini bulursanızki zor ltft ve stft değerlerine bakıp aracın beyninden sorunun ne olduğunu 1 dakikada anlayabilir ama daha bu iki kavram maalesef oturmadı..

muratbertiz80@gmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun büyük ihtimal benzin pompası görevini yapmıyor aynı sorun benim başıma da geldi ancak benim ki hiç çalışmıyordu benzin pompası bosch marka olarak değiştirdim iki bin km yi geçti sorun yok zaten videoda lpg de sorunsuz çalışıyor aracınız

Sent from my iPhone using Tapatalk

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg beyni değilde ilk hatayı lpg regülatöründe arayın. Araç benzinde çalışmak isterken yanma odasına yakıt kaçırdığı için araç boğulur. Yada geri dönüş hortularında çatlak vs varsada bunu yapabilir. Bu adımları elemeden benzin pompası almayın.