ön park sensörü fikirlerinize ihtiyacim var

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
En temizi buton koymak gerekli bende düşünüyordum böyle bişiyi.
Nasıl arkadalar geri parka bağlanıyorsa aynı şekilde bir buton yapacaksın. tıklayacaksın devreye girecek, farlara bağlarsan yolda giderken ötecek trafikte ödecek çukurlarda ötecek ötecekde ötecekde...

Cruel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergeli ve sesli olan park sensörlerinden al onlarda o kadar pahalı değil. Sesini iptal et sadece gösterge aktif olsun.

Göstergeli ve sesli sensör alıp sesi iptal etmek oldukça akıllıca ses değil ama monitörden bakılacak değilmi bu fikri sevdim ben

Aynı Mercedes araçlardaki gibi bir sistem olcak işin kısacası. 96 dan sonraki kedi göz mercedeslerde olan bir donanım olarak biliyorum kesin olmamak kaydıyla. Sürekli aktif ancak ses ikazı olmadan kullanırsın bu şekilde. Aktif etme durumunda olmaz unutma durumunda ;)

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cruel dediklerinde haklısın öyle bir sistem kuracam ve hep aktif olacak fakat onu nereye bağlıyayım yine farlara mı?

Cruel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far olmaz en sağlıklısı onu kontağa bağlatmak bence. Gündüzleride far kullanıyorum dersen eğer orasını bilemem tabi ama sen bunu sürekli açık istiyorsan eğer kontağa bağlat.

son007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence ebay dan 8 sensorlu ön arka (parking 8 sensor front rear) bir tane park sensoru al yaklaşık 100-120 tl fiyatı var elindekinide gitti gidiyordan satarsın. Maliyet düşmüş olur. Kusura bakma sorunun çozumu ile ilgili bir düşüncem yok. Sana sadece alternatif bir yöntem olabir. Selamlar

M-DOGRU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka sis lambalarına bağlarsanız sorun olmaz genelde kullanılmadığı için en güzeli

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sensör olayı cok abartılıyor hadi geriyi anladıkta öne niye takarlar hic anlamıyorum
bir bayan aracı kullanıyorsa tamamda erkekler için bana göre arka park bile gereksiz
o ne oyle ya aracını iki arac arasına yerleştiremiyorsan bence potansiyel bir tehlikesiniz
konuyu acan arkadaş için demiyorum yanlış anlaşılmasın ben genel olarak soyluyorum

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sensör olayı cok abartılıyor hadi geriyi anladıkta öne niye takarlar hic anlamıyorum
bir bayan aracı kullanıyorsa tamamda erkekler için bana göre arka park bile gereksiz
o ne oyle ya aracını iki arac arasına yerleştiremiyorsan bence potansiyel bir tehlikesiniz
konuyu acan arkadaş için demiyorum yanlış anlaşılmasın ben genel olarak soyluyorum

burnu yere yakın olan araçlar için çok mantıklı, bazen volvo s40 kullanıyorum ve kaldırıma dik parkederken inip bakmak zorunda kaldığım bile olabiliyor..

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilmem micranın çıktığı yere doblo sığdırmanız gerekti mi? Maksat arabayı yerleştirmek değil. Nasıl yerleştirileceğini bilmekle ilgisi yok. Park sensörü de olsa nasıl park edeceğini bilmiyorsan edemezsin. Park sensörü sonuçta park asistanı değil o park etmiyor yani arabayı. Değişik bir yorum olmuş sizinki. :confused:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Yani on park sensoru orjinalinden sadece vectralarda var diye biliyorum, bunlarda 30 km uzeri suratlerde devre disi kaliyor, ve 30 km altindaysa bir dugme araciligi ile calisiyor, astra g orjinal dugme varmi bilemiyorum ancak cikma vectra c dugmesi bulunup guzel bir mod yapilarak goruntu bozulmadan olabilir, goruslerden en guzeli ise arka sis bence benced eoeger dugme koymadan yapacaksaniz arka sislere baglayin (gerci benim arabada sislerin calismasi icin farlari aciyorum ama astra g yi bilemeyecem).