opel ram servis hakkındaki yorumlarınız

escalade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer bir topicte yazdıklarımı buraya da yapıştırayım:

Ben de Ram Servis e arabanın derdi varmı bakalım dedim: ön takım, triger, kasnaklar fren diskleri ne varsa değiştişecek dediler yaptırdık. 1700 tl masraf. 87 binde ki araba için 200 bin km ye kadar büyük sorun çıkmaz dediler.

1 hafta geçmedi park ettiğim araç çalışmadı. Daha doğrusu aşırı vuruntu ile çalıştı. Aynı 4 silindir aracın 1 silindiri çalışmıyor gibi. kontağı kapattım. Ram servis geldi çektik. Marş motoru, şanzıman beyni tamiri bilyalar akü sıfırlandı : 2400 tl. Bu fiyatın içinde açılmışken değiştirelim dediğim baskı balata da var.

2 hafta kadar sonra yolda şarj kesti. çektirdik servise: şarj dinamosu işcilik ve çekiçi ücreti 515 tl. Servis Ram Opel.

Bu kadar arıza üst üste olamaz. Ama başında beklemeyince servisin niyetine kalıyorsunuz. 87 bin km arıza yapmayan marş motoru araba detaylı ağır bakımdan geçtikten hafta sonra mı arızalandı? bu arada yapılan km 100 den fazla değil.

hadi 2400 tl verdik yaptırdık. 2 hafta sonra 200 km sonra nasıl şarj dinamosu arızalanır?
hadi arızalandı arayıp yaptığınız işlemlerle ilgili problem yoksa olduğu yerde hallettireyim diyorum yok çekilmesi lazım diyor Can usta. 100 tl ye çektiririz diyor. hesabı verirken başka çekici gönderdim 120 tl diyor.
Marş motoru için normal fiyatı 1000 tl ama 400 yazıyorum diyor. Servislerde böyle bir fiyat böyle bir motor yok!
Bütün cümleler şarj dinamosunun asıl fiyatı 800 tl civarında ama 400-450 ye alırım şeklinde başlıyor. Ben tek adet alım yapan biri olarak 300 tl ye alıyorum. Her yapılan işte de konuşulan fiyatın üzerine çıkıldı bu parçayı da değiştirdik arızalı diye...

Hadi bütün arızalar kötü bir tesadüf diyelim...bu yaklaşımlara ne dersiniz.
Esnaflık sözünde durmak yaptığı işin arkasında olmakla olur. Gerekirse 3 işten birinden 80 tl yi almamaktır.

Diyeceksiniz ki neden aynı servise gittin 3 kez de. Onların yaptığı yanlış bir şey veya hatalı, eksik bir montaj veya arızalı sıfır parça olabilir diye düşündüm tabi.

fan_tome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bir anımı paylaşayım opel ram ile ilgili

bir süre önce istanbula yerleştim arabamda silkeleme meydana geldi arıza lambası yanıp yanıp söndü enson direk yanmaya başladı soluğu opel ram de aldım aracım 94000 deydi can usta baktı cihaza bağladı 3. silindirde tekleme var dedi motor kurum bağlamış üst kapak sökülecek subablar taşlanacak rektefiyeye gidecek triger değişecek mecbur dedi fiyat 1300 dedi birinci sınıf olacak dedi yaptırmak istemedim bujileri değişmesini istedim ordanda lpg yetkili servisine otogaz cı usta dedi memleketimdeki yetkili servis sıcaklığı çok düşürmüş bir ayar yaptı 6 ay oldu araçta bir problem yok nerdeyse bayılacaktım 1300 tl bujileri değişince can usta araç düzeldi zaten can usta bu sefer tabi buji de yapabilir diyor iyi ya dedim peki en başta neden bujiyi denemediniz diyince ses yok yani anlayacağınız arkadaşlar bir defa daha düşünün

handsup

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla sakın sakın

ben can beyle görüşerek beyin arızası için gittim gitmez olaydım beyni tamir ediyoruz dediler 450 TL aldılar dün araç servise girdi bırak beynin tamirini yerinden dahi çıkarılmadan sadece format atarak yapmışlar bilgisini aldım RAM servisi asla ama asla tavsiye etmem ama OPCOPEL servisi öneririm sizlere.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer bir topicte yazdıklarımı buraya da yapıştırayım:

Ben de Ram Servis e arabanın derdi varmı bakalım dedim: ön takım, triger, kasnaklar fren diskleri ne varsa değiştişecek dediler yaptırdık. 1700 tl masraf. 87 binde ki araba için 200 bin km ye kadar büyük sorun çıkmaz dediler.

1 hafta geçmedi park ettiğim araç çalışmadı. Daha doğrusu aşırı vuruntu ile çalıştı. Aynı 4 silindir aracın 1 silindiri çalışmıyor gibi. kontağı kapattım. Ram servis geldi çektik. Marş motoru, şanzıman beyni tamiri bilyalar akü sıfırlandı : 2400 tl. Bu fiyatın içinde açılmışken değiştirelim dediğim baskı balata da var.

2 hafta kadar sonra yolda şarj kesti. çektirdik servise: şarj dinamosu işcilik ve çekiçi ücreti 515 tl. Servis Ram Opel.

Bu kadar arıza üst üste olamaz. Ama başında beklemeyince servisin niyetine kalıyorsunuz. 87 bin km arıza yapmayan marş motoru araba detaylı ağır bakımdan geçtikten hafta sonra mı arızalandı? bu arada yapılan km 100 den fazla değil.

hadi 2400 tl verdik yaptırdık. 2 hafta sonra 200 km sonra nasıl şarj dinamosu arızalanır?
hadi arızalandı arayıp yaptığınız işlemlerle ilgili problem yoksa olduğu yerde hallettireyim diyorum yok çekilmesi lazım diyor Can usta. 100 tl ye çektiririz diyor. hesabı verirken başka çekici gönderdim 120 tl diyor.
Marş motoru için normal fiyatı 1000 tl ama 400 yazıyorum diyor. Servislerde böyle bir fiyat böyle bir motor yok!
Bütün cümleler şarj dinamosunun asıl fiyatı 800 tl civarında ama 400-450 ye alırım şeklinde başlıyor. Ben tek adet alım yapan biri olarak 300 tl ye alıyorum. Her yapılan işte de konuşulan fiyatın üzerine çıkıldı bu parçayı da değiştirdik arızalı diye...

Hadi bütün arızalar kötü bir tesadüf diyelim...bu yaklaşımlara ne dersiniz.
Esnaflık sözünde durmak yaptığı işin arkasında olmakla olur. Gerekirse 3 işten birinden 80 tl yi almamaktır.

Diyeceksiniz ki neden aynı servise gittin 3 kez de. Onların yaptığı yanlış bir şey veya hatalı, eksik bir montaj veya arızalı sıfır parça olabilir diye düşündüm tabi.

Abi ne yaptın sen ya?!Aman Allah korusun. Vicdansızlardan.

<<buğra>>

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende turbo arizasi için gittim
yazilim yenilendi+egr temizlendi 350 tl
kayiş+devirdaim değişti 330 tl

bu fiyatlar yüksek değil mi? Serviste yazilim güncelleştirmeye 150 tl aliyorlarmiş!!!ben wastgate değişecek diye 350'ye ok demiştim!!! Ekmek aslanin ağzinda bu devirde sadece hizmetle olmaz bu işler!!!