OPEL VECTRA B 2.5 V6 başıma bela oldu??

msyserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde aracım 2.5 V6 çok memnunum kım nederse desın konfor hız saglamlık hersey mevcut aracımı ılk sahıbınden aldım 110.000 km de su an 131500 km de 3 senedır bende bakımlarını yaptım bındım hıcbır zaman arıza lambası yanmadı. yakıtı cok ıdeal kış ayında 26 krş yakıyor (28.01.2013 de ölçüm yaptım) gule gule bınelım cok guzel bır konuyu açmışsınız ınadına 2.5 vectra diyorum bende çok memnunum

Ekli dosyalar

• 20130124_161838(1).jpg
    20130124_161838(1).jpg
    79.1 KB · Görüntüleme: 85

aslan_21_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
helal olsun ALLAH KAZA BELA VERMESİN... BENDEDE 97 MODEL 2.5 V6 VAR ŞU ANDA SATMAKLA SATMAMAK ARASINDAYIMM... ARAÇ FULL ORJİNAL NE DARBE VAR NE BOYA NEDE DEĞİŞEN... TÜP DAHİ TAKILMAMIŞ... İNŞ SATMAK ZORUNDA KALMAM.. BEN 2008 MONDEO KULLANDIM 2.0 DİZEL 6 İLERİ... OPELDEKİ TADI BEN AÇIK SÖYLÜYORUM MONDEODA ALAMADIM...

ademtulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 v6 benimde başıma bela olacak belli:)

Selam arkadaslar. Yaklasik 2 ay once 2.5 v6 otomatik vites 98model bir vectra aldim. Sehir içi ölçümlerimde 37krş yakıyor. Bayram ziyaretlerinde istanbuldan samsuna geldim. Bayramin 2. Gunu aksami yola cikmamın avantajıyla bonboş yollarda rahatca geldim. Hız sabitliyici ile ortalama 100-110 u geçmeden neredeyse sıfır trafikle geldim. Ve her gaz fullememde hesapladim araç km'de 25krş yaktı. 200tllik gaz ile 800km yol geldim. Arabada 5kişiydik. Klimayı neredeyse hiç açmadim. Zaten gece ciktim yola sanruuf yeterli oldu. Yakıt olarak bana çok çok iyi geldi. Paylaşmak istedim. Alma çok yakan diyen bütün arkadaşlarımıda aradım :))

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0CD a nazaran %10 fazla yakmış, iyi tüketim değeri. Konu başlığından sanki arabada bir sorun varmış gibi algılayıp girdim, umarım tek derdiniz yakıt tüketimi olur...

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0CD a nazaran %10 fazla yakmış, iyi tüketim değeri. Konu başlığından sanki arabada bir sorun varmış gibi algılayıp girdim, umarım tek derdiniz yakıt tüketimi olur...

[MENTION=54413]Flea_[/MENTION]
bende 2.5 hastasıydım 97 cdx im vardı 220 bin km de motoruna anhtar değmemiş tiplerinden ön kaput ile bagaj kapağı boyalı idi arabayı 6 ay kadar kullandım
1-) lpg beyni yandı ön tesisat değişti 1000 tl
2-) ankara yolunda yağ soğutucusu delinde 1000 TL
3-) elektrik tesisatı kablolar çürümüş birbirine çarpıyordu yenilendi 1000 TL
4-) kalorifer peteği tıkandı 250 TL
sayamadığım malzeme var ama şimdilik bunlar yeter Allah hayırlsını versin diyorum 2.5 mi bir daha tövbe sesinden başka artısı yoktu cdx i satıp 94 GSI aldım arabayı sadece eksoz borusu büyütmek hafif volan kısa sanzıman gibi maddeler yüzünden sanayiye götürmüştüm :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[MENTION=54413]Flea_[/MENTION]
bende 2.5 hastasıydım 97 cdx im vardı 220 bin km de motoruna anhtar değmemiş tiplerinden ön kaput ile bagaj kapağı boyalı idi arabayı 6 ay kadar kullandım
1-) lpg beyni yandı ön tesisat değişti 1000 tl
2-) ankara yolunda yağ soğutucusu delinde 1000 TL
3-) elektrik tesisatı kablolar çürümüş birbirine çarpıyordu yenilendi 1000 TL
4-) kalorifer peteği tıkandı 250 TL
sayamadığım malzeme var ama şimdilik bunlar yeter Allah hayırlsını versin diyorum 2.5 mi bir daha tövbe sesinden başka artısı yoktu cdx i satıp 94 GSI aldım arabayı sadece eksoz borusu büyütmek hafif volan kısa sanzıman gibi maddeler yüzünden sanayiye götürmüştüm :)

Profilden ismime bak bakim, bana bunları neden anlattığına anlam veremiceksin sen de :D Senin yüzünden ben de o kırmızı GSI hastası oldum, kredi çekip alasım var :rakir:

opelcalibra_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.calibra-tuning.com
Alınmayın ama şahsi fikrim; Aracınızı sevmeniz güzel de, 2.0cdti dizel ile kıyaslayıp Vectrayı abartmanızı, üstün bulmanızı ben komik buldum. Kıyasladığınız araç 5 kasa ise gene komik buldum. Bakın:

Ben size hediye 2.5 Vectra veririm, bu söylediklerinize pişman olursunuz. Temizi vardır, bitiği vardır. Şansınıza size çok temiz gelmiş, sizde ince elemişsiniz, iyi bakmış, baktırmışsınız. Bmw şansızlığına arkadaşınıza çok hor kullanılmışı gelmiş, hiç inceletmemiş vs. Aracınızı aynı model bir 5 serisi BMW ile kıyaslıyor ve gene de üstün buluyorsanız, arabadan anlamadığınızı düşünürüm.

Opelin şu ana kadar yaptığı en iyi araç İnsignia dır. Kendileri de bunu söyler, otoritelerde kabul eder, objektif olan herkes de bunu söyler vs. Dizel araç ile benzinli kıyaslıyorsunuz. 1.6 insignia Turbo sizin aracınızı yolda maymun eder, bildiğiniz alay konusu olursunuz. Hele ki arada yaklaşık 1000cc ve ağırlık farkı varken. Dizelini kullanmadığımdan bilemiyorum.

Özetle yazdığınız bu yazıda en ufak bir tutarlılık yok. Fanatikçe yazılan bir yazı o kadar. Bmw ye salla İnsignia ya salla, ve Vectra'ya 6000 TL ver yenile. Kusura bakma da 6000TL masrafı oluyor aracınızın, daha ne servislik olacak. Boyası bunun maksimum taş çatlasın 3000Tl olsun. 99 yılında sıfır Vectra sahibi olarak, 2 adet Vectra sahibi olarak, tekinde 330.000 km görmüş olarak ve teki halen duruyor, şunu söyleyebilirim, döneminin iyi araçlarından biri, rakiplerine nazaran fiyatı ve tasarımı ile ön plana çıkan bir araçtı, ona göre aldık. Emektarım bu sene satıldı, teki durur, 2 adet Astram da var. İnsignia da çok kullandım, Sene 2012 itibari ile size şunu söyleyebilirim, İnsignia nın yanında Vectra ezilir ezilir durur. İnsignia donanım farkını koyar bırakır, Tüm donanımı geçiyorum size sadece Flexride ve Afl diyorum. Full bir araç ile full aracı karşılaştırın. Donanım neyse de, direksiyon hakimiyeti, pedal dozajı, frenlemesi, yol tutuşu ve konforu Vectra'ya tur bindirir.

Lütfen 1996 teknolojisi ile çıkan aracı, günümüz ile kıyaslatmaya çalıştırmayın insanları Komik oluyor. Şahsi görüşüm ve gerçeklerdir, umarım alınmazsınız. Derseniz iç trim plastik kalitesi Vectra daha iyi, o doğrudur, o kadar.

Cdx'i 1.6 T insignia ile maymun edeceksiniz ?
Dogru mu okudum ?