nasıl yakıyorlar :/ sızce normalmi :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşey iyi güzel de 3 rakamlı kuruşu hayatımda hiç görmedim. Örneğin 125 kuruş kaç liradır?

125 kurus diye tabir ettigim = 12.5 kurus
12.5 kurus = 0,125 tl önemli olan o degil ki :) zaten algınız ben 125 kurus yazdıgımda benım ne anlatmak ıstedıgımı anlıyor .

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
29 yaşını göremezsin sonra. aman dikkat et. malum ülkemizde ruhsatsız silah çok ;)

:) belkı benım torpidomda Ruhsatlısı vardır... ;) no problem... Olacagı varsa olur himse onune geçemez...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şekilde bizde yaklaşık 2 sene önce mazotun 3-3.30 civarı olduğu dönemde en aşağı 15 kuruş görmüştük.

0.15*100=15

15/3.3= 4.54

bu zaten aracın fabrika verisi olan uzun yolda 4.5 litreyi doğrular ( corsa C 1.3 cdti)

Arkadaşın bulduğu rakamlar fabrika verisinden çok aşağıysa bilemem. zaten fulleyip dibini görünce tekrar fulleme şeklinde hesap yapılır.

kimse de tutup fabrika verisinden çok aşağı yaktım demesin. Fabrika tutup az yakan aracına fazla tüketimi var diye reklam yapmaz zaten :)

Tek anlamadığım nokta kullanıcıların yakıt ekonomisine olan tavrı.

Kimse yakıta bakmıyorsa çekin altınıza turbo benzinli 2.5 ve üzeri motorlu araçları :) zevkse budur :)
ben diyorum ŞEHİRLER ARASINDA FABRİKA VERİLERİNDEN AZ YAKIYORUM HEMDE COK AZ :))

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha gençsin diyorum... ;) sen o ruhsatlıya fazla güvenme.

uyarınız için tesekkur edıyorum zaten kavgayla gurultuyle hiç işim olmaz bakmayın yazdıgıma kendımı kaybedecek kadar sınırlendıgım olmadı hiç , zaten o kadar sınırlendıren bırı olursada bırak olay cıksın yani :)) ya şaka maka cıdden oyle fevrı hareketlerı olan birisi degilim sakin ve oturaklıyımdır...
Abi geçen gün kız arkadasımı okula bırakıp dersime gidecegim (üniversite şehrın dısında) yolda gıdıyorum ısıklara yaklasırken 4 amip beyınlının ıcınde bulundugu araç makas falan attı az kalsın carpıyolardı sagdan gırıp sola gecıyolar sıkıstırıyolar falan benımde sınırım bozuldu (sanırsam kız arkadasıma artıslık yapıyorlardı) tam mobesenın önunde çektim saga 4 lulerı yaktım aynadan baktım 4 ude ındı arabadan bende bıçagımı aldım elıme kapıyı açtım bunlar gordu 4 ude arabaya bındı kaçtı... Şimdi o durumda sen olsan napardın? ha olay buyuseydı sılahlık bısey olmazdı en fazla mobese onunde bi tanesine baldıra saplardım napalım abi böyle p.çler oldukça ulkemızde hapıstekı kader mahkumlarımızın sayısı artacak ;) ha ben biraz olayları biliyorum ondan temkınlı davranıyorum sorun olmuyor o yuzden ;) Ama ınsallah bı daha boyle olayla karsılasmam...

raman77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uyarınız için tesekkur edıyorum zaten kavgayla gurultuyle hiç işim olmaz bakmayın yazdıgıma kendımı kaybedecek kadar sınırlendıgım olmadı hiç , zaten o kadar sınırlendıren bırı olursada bırak olay cıksın yani :)) ya şaka maka cıdden oyle fevrı hareketlerı olan birisi degilim sakin ve oturaklıyımdır...
Abi geçen gün kız arkadasımı okula bırakıp dersime gidecegim (üniversite şehrın dısında) yolda gıdıyorum ısıklara yaklasırken 4 amip beyınlının ıcınde bulundugu araç makas falan attı az kalsın carpıyolardı sagdan gırıp sola gecıyolar sıkıstırıyolar falan benımde sınırım bozuldu (sanırsam kız arkadasıma artıslık yapıyorlardı) tam mobesenın önunde çektim saga 4 lulerı yaktım aynadan baktım 4 ude ındı arabadan bende bıçagımı aldım elıme kapıyı açtım bunlar gordu 4 ude arabaya bındı kaçtı... Şimdi o durumda sen olsan napardın? ha olay buyuseydı sılahlık bısey olmazdı en fazla mobese onunde bi tanesine baldıra saplardım napalım abi böyle p.çler oldukça ulkemızde hapıstekı kader mahkumlarımızın sayısı artacak ;) ha ben biraz olayları biliyorum ondan temkınlı davranıyorum sorun olmuyor o yuzden ;) Ama ınsallah bı daha boyle olayla karsılasmam...

farzet adamlar kaçmadı geldiler yanına elinde metre olmadığı için tam nereye ne kadar saplayacağınıda o sinirle bilemediğin için , bıçak gider adamın atar damarına 1-2 dakika kimse anlamaz. kavga devam eder çünkü sen birini saf dışı ettin kaldı üç kişi derken adam kan kaybından öteki dünya bileti alır sen hapisane bileti

birde şöyle düşünelim sen çekersin bıçağı onlar gelir 10 mt kala çeker ruhsatlı-ruhsatsız ne varsa illaki biletler alınır sonuçta

ha bu arada iki gurupta kısa metraj filim çektiğinden habersiz mobesede olayları çeker . bizde akşamı haberlerde seyreder yorum yaparız.

allah korumuş sizi kıymetinizi bilin. küfür yada yapılan hareket yapanı bağlar sizi değil. onun seviyesine düşmeyin

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farzet adamlar kaçmadı geldiler yanına elinde metre olmadığı için tam nereye ne kadar saplayacağınıda o sinirle bilemediğin için , bıçak gider adamın atar damarına 1-2 dakika kimse anlamaz. kavga devam eder çünkü sen birini saf dışı ettin kaldı üç kişi derken adam kan kaybından öteki dünya bileti alır sen hapisane bileti

birde şöyle düşünelim sen çekersin bıçağı onlar gelir 10 mt kala çeker ruhsatlı-ruhsatsız ne varsa illaki biletler alınır sonuçta

ha bu arada iki gurupta kısa metraj filim çektiğinden habersiz mobesede olayları çeker . bizde akşamı haberlerde seyreder yorum yaparız.

allah korumuş sizi kıymetinizi bilin. küfür yada yapılan hareket yapanı bağlar sizi değil. onun seviyesine düşmeyin
haklısınız tabikide bunlarıda dusundum ama hani bi an oluyor ya ınsanda, hıcbırseyı umursamıyor o anda oldu ıste bunlar ;) tabıkı kendımızı kontrol edebılmemız lazım...