96 VECTRA B 2.0 cd BENZİNDE SİLKELEME KERKİNME SORUNU

syavuzer

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Merhaba Herkese
Son 1 aydır benzinde araç geç çalışma ve silkeleme sorunu var. Giderken bir anda arkadan tutuyorlarmış gibi gücü düşüyor aracın zorlanıyor tekliyor.
Lpg ile fişek gibi hiç sorun yok işin tuhafı. Benzin pompası ve şamandıra değişti acaba ondan kaynaklı mı besleyemiyor mu motoru ?
Tehlikeli durum giderken bir anda yavaşlaması kanı gibi sağ tarafta gidiyorum arkadan gelene problem olmasın diye.

cankaan_x

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Depo içi pompa hortumlarını kontrol ettinizmi? Pompanız orjinal mi?

syavuzer

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Sorunlu bir hortum vardı o değişti. Pompa bosch orijinal. Şamandıra çıkma parça ile değişti ondan olabilir mi pek mantıklı gelmese de veya yakıt filtresi o değişmedi çünkü.

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Komple bi yakıt hattına bakılmalı

cankaan_x

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yakıt sistemine basınç testi uygulatın. Düşük ihtimal benzin enjektörlerinizde de sorun olabilir.

syavuzer

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Her zaman yapmıyor eski şamandırayı takayım ben yakıt filtresini değiştireyim bakayım bir durum ne olacak. Yoğun çalıştığım için götüremiyorum zaman yok o kötü. Teşekkür ediyorum cevaplar için. Araç kendine gelince yazarım sorunun kaynağını.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

syavuzer

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
arıza lambası yakmaya başladı ondan sonra yapıyor. obd cihazı var mı uygun alınabilecek kullanan arıza kodunu bulmak için. burada bağlatacak yer yok.