ön far sorunu

kaybedenlerden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön farlar beyaz renkte ama çok zayıf yanıyor acaba sorun lambalarda mı yoksa farlarda mı sıkıntı var bu konuları pek bilmiyorum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Daha önceki beyaz ampul takılmış ise normal ampullara oranla daha zayıf yanar beyaz ampulleri Osram marka ürünlerle değişirseniz daha kaliteli bir beyaz renk ve görüş yakalarsınız yada normal sarı ampula dönebilirsiniz. Birde far ayarınızı kontrol ettirin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sen sarı ampule dön.
Beyaz ampul dışardan güzel gözükür ama yağmurda seni pişman eder.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Sarı ampulde gece yolculuğunda gözü acayip yoruyor muallakta kaldık arkadaş ya.

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 sındende kullandım sarı dan şaşmıycan beyaz kullanacaksanda kalıtelı zenon kullanacaksın aydınlık yapacak

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon da benim gözümü gece fena yoruyor,8000k olunca,yağmurdada dert :D En güzeli sarı kaliteli bi ampul takmak,farların yüksekliklerini kontrol etmek,daha sonra farın içindeki ayna ve camları kontrol edilmeli ;) Fakat sizin sıkıntınız ampul gibi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sarı ampulde gece yolculuğunda gözü acayip yoruyor muallakta kaldık arkadaş ya.

İlk defa duyuyorum. Hangi rengin gözü daha çok yorduğunu test etmek kolay. Açık renklere bakarken mi yoksa koyu renklere bakarken mi daha rahatsın, dikkat edersen insanlar beyaz gibi açık renklere bakarken gözlerini kısarlar ;). Sarımsı (günışığı) ışık her zaman (özellikle DE yağışlı havalarda) daha net bir görüntü verir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:14 ----------

ön farlar beyaz renkte ama çok zayıf yanıyor acaba sorun lambalarda mı yoksa farlarda mı sıkıntı var bu konuları pek bilmiyorum.

Farlar tasları yeni, ampuller de standart olduğu halde farlar zayıf yanıyorsa elektrik (şase) bağlantısı zayıf olabilir. Bir elektrikçi farlara deneme amaçlı bir parça kablo yardımı ile elektrik vererek test yapabilir.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
İlk defa duyuyorum. Hangi rengin gözü daha çok yorduğunu test etmek kolay. Açık renklere bakarken mi yoksa koyu renklere bakarken mi daha rahatsın, dikkat edersen insanlar beyaz gibi açık renklere bakarken gözlerini kısarlar ;). Sarımsı (günışığı) ışık her zaman (özellikle DE yağışlı havalarda) daha net bir görüntü verir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:14 ----------

Farlar tasları yeni, ampuller de standart olduğu halde farlar zayıf yanıyorsa elektrik (şase) bağlantısı zayıf olabilir. Bir elektrikçi farlara deneme amaçlı bir parça kablo yardımı ile elektrik vererek test yapabilir.

Karşı taraftan vuran far için değil kendi aracımın farları geceleri gözü yoruyor demek istemiştim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Karşı taraftan vuran far için değil kendi aracımın farları geceleri gözü yoruyor demek istemiştim.

Farkındayım, yani o beyaz ışık bir süre sonra aracı kullanan sürücünün de gözlerini de yorar. Araba fabrikalarının ARGE kısmında çalışan bir sürü mühendis çalışmış çabalamış, araştırmış, denemiş ondan sonra da en uygun renk olarak hafif sarıda karar kılmış. Demek ki bir bildikleri var ;) .