Astra J Ön Park Sensörü

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Birşeyi merak ediyorum. Bu park sensörünü siz kendiniz mi takacaksınız. Bence boşuna dert ediyorsunuz. Siz iyi bir oto elektirikçisine gidin ve gerisini ona bırakın. Siz sadece açma kapama düğmesini nereye taktırmak istiyorsunuz onun yerini gösterin yeter. Araç içerisinde daha orjinal durması açısından taktırmak istediğiniz düğmenin şekil itibari ile modelini kendiniz dışarıdan satın alıp elektirikçiye verebilirsiniz.
Şöyle söylüyim benim elektrikçi ve tanıdığım elektrikçiler bu tip projelere pek sıcak bakmıyorlar, zorla anlatarak yaptırıyorum bu tip işleri. Ben de yaparım ama sonra toplayamamaktan korkuyorum:) gerçi parça arttırdığım oldu :) ama hiç toplayamadığım olmadı çok şükür...

Son düzenleme:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Park sensörü düşünenler yarın a101e 39tlye park sensörü geliyo bilginize...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde bu sensörlerden bazıları sorunlu çıkıyor..Takmadan kontrolunü sağlayın..Sonra iadesi zor olmasın..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Genelde bu sensörlerden bazıları sorunlu çıkıyor..Takmadan kontrolunü sağlayın..Sonra iadesi zor olmasın..
Haklısınız, ben bu tip ürünler aldığımda evde 12v adaptör ile denerim montajdan önce.

A101deki ürünü önermemin sebebi de kalitesi hakkında biraz bilgi sahibi olmam. Bir abimizin serviste 350tl'ye taktırdığı p.sensörlerinden biri sürekli sinyal veriyordu. Serviste sürekli sinyal veren sensörü değiştirdiler. Sorun çözülmedi. Bu üründen aldırdım kendisine, sensörleri değiştirip denedik arızanın beyinde olduğunu anladık. Servise gidip beyni tamir ettirdi. Sorunu çözüldü. Bu arada benim de iki ürünü kıyaslama imkanım oldu. Arada kalite anlamında inanın hiçbir fark yok.

Yine eşimin aracına bimde satılan p.sensörlerinden taktırdım (40TL). Benim internetten 120TL ye aldığım p.sensöründen kaliteliydi...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Doğrudur..Bende internetten araştırırken bu tip arızaların olduğunu yorum ve şikayetlerde gördüm..Yani ucuz olan ürünlerde genelde bu tip sorunlar yaşanıyor sanırım..Tanıdığım bir aksesuarcıdan geçenlerde 50 Tl ye park sensörü aldım.Montajını yaptıktan sonra test ettğimide bir sensör arıza verdi..Sonra bozuk olan o sensörü değiştirdim..Yani yorumlardaki arkadaşlar haklılarmış..Başıma geldiği için uyarıyım dedim..Yoksa bende ucuz-pahalı olayına girmiyorum..İş görsün yeter...

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
20180113_154244-min.jpg Bu da a101in sensörü.
Bana şimdi bir switch lazım park sensörünü on/off edebilmek için. (Düğme)
Çoğu marka için var opeli bulamadım bir türlü...

Son düzenleme:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
20180201_104832.jpg
Bu da park sensörü açma kapama düğmem. Kendisi 1.5TL kargosu 7TL :). Çakmağın solundaki bizde boş olan usb'nin hizasına koymayı20180201_111813.jpg
, park sensörü ekranını da teybin içinde bir yere sabitlemeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cemil

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi bakalım yapın da görelim hoşumuza giderse, orijinal gibi durursa ben de yaptırırım..

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce kendi aracıma tavan lambası ile paralel çalışan, uzaktan kumanda ile aracın kapılarını açtığınızda tavan lambası ile birlikte yanan ve kararak sönen, yine tavan lambasına manuel olarak yaktığınızda tavan lambası ile birlikte yanıp birlikte sönen paspas aydınlatması yapmıştım.
Yukarıda emeroz kayıtlı kullanıcı arkadaşımızın bahsettiği gibi arka tavan aydınlatması yapmak isteyen arkadaşlar olursa elektrik bağlantısını alabileceğiniz bir yerden bahsetmek istiyorum.
Astra J kasa aracımızın sağ ön yolcu paspasının solunda bulunan ve vites koluna doğru uzanan büyük plastik parçayı kendinize doğru çektiğinizde parça yerinden çıkıyor. Karşınıza aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz soketler çıkacaktır. Resimde görmüş olduğunuz soldaki mavi renkli soket üzerindeki siyah renkli kablo (-) ucumuz, sağdaki gri renkli soket üzerinde işaretlemiş olduğum gri renkli kablo ise (+) ucumuz. Eğer elektriği bu uçlardan alarak kendinizce uygun olan bir yerden arka tavana götürürseniz arka tavan lambası hem kapılar ile paralel çalışacak hemde kapılar kapalı iken ön tavan lambanızı manuel yaktığınızda arka lambanızda yanacaktır. Bilginize...

Ekli dosyayı görüntüle 212
Yarın ön park sensörü işini halletmeyi düşünüyorum. Ön tamponu indermek zorunda kalacaz muhtemelen. Elektrik alınacak yeri belirleyebilirsem kendim yapıcam, bulamazsam komple oto elektrikçiye yaptırmayı düşünüyorum. @ikra71 arkadaşımız iç aydınlatma için elektrik alınacak yeri paylaşmıştı. Park sensörüne elektriği nereden verebiliriz? Sadece motor çalıştığında sisteme enerji vermek istiyorum.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Yarın ön park sensörü işini halletmeyi düşünüyorum. Ön tampınu indermek zorunda kalacaz muhtemelen. Elektrik alınacak yeri belirleyebilirsem kendim yapıcam, bulamazsam komple oto elektrikçiye yaptırmayı düşünüyorum. @ikra71 arkadaşımız iç aydınlatma için elektrik alınacak yeri paylaşmıştı. Park sensörüne elektriği nereden verebiliriz? Sadece motor çalıştığında sisteme enerji vermek istiyorum.

Bu konu aslında biraz soru işareti oluşturabilecek bir durum. Sizin aracınızda arkalarda park sensörü varmıydı ? Eğer varsa onun tesisatı takip edip o şekilde alınabilir.