motor yaptırma

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandır aracım yağ eksiltiyor. Bu aralar kullanımdan kaynaklı daha fazla yağ eksiltmeye başladı bu duruma canım çok sıkılıyor. Daha önceden gösterdiğim ustalar motor yaptırmak gerekli diyorlardı. İstanbulda olduğum için tanıdığım ustam falan yok dışarda özel bi servise güvenemiyorum yetkili servisemi yaptırsam acaba. Yetkili veya özel servisin avantajları ve dezavantajları nelerdir. Aracım 96 model vectra b 2.0 gls Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki abi 1000 km de 1 lt yağ ekleyerek geziyorum. Memlekette yaptırayım desem gidebilmem için benim yaklaşık 2250 km yol yapmam gerek. Uzun yolda sıkıntı çıkarmazmı bana.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Peki abi 1000 km de 1 lt yağ ekleyerek geziyorum. Memlekette yaptırayım desem gidebilmem için benim yaklaşık 2250 km yol yapmam gerek. Uzun yolda sıkıntı çıkarmazmı bana.

Opel yağ yakar bunu biliyoruz biraz da aracı sıkıştırdın mı... daha fazla eksilmeye başlar. Normalde motora 4 litre yap konduğuna göre 1000 km 1 litre eksilme olsa yanına bir litre yağ alır yola devam edersin. En azından bildiğin yerde aracını yaptırırsın 96 model araç gidip yetkili serviste yaptırayım desen aracın yarı parasını isterler.

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım abi teşekkür ederim son bi soru daha sorayım şu an 10w-40 yağ kullanıyorum.
10w-60 yağı araştırdım biraz yağ yakmayı önleyici etkisinden bahsediliyor forumda tavsiye edermisin.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Anladım abi teşekkür ederim son bi soru daha sorayım şu an 10w-40 yağ kullanıyorum.
10w-60 yağı araştırdım biraz yağ yakmayı önleyici etkisinden bahsediliyor forumda tavsiye edermisin.

Sanırım bu yağ biraz daha kalın olmasından dolayı yakma konusunda bir artısı olur neticede kalın bir yağ. Ama oda bir yere kadar idare eder.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:40 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:37 ----------

Bak sana bir ürün buldum incele istersen.

http://www.hepsiburada.com/liste/mo....aspx?productId=otfalfa30002&categoryId=26005

blackGSİ***ouzs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız yağ mı yakıyor yağ mı kaçırıyor.. motor yaptırmanıza gerek kalmayabilir önce problemin ne olduğunu öğrenmek sonuç için daha iyi olur. bazı ustalar hemen motor yapar oldu malesef.

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta çok az miktarda sızıntı var. O sızıntıdan 1 lt yağ eksilteceğini sanmam. 3 ustaya götürdüm üçüde motor yapmak gerekir dedi. Hararet 90 a geldiğinde hele birde dur kalklı trafikteysem aşırı bir duman atıyor. O nedenle yakıyor diye düşünüyorum yani.