Opel Corsa D 1.3 Dizel Aracımda Göstergedeki Uyarı! :(

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa tek değiştirin ama diğer üçünüde ustaya söktürür tekrar takın,en azından kaynama olayını kaldırırsınız ortadan

mobil gönderi hatalar için affola...

Tek değişim yaptıktan sonra aynı arıza devam ediyormuş araştırma yaptım. Yanlız işin ilginç tarafı kızdırma bujişini 15 e satan 17 ye satan 25 e satan hatta 56 ya satan var hepsi beru marka bunlar tuttuğunu öpenlerden sanırım :dil:

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunuzun çözülmesine sevindim bizlerde bu konuda aydinlanmiş olduk isitma bujisi arizasida o labmayi yakiyormuş iyi günlerde kullanin geçmiş olsun paylaşim için teşekkürler

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Tek değişim yaptıktan sonra aynı arıza devam ediyormuş araştırma yaptım. Yanlız işin ilginç tarafı kızdırma bujişini 15 e satan 17 ye satan 25 e satan hatta 56 ya satan var hepsi beru marka bunlar tuttuğunu öpenlerden sanırım :dil:
Ben hep tek tek değiştirdim hiç bir sorunda olmadı zaten en son serviste tanesini 55 den değiştirmişlerdi diye hatırlıyorum, genelde ömürleri aynı olduğu için takım değiştirmeyi tavsiye ederler ama ben uymadım hiç:)

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunuzun çözülmesine sevindim bizlerde bu konuda aydinlanmiş olduk isitma bujisi arizasida o labmayi yakiyormuş iyi günlerde kullanin geçmiş olsun paylaşim için teşekkürler

Rica ederim.Soru sormak cevaplar bulmak ve bunları paylaşmak için böyle güzel yerler var :bir:

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben hep tek tek değiştirdim hiç bir sorunda olmadı zaten en son serviste tanesini 55 den değiştirmişlerdi diye hatırlıyorum, genelde ömürleri aynı olduğu için takım değiştirmeyi tavsiye ederler ama ben uymadım hiç:)

Ben araç konusunda baya titizim hepsini değiştiririm sanırım :D Yinede çok teşekkürler.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde o kilometrelerde buji arızalanmıştı.normal.eğer buji arızasıysa değiştirirken çok dikkatli olun kırılması sıkıntı.

Bugün araç çalışırken dikkat ettim kızdırma bujisi işareti hemen sönüyor! Birtanesi arızalı olduğu halde yinede azda olsa ısıtıyor mu yani :D

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Diğer 3 tanesi çalışıyor sorun yok [emoji2]

thunderfury

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Bende 2005 Corsa C var, aynı sorun bende de mevcut. Kızdırma bujileri dediler değiştirdim, düzelmedi. Bilgisayara bağladım, motor ve şanzıman elektroniği arızası verdi sildirdim. Ertesi gün yine çıktı, tekrar bilgisaya bağladım sadece motor elektroniği arızası verdi.

Opel yetkili servisinden sorunu çözebilirsiniz, bu arıza işareti şanzıman ve motor elektroniğinden kaynaklı olduğunu aracın kitapçığında da görebilirsiniz.

Saygılar