Corsa D fren hidroliği ?

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar, umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır forumda yeniyim. Aracım corsa D 2011 model 1.3 cdti dizel . Yakın zamanda bakıma sokacağım özel serviste. Aracım 20 bin kmde ama 2. senesini doldurduğu için bakım yaptırıcam.
2.bakım yetkili servis fren hidroliğini değiştirdiğini söyledi.Kirlendiği için. Ancak bazı yerlerde de değişime gerek olmadığını uzun süre dayandığını söyledi. Bu konu hakkında çok bir fikrim yok mağlesef. Değişim mi daha iyi olur yoksa değişmemesi mi bilmiyorum. Siz ne önerirsiniz?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
20 binde veya 2 senede değişen fren hidroliği duymadım hiç
zaten o aracın 20 bin km periyodik bakımında yapılanlar bellidir

Son düzenleme:

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opakla konuştum ilk bakımdan farkı mazot filtresi ve fren hidroliği değişiyor dediler.Fren hidroliği değiştirme sebebleri ise kirlenmiş olması dediler . Ayrıca hava yapıyormuş ve havayı alıyorlarmış ancak özel servise göstereceğim acaba değiştirmeme gerek var mı yoksa yok mu bilmiyorum. Yetkili servis ücret almak için değiştiriyor olabilir ama bilemiyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba kitabcığına bakın ikinci bakımda neler yapılıyor görürsünüz
orda hersene yağ değişimi eksik yağ su tamamlaması ikinci sene fren hidroliği filitre vs yazıyor
ve fren hidroliği 2 senede birdir

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren hidroliği 2 senede bir değişmelidir. Sebebi kirlenmede olabilir ömrünü doldırmada olabilir. Normalde değişmezse belki 5 senede gider ama bazı şeyleri zamanı gelince değişmek gerek. Nasıl motor yağı yılda 1 değişiyorsa mantık aynı. 2 yılda 1 değiştirin.

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kitapçığa baktım ancak bişi göremedim yani belli bir süre koymamış. Temiz ortamda koyulmasına dikkat edilmeli , nem almamalı kirlenmemeli, gibi uyarılarda bulunmuş. Corsa D 1.3 dizel için uygun olan fren hidroliği markası yada başka bi özelliği var mı acaba ?

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dot 4 mobil 1 in litre fiyati 7,5 yada 10 tl.. ona göre kıyaslayın..

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında nerdeyse bütün kutularda yarım litrelik gördüm. Acaba bütün araçlar sadece yarım litre mi alıyor? Ya da Opeller ne kadar kullanıyor. Benim Astranın fren hidroliğini de değiştirmeyi düşünüyorum. Yarım litrelik yeter mi bilemedim. 1 litrelik kutu da bulamadım...