ön park sensörü fikirlerinize ihtiyacim var

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sisin kablosu arkaya debriyajın solundaki kapağın altından gider. yani ta arkadan kablo getirmezsiniz. bu bilgi de kenarda dursun :)

Banada biraz zor gibi geliyor bakalım ben bir sanayideki elektrikçi ile konuşacam bakalım o ne diyecek arka sis olayına fakat iç lamba üzerinde yoğunlaşmış durumdayım şuan. Birde şöyle bir fikir geldi aklıma bu double din dedikleri alete lcd park sensörü görüntüsü aktarılabiliyor mu acaba ?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk mesajımda bayanlar hariç dedim tekrar söylüyorum bir bayan için gereklidir çünkü bayanlar cok tedirginler heleki park etmede
sisler felan olmaz sisler acıkken hep calışacaksa dıt dıt kafa şişirir ama iç lamba en iyisi park edeceği zaman yakar iç aydınlatmayı olur biter

Bayan yada erkek kafanı arkaya çevirmeden aynaları kullanarak park etme rahatlığı varken. İlla erkeğiz diye boynunu çevirerek mi park etmemiz gerek.
Ekranı arka camın önüne koydum sensörümüde taktım hem o konuşarak bana yardımcı oluyor hemde ben dikiz aynamdan ekranı kontrol ederek park ediyorum. Bu rahatlık için bayan mı olmam gerek?

Ayrıca iç lamba gündüz park ettiğini düşünürsek güzel fikir ama birde. Gece karanlık bir yerde park ettiğinizi düşünün. Aracın içindeki lamba yanar yanmaz ön taraf neyse farlar varda. Arka ve yan taraflar içerideki ışıktan dolayı zifiri karanlık olur ileri giderken ışığı yakıp geri giderken kapatmanız gerekir.

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayan yada erkek kafanı arkaya çevirmeden aynaları kullanarak park etme rahatlığı varken. İlla erkeğiz diye boynunu çevirerek mi park etmemiz gerek.
Ekranı arka camın önüne koydum sensörümüde taktım hem o konuşarak bana yardımcı oluyor hemde ben dikiz aynamdan ekranı kontrol ederek park ediyorum. Bu rahatlık için bayan mı olmam gerek?

Ekranı arka camın önüne koydum? resim varmıdır ben tam anlamadım nereye montaj yapıldığını

atacan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön Tampona Park Sensörü takmak isteyenler

İstediniz marka model park sensörünü ön tampona takın sorun yok. İşin çan alıcı kısmı nasıl çalışacak ? ektra düğme mi ? faramı bağlanmalı ? sisleremi ?

Arkadaşlar 12 vdc ile çalışan zaman röleleri var entes firmasının var mesela bu zaman rölesini geri vites lambasından yanı arka park sensöründen besleyeceksiniz .

Park etme süreci başladığından yani geri vitese taktınız bib bib biiib geri geri geldiniz 1 takdınız ileri gideceksiniz o anda zaman rölesi devreye girecek verdiğiniz süre kadar( 1sn 1saat ) ön park sensörlerine enerji basar ve sonra keser .

süreç her geri vitese takdığınızda yeniden başlar elektrikde çok yapılan bir uygulama