Opel Corsa D 1.3 Dizel Fren Hidroliği ve Şarj Dinamo Kasnağı Dğişimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli form arkadaşlarım aracım 2012 model Corsa D Dizel ve ben alalı 1.5 sene oldu. Üzerinde hala 4 senedir duran Fren hidroliği var ve ne zaman değiştirmeliyim belli bir periyodik bakımı ne zaman örnek veriyorum 75000 bin bakımı yada 90000 bin bakımı yani ne zaman değiştirilmesi gerek sizce??? Frenlemesinde bir sorun yok 1.5 senedir sorunsuz kullandım şuan. Birde aracım diğer herkesin belirttiği gibi corsalarda kronik sorun olan şarj dinamo yerinden gelen ses. Geçen gün o sesi ilk defa duydum ve araç tamiri yapan yetkili serviste çalışan arkadaşım sesin henüz başlangıç olduğunu bir problem yaratmayacağını ama en kısa sürede değişirse daha sağlıklı olacağını söyledi. Bende parçayı internet üzerinden aldım ve aracım 60000 bin bakımına sokacağım ve o parçada değişecek. Sormak istediğim soru parça değişimi olursa ses kesilirmi böyle bir durumu yaşayan ve bu sorunu gideren arkadaşım varmı? Saygılarımla.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Fren hidroliği için yetkili servis 30000 km/2 yılda bir değişimini yapıyor..

Sent from my iPhone using Tapatalk

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yenilenmesine gerek yok, gereksiz der çıkar sanayici esnafının çoğu.. Siz değiştirin yinede kafanız rahat olsun..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önemli değil, her zaman.. Yine aklınıza bir sorun takıldığında danışabilirsiniz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antalyadaki Yetkili Servis Günlas İle görüştüm 60 Bin Km de 4 Yılda Değişiyormuş.

kendir_li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde 2007 corsa 123 000km de. Ciyaklama son zamanda artmıştı, bugün iyice arttı. Bir arama yapayım dedim bu konuyu gördüm. Ustamı aradım, getir bakalım dedi. Yolda ses kesildi, akü ışığı yandı sağa çekip baktığımda kasnak yerinden çıkmak üzere ve kayış atmıştı. Yavaş yavaş gittim 3 km kadar sanayiye vardım. Kasnak icindeki bilyalar dağılmış, fırlamak uzereydi, kayış daha yeniydi onuda parçalamış. 120 kasnak orjinal ina marka, kayış 40 tl conti+ 50 işçilik toplam 210 tlye hallettik. Forum un sayesinde ucu ucuna kurtardım resmen. Paylaşım yapan arkadaşlar eksik olmasın.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu açalı 1 seneden daha fazla olmuş :) Hamza bey ben aracım için aşırı titiz bir insanım. İçki sigara kullanmam herşeyim aracım ve ailemdir! Aracımdan bir tık sesi benim keyfimi bozar. Problemi hemen bulur orjinal parçasını alır hemen yeniletirim! Siz siz olunca aracınıza özen gösterin. Aracınıza bakarsanız oda size bakar!

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben 3 senede 1 değişiyorum ate marka tavsiye ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...