Neden Astra j yi seçtiniz?

platin82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Neden Astra j yi seçtiniz?

daha önce 2006 model astra kullandım.yaklaşık 4 yıldır arabam yok.nasip olursa artık araba almak istiyorum.92 yılından beri ailecek opel kullanıyoruz.astra vectra gibi modellerden kullandık..son 2 yıldır yine aynı bünyeden chevrolet markaya bindik.şimdi sıra bana geldi ve araba almayı düşünüyorum.3 aydır kafa patlatıyorum birtürlü karar veremedim.benim kalbimdeki yine her zamanki bildiğim olsun opel olsun benim olun. ;D ama abim tutturdu bi hyundai i30 cıkmış diye.bi incele dedi.gittim baktım araba gercekten güzel ve donanım harikası desem yerindedir.fakat aldıgım arabayı en az 5 yıl kullanmayı hedefliyorum.kullanım,güvenlik,kalite yönünden astrayı hiç atamıyorum.kafam karıştı.birde 1,6 motor otomatik versiyonu var i30'un.hanımda kullanacağı için çekici geliyor.neden opel dizele otomatik koymuyor anlamadım.siz opel astracı arkadaslarımdan yardım istiyorum bana akıl verin lütfen..ben cıkamıyorum işin içinden...

astraltravel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben astra j enjoy plus 115 hp benzinli  kullanıcısıyım. 01 mart 2012de aldım aracımı. alalı 1800 km oldu. ilk 500 km de ş.içi 9,5 lt falan yaktı. ancak şu anda ort yakıt tüketimim 8,3 lt.. zaten yılda maks.15000 km yapıyorum ki dizeline hiç bakmadım. neden astra çünkü insanların trafikte aracıma bakmaları çokhoşuma gidiyor.özellikle ki aracım siyah ve yetkili servisinde garantili cam çıta uygulaması yaptırdım sport donanımındaki gibi.....arabamın yanına gelen diğer araçlar  bi anda benimle kapısmaya çalışıyor.ben bir girişimde bulunmamama rağmen.  farklı olmak ve farkedilmek için astra j..siyah olması kaydıyla abi :)

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

keske 2 ay ileri gitsek tarih olarak da bir an önce 'iyiki almışım ya' desem. şimdi beklediğim her gün içimdeki şeytan 'acaba hazırda bi araba mı alsaydım' die durmadan sinirimi bozuyor  :D

konay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık 15 gündür hangi arabayı alacağım diye kafa patlatıp duruyorum. Bakmadığım marka ve model kalmadı. İlk olarak skoda superb düşündüm. araba gerçekten güzel ve konforlu. Fakat bu kadar parayı ikinci eli bu kadar düşük bir arabaya vermek bana pek akıllıca gelmedi. ikinci durak wolkwagen oldu. özellikle jetta ya baktım fakat araba gerçekten çok boş. en ufak özellik artı bir para demek ve bu seçeneğide eledim. sonraki durak ford ve volvo oldu. volvo s40 gerçekten şahane bir araba. fakat yüksek fiyat ve oldukça yüksek parça ve bakım masrafları beni korkuttu. Eşimin isteği üzerine oradaki ford focus grand c-max e baktım. fakat neden bilmiyorum arabaya hiç ısınamadım. bana çok itici geldi. aslında güzel ve özellikleri olan bir araç fakat dediğim gibi beni iten bir şey var. daha sonra nissan qashqai.. araba ile yaptığım deneme sürüşü hoşuma gitti. Güzel ve çekici bir araba. fakat burada da dizel en boş paket için en son verilen fiyat 57.000 tl. cruise control ve birkaç ufak özellik daha isterseniz fiyat 64.000 tl ye çıkıyor. ayrıca bu araçtaki motorun renault 1.5 dizel motor olduğunu öğrendim. bu benim için itici bir özellik oldu. Son durak opel di. burada yeni astra'yı gördüm. araç ilk bakışta insana gerçekten çok güzel olduğunu belli ediyor. gerçekten çok hoşuma gitti. fazla yol yapmamama ragmen dizel motor seçeneği düşündüğüm için satıcıya dizel motor seçeneğini sordum. 1.3 olduğunu duyunca biraz hüsrana uğradım doğrusu.
Bu arada benim arabam opel corsa c 1.0 eco triptonik vites. Kendi arabamı düşündüm. 1.0 motor olduğu halde performans olarak hiçte kötü değil. adana'dan sahil yolu üzerinden antalya'ya defalarca gittim ve o yolda bile beni hiç üzmedi. Tabii bunda triptonik vites olmasının ve motor devrini kendi ayarlamasının çok büyük faydası var. Satıcı ile uzun uzun konuştum ve endişelerimi anlattım. Bana bu güne kadar performans yönünden bir şikayet almadıklarını belirtti. Forumlarda da böyle bir şikayete rastlamadım. Artık son kararımı verdim. astra 1.3 ctdi enjoy plus paket bugün satın alacağım. sanırım yarın aracımı teslim alırım ve hemen yarın akşam uzun yola çıkacağım. Gelecek hafta ilk sürüş izlenimlerimi sizinle paylaşacağım. Saygılarımla.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Aramıza hoşgeldiniz, güzel bir seçim yapmışsınız gerçekten. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsni aracınızı ve hayırlı uğurlu olsun şimdiden. Uzun yol tecrübenizide döndüğünüzde bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konay link' Alıntı:
Yaklaşık 15 gündür hangi arabayı alacağım diye kafa patlatıp duruyorum. Bakmadığım marka ve model kalmadı. İlk olarak skoda superb düşündüm. araba gerçekten güzel ve konforlu. Fakat bu kadar parayı ikinci eli bu kadar düşük bir arabaya vermek bana pek akıllıca gelmedi. ikinci durak wolkwagen oldu. özellikle jetta ya baktım fakat araba gerçekten çok boş. en ufak özellik artı bir para demek ve bu seçeneğide eledim. sonraki durak ford ve volvo oldu. volvo s40 gerçekten şahane bir araba. fakat yüksek fiyat ve oldukça yüksek parça ve bakım masrafları beni korkuttu. Eşimin isteği üzerine oradaki ford focus grand c-max e baktım. fakat neden bilmiyorum arabaya hiç ısınamadım. bana çok itici geldi. aslında güzel ve özellikleri olan bir araç fakat dediğim gibi beni iten bir şey var. daha sonra nissan qashqai.. araba ile yaptığım deneme sürüşü hoşuma gitti. Güzel ve çekici bir araba. fakat burada da dizel en boş paket için en son verilen fiyat 57.000 tl. cruise control ve birkaç ufak özellik daha isterseniz fiyat 64.000 tl ye çıkıyor. ayrıca bu araçtaki motorun renault 1.5 dizel motor olduğunu öğrendim. bu benim için itici bir özellik oldu. Son durak opel di. burada yeni astra'yı gördüm. araç ilk bakışta insana gerçekten çok güzel olduğunu belli ediyor. gerçekten çok hoşuma gitti. fazla yol yapmamama ragmen dizel motor seçeneği düşündüğüm için satıcıya dizel motor seçeneğini sordum. 1.3 olduğunu duyunca biraz hüsrana uğradım doğrusu.
Bu arada benim arabam opel corsa c 1.0 eco triptonik vites. Kendi arabamı düşündüm. 1.0 motor olduğu halde performans olarak hiçte kötü değil. adana'dan sahil yolu üzerinden antalya'ya defalarca gittim ve o yolda bile beni hiç üzmedi. Tabii bunda triptonik vites olmasının ve motor devrini kendi ayarlamasının çok büyük faydası var. Satıcı ile uzun uzun konuştum ve endişelerimi anlattım. Bana bu güne kadar performans yönünden bir şikayet almadıklarını belirtti. Forumlarda da böyle bir şikayete rastlamadım. Artık son kararımı verdim. astra 1.3 ctdi enjoy plus paket bugün satın alacağım. sanırım yarın aracımı teslim alırım ve hemen yarın akşam uzun yola çıkacağım. Gelecek hafta ilk sürüş izlenimlerimi sizinle paylaşacağım. Saygılarımla.
Araciniz hayirli olsun gule gule kullanin. İmkan varsa sport alin bence 2000 tl bifark var sanirim

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konay link' Alıntı:

hayırlı olsun. gercekten mantıklı düsünüp dogru kararı vermissiniz. ben de sizin gibi alım sürecinde bircok aracı inceledim ve dediginiz seylerin hemen hemen hepsi dogru. bülent abinin dedigi gibi 2000 tl fark ile sport almanızı öneririm arada 2000 tlye degecek farklar var.

konay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Malesef bugün işlerim ve hava şartları nedeniyle arabamı satın almak kısmet olmadı. İşlerimi ancak saat 17.00 gibi toparlayabildim ve sağanak yağış nedeniyle trafik tam anlamıyla felç olmuştu. Zamanında yetişemem diye yarına ertelemek zorunda kaldım. ֖nerilerinizi dikkate aldım ve sport paketi sordum. Bana en son olarak 52.250 tl fiyat çıkarttılar. Enjoy plus paket için söyledikleri son fiyat 50.000 tl idi. şimdi internetten bu iki paket arasındaki farklara bakıyorum.
Enjoy’a ek, standart özellikler:
CD 400 - Radyo / CD / MP3 / WMA çalar - Grafik Bilgi Ekranı - 7 adet hoparlör
Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) (ևift Bölgeli)
FlexFloor®(Esnek Bagaj Bölmesi)
Kırmızı ışık aydınlatmalı yarı saydam kumanda düğmeleri
Koyulaştırılmış ön ve arka farlar
Krom kaplı pencere kenarları
Park Sensörü (arka)
Spor deri direksiyon simidi

şu grafik bilgi ekranına takıldım doğrusu.  Navigasyon yada geri görüş kamerası falan değil sanırım. Ne işe yaradığını pek anlayamadım açıkçası..
Spor koltuk döşemesi
USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konay link' Alıntı:
Malesef bugün işlerim ve hava şartları nedeniyle arabamı satın almak kısmet olmadı. İşlerimi ancak saat 17.00 gibi toparlayabildim ve sağanak yağış nedeniyle trafik tam anlamıyla felç olmuştu. Zamanında yetişemem diye yarına ertelemek zorunda kaldım. ֖nerilerinizi dikkate aldım ve sport paketi sordum. Bana en son olarak 52.250 tl fiyat çıkarttılar. Enjoy plus paket için söyledikleri son fiyat 50.000 tl idi. şimdi internetten bu iki paket arasındaki farklara bakıyorum.
Enjoy’a ek, standart özellikler:
CD 400 - Radyo / CD / MP3 / WMA çalar - Grafik Bilgi Ekranı - 7 adet hoparlör
Elektronik İklim Kontrollü Klima (ECC) (ևift Bölgeli)
FlexFloor®(Esnek Bagaj Bölmesi)
Kırmızı ışık aydınlatmalı yarı saydam kumanda düğmeleri
Koyulaştırılmış ön ve arka farlar
Krom kaplı pencere kenarları
Park Sensörü (arka)
Spor deri direksiyon simidi

şu grafik bilgi ekranına takıldım doğrusu.  Navigasyon yada geri görüş kamerası falan değil sanırım. Ne işe yaradığını pek anlayamadım açıkçası..
Spor koltuk döşemesi
USB Bağlantısı ile ipod kontrol edebilme / USB bellekten MP3 çalabilme
sonra keşke dememek ıcın sport alın
aksesuarları sonradan yaptırmaya kalsanız emının daha fazla tutacaktır vede orjınalı gıbı olmuyacaktır
en basıt ornek enjoya sonradan takılan park sensoru bıle uyum saglamıyor
pişman olmazsınız emın olun