Opel Zafira B Stop Etme - Marş Almama - Vs

justice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalarım dostlarım merhabalar,

Opel Zafira B kasa aracım var. Aracım; 85.000 Km de.
60.000 km triger değişti.
80.000 baskı balata değişti. Yağ, Yağ filtresi vs genel bakım yapıldı.

Şimdi gelelim sorunlarıma;

Aracım LPG li. Fakat belirttiğim sorunların hepsi benzinde de devam ediyor.

1. Aracı sabah öğlen akşam, soğuk sıcak fark etmeksizin aracı çalıştırdığımda araç güzel çalışıyor. devir saati 9 civarında sabit. Kalkış yapıyorum. 1-3 km ilerliyorum. Daha sonra araç gaz yememeye başlıyor ve stop edeceğini anlıyorsunuz ve kenara çekip stop ediyorsunuz. Kenara çekmeseniz gaza yüklenirseniz de arıza lambası yanıp sönüyor ve nihayetinde stop ediyor.

Daha sonra kontak kapatıp hemen tekrar çalıştırmak isterseniz araç marş almıyor. Tekrar kontak kapatıp 10-20 sn bekliyorum. tekrar kontağı çevirip gaz pedalına da basınca araç çalışıyor.

80.000 km de aracı özel servise götürdüm. Baskı balata değiştirdim. Orada bu sorunlarda vardı. Cihaza bağlandı ve araçta kurum var denildi. Motoru sökeriz ama 1000-1200 TL gibi bir rakam maliyeti olur denildi. Aracı 1-1,5 depo benzinde kullanmamı ve içinde bana verdikleri ( berner) katkı katmamı söylediler. Ve 3500 - 4000 devirde kullanmamı söylediler. Bayağıdır kullanıyorum Fakat pek işe yaramış görünmüyor.

Şimdi sorum sizce nedendir. Çözümü ne olabilir. Başına gelen varmıdır ?

En çok merak ettiğim ise stop ettikten sonra tekrar hemen marş almaması. Nedeni ne olabilir ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
motor kodunuz nedir? Twinport ise, kurum yüksek ihtimaldir. benzin, lpg kesici vs. görev yapmıyor olabilir. Lpg yi %100 bitirip öyle deneyin, ihtimalleri azaltmış oluruz.

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Bende de Zafira B var benzinde MAŞALLAH saat gibi ama lpg de iken arada bir rölanti dalgalanması yapıyor gaz veriyor gibi sonra normale dönüyor çok da sorun etmiyorum ... :(

ceronimo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun

aynı sorunu 2009 model aracımla bende yaşadım aracım 68 binde daha 4 yıldır sorunsuz kullanıyordum tüp taktırdım taktıralı ama son 6 aydır motor sogukken tüpe geçmeden hareket ettiğimde vites değiştirdiğimde devir normalden daha hızlı düşüp araç stop ediyordu dediğiniz gibi devrini düşürmesen bile gaz yemiyor bas bas bağırıyordu öldüm diye. götürmediğim servis usta elektrikçi kalmadı çok entresan ne cihazda belli oluyor ne bilen arefe günü ankaraya gitmek için yola çıktım , afyonda kırmızı ışıkta beklerken araç birden garip çalışmaya başladı ve motor arıza ışığı yandı gece saat 4 te baktım ettim koku yok görünür bişey yok devam ettim sadede geleyim ankarada servise gittim subaplardan ikisi gitmiş ki biri daha önce gitmiş büyük ihtimalle stop etme sorunu bu yüzden

subap ayarlarını kontrol ettirin veyahut lpg ye dayanıklı olanları ile değiştirin kuşadasındaki prestij özel servis söylemişti bana ama her kez bir şey salladığı için emin olamamıştım.

servisten çıktıktan sonra tekrar yazarım size ama %90 arıza sebebi bu

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egr açık kalıyor olabilir.