Opel Astra Classic III Essentia 2012 HB 1.6 115Hp

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba arkadaşlar,

Forumunuza yeni katıldım, eğer yanlış yere açtıysam konuyu özür diliyorum öncelikle, en uygun burası olur diye düşündüm.
Önümüzdeki ay içerisinde 2012 model manuel, hatchback kasa Astra Classic III Essentia 2012 almayı düşünüyorum. Opel'in internet sitesinde başlangıç fiyatı olarak 33.750TL olarak görünmekte bayi 33.000TL fiyat verdi ancak şuan ellerinde yokmuş önümüzdeki 1 hafta içerisinde gelecek dediler.
Aracın baz paketinde birçok özellikten kısılmış farkındayım ancak baz paketini alırken bile iyice sıkışacağım o sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. Comfort paketine ekstradan verilecek olan ~2500 TL değer mi sizce?

Comfort paketinde ek olan özellikler:
- 16” hafif alaşımlı alüminyum jantlar
- 6 yönlü ayarlanabilir sürücü ve yolcu koltuğu
- Bel desteği ayarlı sürücü koltuğu
- CD 30 – Radyo/CD/MP3 Çalar (7 adet hoparlör), AUX girişi
- Elektronik İklim Kontrollü Klima
- Grafik Bilgi Ekranı
- Hız Sabitleyici (Cruise Control)
- Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
- Işığa duyarlı otomatik yanan farlar
- Işıklı makyaj aynası
- Kol dayama desteği
- Park sensörü
- Sis farları
- Yağmur sensörü
- Yol Bilgisayarı

Bunların içerisinden benim için gerçekten önemli diyebileceğim cd çaların MP3'de çalabilmesi, park sensörü, yol bilgisayarı ve de kol dayama.

Yol bilgisayarında kullanacağım özellikler sadece 'Menzil', 'Ortalama Tüketim', 'Anlık Tüketim' vb. olacaktır yani genellikle yakıt ile ilgili bilgiler. Bu özelliklerin Tech 2 cihazı ile 3 satırlı ekranlı Essentialarda da açılabildiğini duydum bu bilgi gerçekten doğru mudur acaba? Aldığımız bayinin servisine sorsam arabayı teslim alırken yaparlar mı?

Park sensörünü her bayi hediye ediyor mu? Bir de karter koruma taktırılmasını öneriyor birçok kişi, bunun yararı olduğu gibi zararı da oluyormuş, ilk arabamı alacağım pek fazla bilgim yok konular hakkında araştırdığım kadarıyla yanlış bilgiler de vermiş olabilirim.

Sorularımı cevaplandırabilirseniz ve kendi önerilerinizi de aktarabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler :)

Ömür.

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
Tek tek yaptırsanız 2500 TLnin kat kat fazlasını vermek durumundasınız. Ben olsam bir kaç ay daha sıkar özellikli alırım. İleride pişman olmakta var. Baz paketin 2000 model bir arabadan pek farkı kalmayacaktır.

- 16” hafif alaşımlı alüminyum jantlar görüntüsü hoş
- 6 yönlü ayarlanabilir sürücü ve yolcu koltuğu : çok güzel konfor sağlıyor
- Bel desteği ayarlı sürücü koltuğu: beli ağrıtmadan güzel sürüş keyfi sağlıyor
- CD 30 – Radyo/CD/MP3 Çalar (7 adet hoparlör),mp3 olmazsa olmaz.
- Elektronik İklim Kontrollü Klima: klima ile ikidebir ayarlama yapmanıza gerek kalmaz.
- Grafik Bilgi Ekranı
- Hız Sabitleyici (Cruise Control): uzun yollarda çok memnun kalacağınız uygulama
- Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası gece sürüşlerde çok yarar sağlıyor
- Işığa duyarlı otomatik yanan farlar: farlarla oynamadan kendisi açılıp kapansın
- Işıklı makyaj aynası: yolcu için konfor
- Kol dayama desteği: rahat sürüş için şart
- Park sensörü: kendi parasını kurtarır ::)
- Sis farları: kışın şart
- Yağmur sensörü: güzel bir teknoloji :
- Yol Bilgisayarı: yol bilgisayarı olmayan ara mı kaldı :)

Son düzenleme:

vvasp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.gulumsese.com
Sadece hız sabitleyici taktırmak 250 lira gerisini sen düşün artık ;)
2500 lira saydıgın özelliklerin yarısını bile alamama gibi durumun var.
Ki; sonra keske celik jantlarım olsaydı,sislerim olsaydı...dı,dı,dı,,, der durursun :(

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bence ne yapın ne edin ama konfor paketlisini alın. Hem de kesinlikle alın. Bu fırsat kaçmaz bence. 35.500 TL'ye sıfır ve dolu Astra...

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2500 e tabiki değer.Bu arada +1500 lpgyi de unutma.

2500+1500 eder 4000 :)

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaçırmayın.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle konfor paketini al hatta ben alırken 6000 lira fark vardı şimdi düşmüş 3500 liraya bence yeni kasasını al
ben karter koruma yaptırmadım sonuçta adamlar orjinalini böyle yapmışlar o kadar donanımlı arabaya 40 liralık teneke parçasını çok görecek hallari yok ya handikapıda var güvenliğim için taktırmadım

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle sıfır almaya karar verdiyseniz başka. Ama şunu da düşünün 1-2 yaşında çok düşük km'li konfor paketli Classic 3' te bulabilirsiniz aynı paralara.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cevaplarınızı tek tek okudum. Herkes çok mantıklı cevaplar vermiş.
En iyisi bayi ile konuşmak birkaç ay içerisinde büyük bir fiyat artışı olup olmayacağını öğrenmek olacak bence. Tahminimce 2 ay içerisinde çok büyük bir fiyat artışı olmaz sonuçta yeni kasa değil.

Kendimi biliyorum çünkü şimdi baz paketini alsam, ileride aynen vvasp arkadaşımın dediği gibi sıkar canımı.

oktaytankal; Ben astranın yeni kasasına bir türlü ısınamadım dostum ya (biliyorum içi, konsolu daha güzel daha gösterişli ama benim arabada en çok önem verdiğim özelliklerden birisi kasa yapısı ve göze hoş gelişi). Hep beğendiğim bir kasa olmuştur önceki kasa ve umarım bir terslik olmazsa alacağım.

En mantıklısı bu işi 2 ay kadar ertelemek olacaktır. Peki karter koruma ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Forumlarda okuduğum kadarıyla bir kaza anında motorun yere düşmesini engelleyip, otomobildekilerin güvenliğini tehdit ediyormuş.

Takılmalı mı takılmamalı mı?