Opel Astra 1.4 Turbo Cosmo

ZeMHeRi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 Hafta önce 2 aylık araştırmam sonrası bu aracı Sivas'tan aldım..
2013 Haziran çıkışlı 10.000 km aldım,şuan 10.800 km'de.
Renk olarak Neptün Mavi geçer,Cosmo paket bu modelin en üst paketidir.Sport modelin bir üst paketidir.Araç sunroof hariç full+fulldür..

Araç genel sıkıntı olarak ağır olması eleştirilir..1.5 tonluk araç,ama bu artı bana göre yol tutuşu mükemmele yakın..1.4 Turbo motoru 140 HP ve 200 Tork ile araç çok seri ve atak,0-100 9.1 sn alıyor..Bu ağırlıkta ki arabaya göre çok başarılı..Benzinli Ankara trafiğinde Km 40-45 krş yakıyor.Bu araca Lpg'yi turbolu olduğu için kesinlikle önermiyorum,sibopları eritiriyor ve motoru bitiryor..LPG takacaksanız bu aracı almayın 1.6 115 Bg düz turbosuz motorlu olanı almanızı öneririm..Zaten LPG de Benzin ile beraber karma 30 krş yakıyor..Onun yerine benzinle 40*45 krş ile gezmek daha mantıklı.

Ek olarak Bugün yaptırdığım işlemler;

Kışa hazırlık.

Boya koruma
Antibakteriyel koltuk temizliği
Cilalı iç dış yıkama
Motor koruma
Motor temizliği
Motor yıkama
Jant temizliği
Jant parlatma
Lastik parlatma
Cam su itici uygulaması
30 derece 2,5 lt antifrizli cam suyu..

Aracın Başlıca Özellikleri;

ABS
ESPplus
Fren destek sistemi (BAS)
Hidrolik fren yardımı (HBFA)
Elektronik fren gücü dağılımı (EBD)
Virajda tork kontrolü (CTC)
Virajda fren kontrolü (CBC)
Elektronik kalkış torku kontrolü (EDC)
Dinamik çekiş kontrolü (TCplus)
Hıza duyarlı elektro hidrolik direksiyon
YARI DERİ KOLTUK
DERİ VİTES & DERİ DİREKSİYON
FABRİKA ÇIKIŞLI ALARM
HIZ SABİTLEME
YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ
FAR VE YAĞMUR SENSÖRÜ (ÖN - ARKA)
PARK SENSÖRÜ (ÖN - ARKA)
OTOMATİK KARARAN DİKİZ AYNASI
OTOMATİK KATLANABİLİR YAN AYNALAR
AFL FAR ÖZELLİĞİ
SOĞUTMALI TORPİDO
ÖN VE ARKA KOL DAYAMA(KOLÇAK)
17'' ALAŞIMLI JANT
KROM KAPLAMALAR
İSOFİX ÖZELLİĞİ
WATT SÜSPANSİYON
AFL - BI-XENON FAR
VİRAJA DUYARLI MERCEKLİ ÖN FARLAR VE SİS FARLAR
OTOMATİK UZUN SUZMELI - KISA SUZMELİ FAR GEÇİŞİ
BLUETOOTH İLE DİREKSİYONDAN KONTROLLÜ TELEFON GÖRÜŞMESİ
ÇİFT YÖNLÜ OTOMATİK KLİMA
ELEKTRİKLİ KATLANABİLİR AYNALAR
UZAKTAN KUMANDA İLE AÇILIP KAPANABİLİR 4 CAM
ÇİFT KATLI BAGAJ
ELEKTRİKLİ PARK FRENİ
USB VE AUX GİRİŞİ
4 CAM TEK TIKLAMA İLE AÇILABİLEN OTOMATİK
6 İLERİ ACTİVE SELECT ŞANZUMAN

En çok beğendiğim özelliği AFL Far özelliği..Zifiri karanlıkta uzun farları otomatik yakar ve önünüze araç çıktığında uzunları kapatır.Virajlarda sağa sola dönerken farlarda otomatik döner ve virajı aydınlatıp konforlu bir sürüş sağlar.Gece sürüşünüzü yüzde 30 kolaylaştırır..
Alt tarafta videosu var,bilgi almak öğrenmek isteyenler izleyebilir.

[YT]vMMKBJuVq7o[/YT]

Aracın Resimleri;

Araçla alakalı genel bilgiler bu yönde,bilgi almak isteyenler konu altında soru sorabilirler..Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım:)

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bir de Flexride şasi ve Navi600 olsaymış işte o zaman tadından yenmeyen full+full olcaktı.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG uyum açısından motorun bir sorunu yok.
Motorun turbolu olmasının LPG uyumu açısından farkettirdiği birşey yok. 1.6 B16XER kodlu motor da manifolt beslemeli, bu motor da.

Sübap hasarının sebepleri başka. Ama aynı durum iki motor için de söz konusu. Çözümü de kolay.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun , sakıncası yoksa aracı kaça aldınız. boya değişen falan varmı. Bende otomatiğini düşünüyorum da.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Sent from my iPhone using Tapatalk

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın. akünüz önde oldukça yer varken genleşme kabına çok yakın konumlandırılmış. tavisyem eğer uzaklaştırabiliyorsanız aküyü genleşme kabından uzaklaştırın derim. sıcağı pek sevmezler diye biliyorum aküler.ömür açısından faydalı olur.

ZeMHeRi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun , sakıncası yoksa aracı kaça aldınız. boya değişen falan varmı. Bende otomatiğini düşünüyorum da.

Teşekkürler..Sağ kapı serviste değişmiş..1900 hasar kayıdı var.Harici hatasız boyasız..Onda da sahibinin acemiliği düzeltilecek bir şeyken kaskodan değişime gitmiş direkt..Kamyon kasası sürtmüş geri geri gelirken..
Full yetkili servis bakımlı .

ZeMHeRi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bir de Flexride şasi ve Navi600 olsaymış işte o zaman tadından yenmeyen full+full olcaktı.

Punto dan indiğim için bu sürüş zevki bile bana fazlasıyla yetiyor..
navi600 ekletebilirim ama şimdilik o kadar para vermek gereksiz geliyor.
İleride belki alabilirim.

Onun haricinde Turbo araçlarda Lpg ye karşıyım..Benzin pahalı olsada sonuçta kalitedir,fazla yaktığını bile bile aldım..Çok araştırdım sonuç itibaıyla yıllık 9 10 bin km geçmediğim için sıkıntım yok..En az 3 sene binerim..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Punto dan indiğim için bu sürüş zevki bile bana fazlasıyla yetiyor..
navi600 ekletebilirim ama şimdilik o kadar para vermek gereksiz geliyor.
İleride belki alabilirim.

Onun haricinde Turbo araçlarda Lpg ye karşıyım..Benzin pahalı olsada sonuçta kalitedir,fazla yaktığını bile bile aldım..Çok araştırdım sonuç itibaıyla yıllık 9 10 bin km geçmediğim için sıkıntım yok..En az 3 sene binerim..
Siz karsisiniz ama opel insignianin 1.4T motorunu fabrika cikisi LPG li uretmis olarak gonderdi. Birde benden duymus olmayin ama benzindede elbet birgun subaplari elinize alacaksiniz. Bilmeden insanlari yaniltmayin. Siz takmayin ama aklinda soru isareti olanlari yaniltmayin. Şu subap meselesine takilanlara illet oluyorum , subap dedigin sey iscilik dahil 1.000TL - 1.500TL ye hallolan birsey. LPG kiti taktirirken pahali marka taktirma atiker taktir zaten artan parayla herturlu subap yaptirirsin. Neyse siz taktirmayin . Hayirlisi olsun kazasiz belasiz kullanmaniz dilegimle guzel araç ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz karsisiniz ama opel insignianin 1.4T motorunu fabrika cikisi LPG li uretmis olarak gonderdi. Birde benden duymus olmayin ama benzindede elbet birgun subaplari elinize alacaksiniz. Bilmeden insanlari yaniltmayin. Siz takmayin ama aklinda soru isareti olanlari yaniltmayin. Şu subap meselesine takilanlara illet oluyorum , subap dedigin sey iscilik dahil 1.000TL - 1.500TL ye hallolan birsey. LPG kiti taktirirken pahali marka taktirma atiker taktir zaten artan parayla herturlu subap yaptirirsin. Neyse siz taktirmayin . Hayirlisi olsun kazasiz belasiz kullanmaniz dilegimle guzel araç ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Olcay ilk defa senin yorumuna harfiyen katılıyorum. :)