Astra J Ön Park Sensörü

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Bir türlü fırsat bulup ta ön park sensörü düğmesini takamadım. İyi de oldu çünkü aklıma orjinal park sensörü düğmesi fikri geldi.

Resimdeki ilanı aradım. Park sensörü düğmesini satınalmak istediğimi söyledim. Tek satmıyorlar malesef, komple aracımdaki tuş takımı ile takas teklif ettim (tabi üzerindeki lekeler geçici ise). Ama satıcı tuş takımlarının teyp modellerine özel olduğunu söyledi(cd 300, cd400, cd 600 vb.). Ben de aracımda multimedya olduğunu, farketmeyeceğini söyledim. Bildiğim kadarı ile multimedyalar standart, her donanım sınıfındaki astraya aynı cihaz takılıyor. Satıcı araştırıp dönüş yapacak bakalım.
8a1969e367e704e54b632779a272625a.jpg
https://www.araba.com/308758036-opel-astra-j-teyp-tus-takimi-cd-400

İkinci seçeneğim e-bay. Biraz pahalı gibi, daha kötüsü, tr'den e-bay alışverişi mümkün değil. Bir tanıdığa aldırıp, tr'ye göndertebilirim belki.
s-l500.jpg
https://m.ebay.ie/itm/VAUXHALL-INSI...803660?hash=item1ca03357cc:g:Ke0AAOSwn9VadGGM

3. Seçeneğimse en kolayı,
20180201_104832.jpg
bu dandik düğmeyi çakmağın yanına takmak. Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme:

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Bir türlü fırsat bulup ta ön park sensörü düğmesini takamadım. İyi de oldu çünkü aklıma orjinal park sensörü düğmesi fikri geldi.

Resimdeki ilanı aradım. Park sensörü düğmesini satınalmak istediğimi söyledim. Tek satmıyorlar malesef, komple aracımdaki tuş takımı ile takas teklif ettim (tabi üzerindeki lekeler geçici ise). Ama satıcı tuş takımlarının teyp modellerine özel olduğunu söyledi(cd 300, cd400, cd 600 vb.). Ben de aracımda multimedya olduğunu, farketmeyeceğini söyledim. Bildiğim kadarı ile multimedyalar standart, her donanım sınıfındaki astraya aynı cihaz takılıyor. Satıcı araştırıp dönüş yapacak bakalım.
Ekli dosyayı görüntüle 599
https://www.araba.com/308758036-opel-astra-j-teyp-tus-takimi-cd-400

İkinci seçeneğim e-bay. Biraz pahalı gibi, daha kötüsü, tr'den e-bay alışverişi mümkün değil. Bir tanıdığa aldırıp, tr'ye göndertebilirim belki.
Ekli dosyayı görüntüle 598
https://m.ebay.ie/itm/VAUXHALL-INSI...803660?hash=item1ca03357cc:g:Ke0AAOSwn9VadGGM

3. Seçeneğimse en kolayı,
Ekli dosyayı görüntüle 601
bu dandik düğmeyi çakmağın yanına takmak. Siz olsanız ne yapardınız?

Ben olsam o düğmeyi takmazdım :) park sensörünü iptal ederdim, yinede o düğmeyi takmazdım.. Zaten bu orjinal takıntısı yüzünden hiç bir şey yaptıramıyorum arabaya :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İlk seçenek olabilirdi ama biraz yıpranmış görünüyor..Bence 2.seçenek daha mantıklı..

• Beğen

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
İlk seçeneğinizin uyumluluk yada arıza yıpranma olarak riski fazla. O yüzden ilk seçeneği tavsiye etmem. 2. seçeneğinizin parça fiyatını servise bir sorun parası önemli değil derseniz en mantıklısı 2. seçenek. Son çare ve en ekonomik olanı da 3. seçeneğiniz.

• Beğen

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Ben olsam o düğmeyi takmazdım :) park sensörünü iptal ederdim, yinede o düğmeyi takmazdım.. Zaten bu orjinal takıntısı yüzünden hiç bir şey yaptıramıyorum arabaya :rolleyes:
Aman gözünüzü seveyim :)durun park sensörü iptal edilir mi?, o kadar araştırma, emek, masraf, aldığımız risk boşa gider. Yılmak yok:) halledicem ben bu düğme işini inşallah...

Bu arada ben de aracın orjinaline sadık kalma taraftarıyım ama bu terbiyesizlerin (opel ailesi:)) esirgediği çoğu standart olması gerekecek kadar elzem, düşük maliyetli ve basit özellikten kendimi mahrum edecek kadar değil:)

Zaten ben de bu dandik düğmeye antipati duyduğum için bu paylaşımı yapmıştım, bunu söylemenizi bekliyordum:) düğme alet çantasının derinliklerine gömüldü:)

Düğme gerekliliğinden biraz bahsetmek gerekirse;
Arabayı ön ön parketmezsem ( park ederken "sensörümüz var yanaşmayalım mı😁" edasında aracı çiçeklere dayıyorum, park yerinden çıkarken de hareket edene kadar kesintisiz ötüp kafamı şişiriyor) ve kavşak içlerinde de en öne kendimi atabilirsem😁 düğmeye gerek yok. Şaka bi yana halledicem inş...

Son olarak;

Orjinal düğmede 5 adet pin var, içinde devre falan da var. Gerçi dandik düğmemizde de 3 pin var ama... Bu düğme basit bir aç kapa işlemi mi yapıyor, beyne falan da mı bağlantısı var? Eğer beyin falan işin içine girerse bu iş yatar:( Bu konuda bilgisi, fikri olan var mı acaba?
SmartSelectImage_2018-03-14-11-22-59.png

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mskirca

ikra71

VIP Üye
18-Çankırı
Siteyi ziyaret et
Aman gözünüzü seveyim :)durun park sensörü iptal edilir mi?, o kadar araştırma, emek, masraf, aldığımız risk boşa gider. Yılmak yok:) halledicem ben bu düğme işini inşallah...

Bu arada ben de aracın orjinaline sadık kalma taraftarıyım ama bu terbiyesizlerin (opel ailesi:)) esirgediği çoğu standart olması gerekecek kadar elzem, düşük maliyetli ve basit özellikten kendimi mahrum edecek kadar değil:)

Zaten ben de bu dandik düğmeye antipati duyduğum için bu paylaşımı yapmıştım, bunu söylemenizi bekliyordum:) düğme alet çantasının derinliklerine gömüldü:)

Düğme gerekliliğinden biraz bahsetmek gerekirse;
Arabayı ön ön parketmezsem ( park ederken "sensörümüz var yanaşmayalım mı😁" edasında aracı çiçeklere dayıyorum, park yerinden çıkarken de hareket edene kadar kesintisiz ötüp kafamı şişiriyor) ve kavşak içlerinde de en öne kendimi atabilirsem😁 düğmeye gerek yok. Şaka bi yana halledicem inş...

Son olarak;

Orjinal düğmede 5 adet pin var, içinde devre falan da var. Gerçi dandik düğmemizde de 3 pin var ama... Bu düğme basit bir aç kapa işlemi mi yapıyor, beyne falan da mı bağlantısı var? Eğer beyin falan işin içine girerse bu iş yatar:( Bu konuda bilgisi, fikri olan var mı acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 603
Sadece tahminlerimi söylemek istiyorum. İki adet bacak karanlıkta daha net görünen turuncu renkli gösterge ışıklarına ait olmalı, diğer üç bacaktan bir tanesi düğme aktif halde iken yanan ve düğme üzerindeki led lambaya son iki bacakta doğrudan sensöre ait olmalı. Benim size tavsiyem 3. Seçeneğinizi kullanın. Kolay gelsin.

• Beğen

smallates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba eğer düğmeyi hala koymadıysanız yıllar sonra :) tavan aydınlatmaya koyun kafa üzerindeki tırnaklı söktüğünüz yerdeki ışıkları acınca sensör acılır böylece kapalı kalma şansı da olmaz ışık açıksa o da açıktır. + - sini de ön yolcu tarafındaki siyah ve gri kablo dan kolayca alabilirsiniz..