Opel Corsa D Debriyaj Değişimi

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 Model dizel 67 binde aracım var. 33 binden itibaren 3 senedir severek kullanıyorum ve ilk sahibi bayan. Şunu öğrenmek istiyorum debriyaj tabiki ilk aldığım gibi yumuşak değil artık yavaş yavaş sertleşmeye başladı. Corsa sahibi olan arkadaşım varsa en erken kaç bin km de debriyaj baskı balatasını yeniledi ve ne kadara mal oldu onu merak ettim :confused:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum 1.3 dizel Corsa aracım 93 binde tabi pedalı sıfır aldığım haliyle kıyaslarsam sertleşti ancak kavramasında bir sıkıntı olmadığı sürece yola devam..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
45 binde değiştirdim 1 sene önce 700 e mal oldu işçilik 200 tl vermiştim parça luk taktirdim debriyaj bilyası sağlamdı genede değiştirdim. Önceki sahibi bayandi 3 ayri ustaya gösterdim bitmek uzere olduğunu söylediler.Değişim sonrasi performans ve yakıt azda olsa daha iyi oldu. Debriyaj yumuşacık oluyor fakat ilk takıldığında ki yumuşaklık mevcut değil.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2011den beri araç bende şu anda 69 bini bitiyor fabrikada takılan balatayı kullanıyorum. Belki 20-30 bin daha gider. Boş bir zamanda kendim montaj yaptığım için değiştirmek istiyorum. Bittiğinde sıkışmamak için

emre007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
126 bnde suan degsmesi lazm orjinal parclarla volantta degsmesi gerekirse 1.5 2 yi buluyor volanti sabitede cevirebilrm blki

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 67 binde 75 binde değiştirsem daha iyi olur mu sizce volanta zarar vermeden? Evde parçasını yani baskı balata ve rulmanını aldım.Volantı sabite nasıl çeviriyorlar.Bir faydası yada zararı nedir peki?

Son düzenleme:

emre007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 67 binde 75 binde değiştirsem daha iyi olur mu sizce volanta zarar vermeden? Evde parçasını yani baskı balata ve rulmanını aldım.Volantı sabite nasıl çeviriyorlar.Bir faydası yada zararı nedir peki?
degstme nedeniniz nedir volant.kolay kolay bozulan bsy degil anck sert ve vurdurarak kullndginzda ustndeki yaylar kirilabiliyo zaten yayli volantin amacda bu sabite cevirebilirsn bnce araba daha hisli oluyo opellrde hem pahali bi parca hmde degck bsy degil.bnce arabaya alisiksaniz tbi sizin volantta sorun.olcgni.sanmyrm sabite cvrmk icin ister sifir sabit olark alirsnz.ister ustndekni sokup uygn yerldrdn kaynk yaptirablirsnz

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
2009 opel combonun 159000 kmde kendi isteğim ile oynar volan, hidrolik bilya,baskı balata değişti. Belki daha giderdi biz istedik. Sadece volan a 1050+kdv ödemiştik tüm parçalar orjinal olarak değiştirdik. Sabite çevirmeyi gittiğim birkaç özel ve yetkili servis önermedi bende risk almadım. Genelde şanzuman indiğinde volan değişimini de öneriyorlar ileride tekrar işçilik ödememek için.

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
140 bin de, oynar volan sıkıntı çıkardığı için, komple değişti, çıkan baskı balata daha iş yapar durumdaydı.