Vuruntu Sensörü Arızası

Ziya1979

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2005 Opel Astra H 1.6 Twinport Benzinli.

Araç seyir halinde giderken servis lambası yanıyor ve aracın çekişi düşüyor. Ayrıca bu olduğunda araba manueldeyse otomatiğe geçiyor ve istop edip çalıştırmadan bir daha düzelmiyor. Geri vitese geçmesinde sıkıntı olmuyor . Hata koduna baktırdım P0325 vuruntu sensörü arızası veriyor. Vuruntu sensörünü değiştirdim ama sorun düzelmedi. Bazen 2 gün sorun olmuyor, bazen aynı gün içinde 2 defa olabiliyor.

Bu konuda bilgisi olan veya aynı sorunu yaşayanlar yardım edebilirse çok sevinirim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sıkarken dikkatli sıktır çok sıkarlarsa arıza verir birde ne marka taktın sensörü aldığın da arızalı değilse yakıt sorunu var motor piston içinde vuruntu yapıyor

Ziya1979

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaan bey , Çarşamba günü elektronikçiye götürcem İnşallah. Detaylı inceleyecekler. Baktırdığım usta , kablolarda da sorun olabilir , beyin de de olabilir dedi. Yeni sensör Delphi marka diye hatırlıyorum. Ustanın söylediğine göre sorun motorda değil.

obnaxious

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kaan bey , Çarşamba günü elektronikçiye götürcem İnşallah. Detaylı inceleyecekler. Baktırdığım usta , kablolarda da sorun olabilir , beyin de de olabilir dedi. Yeni sensör Delphi marka diye hatırlıyorum. Ustanın söylediğine göre sorun motorda değil.
Merhaba Ziya Bey,

Sorunu çözebildiniz mi?