Ön Park Sensörü yada Kamera takılabilir mi ?

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Opel Astra 1.4 T 2020 model aracıma servisten, park sensörü vs. işlemleri yaptırdığım için çok fazla bir eksiği yok. Sadece özellikle :) eşlerimiz bazı durumlarda araçlarımızı emanet ediyoruz, bu gibi durumlarda da malüm bizim kadar dikkatli olamadıkları için park ederken biraz sorunlu oluyor. Şimdi zaten arkada kamera ve park sesörü var. Yalnız bizimkinin sesini baya yüksek yaptık sağlam çıkıyor :) ... Sorunum şu ki bu sefer ön kısmını ayarlayamıyor. Bunun için daha önce park sensörü yaptıran var mı ? Yada yapsak nasıl olur, Opellerde genelde elektronik ve elektrik aksamda çok fazla değişiklik zaten önerilmiyor ama bir fikir almak isterim, teknik bilgisi olanlardan özellikle....

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

Ens4181

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ön park sensörü için ayrı bir buzzer yani farklı sesli olan takılabilir, ses ayrımı sayesinde sıkıntı önde mi arkada mı zamanla kolay alışabilir. Hanımlar bu seslere de uyuz olabiliyor ama bilemedim, deneyebilirsiniz. 😀

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
2.5 yıldır kullanıyorum. Düğmeli, aç kapa şeklinde. Fakat aracınızda orjinal park sensörü olmadığından, öne ayrı sensör paketi takmak yerine bütünleşik tek merkezli ön-arka park sensörü öneririm. Sizin multimedya cihazında ön park sensörü düğmesi olması lazım o düğmeye montaj yaptırabilirisiniz. Aynı şekilde ön tampondaki uygun bir yere (opel logo içi vb) kamera montajı yapılır ve multimedyanıza bağlanır. @Benzersiz Astra J arkadaşımızın youtube videoları arasında sağ ön kör nokta kamerası montajı var. Aracın dört bir yanını kamerayla donatabilirsiniz😊 nasıl olsa 10 inç ekran var...

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ön park sensörü için ayrı bir buzzer yani farklı sesli olan takılabilir, ses ayrımı sayesinde sıkıntı önde mi arkada mı zamanla kolay alışabilir. Hanımlar bu seslere de uyuz olabiliyor ama bilemedim, deneyebilirsiniz. 😀
Aynen ya bu sefer diyor ki arkadaki dit dit ötüyor öne de mi yapıcaksın falan 😂 Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık sanırım kamera en mantıklısı 😂 AliExpress ten bakıyorum bakalım istediğim tarz bişey cıkacak mı

• Beğen
Tepkiler: Ens4181

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2.5 yıldır kullanıyorum. Düğmeli, aç kapa şeklinde. Fakat aracınızda orjinal park sensörü olmadığından, öne ayrı sensör paketi takmak yerine bütünleşik tek merkezli ön-arka park sensörü öneririm. Sizin multimedya cihazında ön park sensörü düğmesi olması lazım o düğmeye montaj yaptırabilirisiniz. Aynı şekilde ön tampondaki uygun bir yere (opel logo içi vb) kamera montajı yapılır ve multimedyanıza bağlanır. @Benzersiz Astra J arkadaşımızın youtube videoları arasında sağ ön kör nokta kamerası montajı var. Aracın dört bir yanını kamerayla donatabilirsiniz😊 nasıl olsa 10 inç ekran var...
Evet ekran çok iyi CarPlay olması büyük kolaylık güzel bir kamera bulup taktırıcam boş olan park tuşu var ona dediğiniz gibi aç kapa olayını bağlatabilirim