Opel Odakta Yaşadıklarım

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
Tarık abi diyeceğim yine yaş olarak büyüksün. Benim senin şahsınla alakalı değil yaptığın iş ile alakalı sorunlarım var. Elini vicdanına koy ve söyle bugüne kadar bana söylediysen onay verdim. Neyi yapalım dediysen yaptırdim. Bunca yaşadıklarıma rağmen gelip serviste ortalığı ayağa kaldırmadım. Bir başkası olsaydı eminim tepkisi çok daha sert olurdu ve bu durum mahkemeye taşınırdı. Ben müsteri numarasını arayıp şikayet ettiğimde senin adını dahi vermedim. Sırf işinden ekmeğinden olma diye. Evet yoğun bir adamsın telefonun susmuyor vs. Ama biz yanına geldiğimizde suratımıza dahi bakmıyorsun. Sana laf anlatmak deveye henden atlatmakdan daha zor. Bilmiyorum belkide bana has bu durum böyle. Hayatımda ilk defa sıfır model opel aldım ve ilk seni tanıdım serviste ve senden başkası ilede hic bir sorunumu halletmedim. Detaylı temizliğide neden yaptırdım hatırlarmısın bilmiyorum ama aracın ön direklerinin olduğu yerden ses geliyordu ve izolasyon yaptınız. Aracı alıp kullanmaya başladıktan sonra direkler de yağ izleri vardı sırf bunları temizletmek için yaptırmıştım detaylı temizliği. Ve yine hatırlarsan motor temizliği yaptiracaktım araç geldi motor kaputunu bir açtık motor leş gibi el bile değmemiş. Sende şaşırmıştın ve bez alıp sağını solunu kendin temizlemiştin. Abi ben çok şey yaşadım ama hepsini yazmadım. Lütfen kendinizi müdafe etmekten vaz geçin ve hatanızı kabul edin.
Nasil yani yanlis mi anladim... Motor temizligi yaptirdiniz ama arac gelince motoruna hicbir islem yapilmadigini mi gordunuz  :eek:

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aynen öyle bunuda nerden biliyorum. Daha öncede yaptırmıştım motor temizliğini. Kısacası düzenli olarak yaptiriyorum ve araç geldiğinde yapılıp yapilmadıgını çok net anlıyorsunuz.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odakta Yaşadıklarım

Sasirdim kaldim cidden insallah tez zamanda elinizden cikarirsiniz gonlunuzce bir arac alirsiniz...

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tunc link' Alıntı:
Ayrıca aracımız siyah renk tir yani bakımı zor olan ve bir o kadarda iddialı bir renktir.Araca pasta cila boya koruma  20/03/2013 4900km de 27/07/2013 10877 km de  birde 08/03/2014 27812 km de yapılmıştır.Yapılan işlem kil temizliği pasta cila ve korumasıdır.En son gelişi ise koruma ile beraber  detaylı temizliktir.

Yani siyah diye boyada öyle dalga hareler mi bırakılır, ince pasta ve finishing pediyle bu sorun giderilir.

Siyah bakımı zor demk ne kadar doğru bilemiyorum.

Acıklamalarınız hiç çözüm odaklı degil acıkcası, sponsor olarak ilgilenmenzi beklerdm.

İstanbulda servs sececek arkadaslarada yol gösterir bu konu

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasin90 link' Alıntı:
Yani siyah diye boyada öyle dalga hareler mi bırakılır, ince pasta ve finishing pediyle bu sorun giderilir.

Siyah bakımı zor demk ne kadar doğru bilemiyorum.

Acıklamalarınız hiç çözüm odaklı degil acıkcası, sponsor olarak ilgilenmenzi beklerdm.

İstanbulda servs sececek arkadaslarada yol gösterir bu konu
Arac alinirkende ozellikle servisler belirtir Siyah araca boya koruma sart diye gecmeyecekse boya koruma ile neden insanlara siyah araca sart denir anlamis degilim

Kendi aracim neptun bayramda yikarken inceledim camurluklarda cok belli olmayan hare var ama belli olmuyor neredeyse araci alali 1 seneyi gecti hep kendim yikadim boya koruma hic yapmadim daha yaza girerken yaptiracagim sanirim araya yine birsuru sey girdi oma maddiyat ayiramadim

Surekli boya koruma cila yapilan aracta hic olmamasi gerek bence

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Silecek konusunda birsey diyemiyorum ama araç siyah diye hare olur diye birşey yok. Benim aracımda siyah, boyada ne hare ne dairesel hiçbirşey yok. Ayrıca arka kapıdaki ip atma olayıda tamamen amatörlük ve baştan savma iş yapıldığını gösteriyor.

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Silecek konusunda benimde problemim var, Ankarada gezmediğim servis kalmadı, sadece silecekleriniz değişecek (orginal gm 180 tl) dediler. Bosch aerotwin silecek aldım 50 tlye, değiştirirken ne göreyim, zaten aracın kendi silecekleri de bosch marka. Değiştirdikten sonra 1 ay sorunsuz kullandım, 2. Ayda tekrar ses yapmaya, görüşü engelleyecek şekilde suyu yayarak silmeye başladı. Artık yağmur yağdığında silecekleri çalıştırmaktan korkar oldum, Allaha emanet gidiyoruz.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Cebelli59 link' Alıntı:
Silecek konusunda benimde problemim var, Ankarada gezmediğim servis kalmadı, sadece silecekleriniz değişecek (orginal gm 180 tl) dediler. Bosch aerotwin silecek aldım 50 tlye, değiştirirken ne göreyim, zaten aracın kendi silecekleri de bosch marka. Değiştirdikten sonra 1 ay sorunsuz kullandım, 2. Ayda tekrar ses yapmaya, görüşü engelleyecek şekilde suyu yayarak silmeye başladı. Artık yağmur yağdığında silecekleri çalıştırmaktan korkar oldum, Allaha emanet gidiyoruz.

Birşey olmaz hocam, memlekette zaten tesadufen yasiyoruz.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:

Bu konu herkesde mevcut neredeyse.. bende muz sileceklere geçmeyi düşünüyorum bosch nedense ses ve iz yapıyor bu araçta :(

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginçtir benim arka camda silecek yüzünden çizilmiş 5-6 cm kadar bu cizilmeyi garantiye almiyorlar degilmi

Ki toplasak 3-4 dakka kullanmisimdir oda toplasam bu zamana kadar aktif olarak 4 dakka max